VÍTÁME NOVÉ ČLENY

6.5. 2019 Pondělí: Divácký rekord na přátelském volejbalovém utkání starších žaček VK RAŠKOVICE - SK SLEZAN ORLOVÁ

06.05.2019

K přátelskému zápasu se přichystaly na centrálním kurtu v Raškovicích týmy VK Raškovice a SK Slezan Orlová     0:3        a        1:0  

Přesně v 16:00 dnes odpoledne zahájil rozhodčí V. Hlisnikovský přátelský zápas mezi celky, které na sebe docela často naráží ve svých krajských soutěží. Oba týmy se dobře znají a v rámci dobrých vztahů se vytvořil unikátní zápas. 

Zápas byl speciální v tom, že se hrál na centrálním kurtu ve víceúčelové hale Raškovice, měli jsme výsledkovou tabuli, která svítila stav pro všechny diváky a nechybělo ani představování jednotlivých hráček obou týmu během rozcvičení mikrofonem. 

K utkání se dostavil velký počet diváků, ve který jsme ani nedoufali. Diváci byli skvěli a vytvořili výbornou atmosféru nejen pro domácí mančaft, ale i pro hostující hráčky. Přesný počet neznáme, ale můžeme odhadovat, že do naší haly si našlo cestu přes 50 diváků. Děkujeme !!!!! :) 

Samotné utkání se hrálo na 3 vítězné sety. 

První set se nevyvíjel vůbec dobře pro naše hráčky, kdy nedokázaly dobře přihrát po podání a prohrávaly 8:0. Po zlepšené hře sice domácí dokázaly stáhnout manko, ale set už nedokázaly otočit a prohrály 22:25 

Druhý set byl od začátku vyrovnaný a nabídl krásný volejbal. Domácí tým držela výbornými nahrávkami Kája Popelková, která po celý zápas držela laťku velice vysoko. Zlepšený servis i příjem by byly základ pro výhru v tomto setu, bohužel to se nám nepodařilo a ztráta 7 bodů v prostřední části druhého setu nás stál i druhý set. 

Ve třetím setu hrály holky nejlepší volejbal a konečně ukazovaly, přesně to na co mají. Zlepšený servis, hlavně jeho agrese, byl velkým přínosem a nabourával rozehru velice dobře hrajícího hostujícího družstva. Dokázali jsme si vytvořit 4 bodový náskok 19:15 do koncovky setu. Bohužel, ani tentokrát jsme nenašli recept na výborně podávající hráčku z Orlové a po těsné koncovce a velkém boji se soupeř radoval 23:25 

Při dostatku času se odehrál ještě 4. set, které obě družstva využil k vyzkoušení hráček, které tolik neodehrály během zápasu a tentokrát už jsme byli úspěšní a vyhráli jsme 25:15.

Musíme uznat, že tým z Orlové přijel výborně naladěn a připraven. Od začátku konstantním výkonem a velice agresivním výkonem šel za vítězstvím 

HODNOCENÍ TRENÉRA:

Holky, dělaly co mohly, ale dneska nebyl úplně jejich den. Nemůžeme nic vytknout k nasazení a bojovnosti, ale dělaly jsme mnoho mini chyb, které rozhodly. Nedokázali jsme se přizpůsobit většímu prostoru na centrálním kurtu a možná jsme byli i příliš nervózní před domácím publikem. 

Každopádně musím poděkovat hráčkám za výkon, za který se určitě nemusí stydět a progress, který jsme udělali za tento rok je více než nějaká jedna prohra. 

Hodnocení hráček

Adéla Blahutová: Výborná smeč - během zápasu zlepšení na servisu 

Karolína Popelková: Velice dobrá nahrávka - zlepšený pohyb po hřišti 

Tereza Smitalová: Když se nebojí velice dobrý servis - dobrá práce na příjmu

Vanessa Strašilová: Výborná orientace na hřišti - výborná technika úderů 

Simona Blahutová: Výborný příjem a výběr místa na hřišti

Pavlína Hyrníková: Zlepšený útočný úder - když se nebojí výborné podání 

Patricie Dybová: Zlepšená orientace na hřišti - zlepšení volejbalových úderů 

Nikola Rusňáková: Po nemoci jsme byli rádi, že nastoupila a vůbec se neztratila mezi holkama

Vendula Andrlová: Když se nebojí výborné podání - výborný příjem

foto: https://vkraskovice.rajce.idnes.cz/2019_5_6_Pratelske_utkani_s_SK_Slezan_Orlova_hala_Raskovice