7.3. SOBOTA: OBROVSKÝ KLUBOVÝ ÚSPĚCH MLADŠÍCH ŽÁKYŇ - PRVNÍ MÍSTO KRAJSKÉHO PŘEBORU MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

20.03.2020

Mladší žačky se umístily na 1. místě z 18 týmů v MS kraji a za sebou nechaly města; Ostravu, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Orlová a mnoho dalších.

Mladší žačky VK Raškovice dokázaly něco, co nikdo před nimi v této kategorii nedokázal. Byly úspěšné po celou dobu trvání soutěže, kdy jen dvakrát skončily na druhém místě ve skupině.

Stručná jízda soutěží:

Holky nastupovaly do kvalifikace plné odhodlání.  Nikdo netušil, ale nakolik budou úspěšné. Po těsné prohře s Ostravou se umístily na druhém místě, a jako nejhorší z druhých míst skončily až ve skupině B. Na následujícím 1. turnaji se ve skupině B dlouho neohřály, protože po jistých výhrách postoupily do skupiny A. Poté přišel turnaj číslo 2. a nečekané první místo v této skupině. První vlaštovka na cestě za prvenstvím, která připomněla i jiným týmům, že se s VK Raškovicemi musí počítat. Další třetí turnaj dopadl lépe pro Ostravu, která skončila první a Raškovice na skvělém místě druhém. Na čtvrtém a pátém turnaji nenašly hráčky přemožitelky a dokázaly se dostat na první místo v tabulce, 4 body před Ostravu. Vše směřovalo k poslednímu turnaji v Dobré, kde se hrálo o všechno. Raškovicím stačilo umístění před Ostravou nebo hned těsně za ní. Přes nervy drásající turnaj se 4 zápasy se podařilo holkám skončit na druhém fantastickém místě a po sečtení všech bodů jsme zůstali o 1 bod před Ostravou v konečném umístění v tabulce !!!! FANTASTICKÝ VÝSLEDEK PRO RAŠKOVICKÝ VOLEJBAL

6. TURNAJ - přehledně utkání od utkání

VK Raškovice - Ostrava A     1:2 (-12,20,-11)

První utkání bylo hned s naším největším rivalem, který měl už zápas k dobru a byl rozehraný. Od začátku prvního setu bylo velice znát vyhranost z předešlého utkání soupeře. Podání, hra v poli a přesnost byly aspekty, které byly rozhodující ve prospěch Ostravy. Navíc zřetelně silnější soupeř posílen hráčkami už hrající vyšší kategorie, ale v rámci ročníkových regulí, byly velikým přínosem. Nicméně VK Raškovice měly mezi sebou taky hráčky nastupující za Kadetky (Simonu Blahutovou a Sáru Javorovou). Domácí hráčky se nevzdaly a druhý set urvaly pro sebe. Rozhodoval tiebreak, který sledovalo spousta rodičů, ať už domácích nebo soupeře a vytvořily, tak úžasnou atmosféru. Do stavu 10:10 byla hra vyrovnaná, ale potom odskočila Ostrava hloupými chybami domácích a nakonec hráčky Raškovice prohrály. Bod z toho zápasu byl velkým úspěchem.

VK Raškovice - TJ Sokol Frýdek - Místek A       2:0 (11,22)

Od prvních míčů bylo znát, že Frýdek-Místek postrádá nejlepší hráčku a domácí si s tímto handicapem poradily perfektně bezchybovou hrou. Výborně hrající Raškovice dobře podávaly a povzbuzovaly se. Výhra ve dvou setech byla zcela zasloužená.

VK Raškovice - SK Slezan Orlová      2:1 (17,-22,2)

Tento zápas spadal do utkání, kde hraje velká role nervozita. Orlová nehrála vůbec špatně, ale Raškovice byly lepší. Bohužel na konci prvního setu a na konci druhého setu jsme napočítali 17 zkažených servisů, což je neskutečně vysoké číslo a s tímto se nedá vyhrát. První set se ještě povedlo Orlovou přetlačit, ale ve druhém setu už to nestačilo. Rozhodoval tiebreak, ke kterému přistoupilo domácí družstvo velmi zodpovědně a vrátilo se na linku výborného podání. Hosté uhráli v tomto setu pouze 2 body. Zafungoval servis, který byl jistý a přesný. Nešlo, ani tak o ránu, ale o umístění.

VK Raškovice - KV Kopřivnice 2:0 (11,15)

Člověk by čekal, že poslední utkání, které rozhodne o prvenství v kraji bude nervózní, ubojované a plné chyb. Jenže to neznáte naše mladší žačky, které Kopřivnici přejely, jak parní válec. Nakonec jediní, kdo byli nervózní byli diváci a paní trenérka, která po utkání neskrývala slzy štěstí. Výhra 2:0 nad výborně hrající Kopřivnicí, která se umístila na místě třetím v turnaji a potrápila i Ostravu, která vyhrála 6. turnaj, byla mistrovská.

Oběma trenérkám Šárce Sonnkové i Evě Blahutové patří velký dík k trénování děvčat.

Dále gratulujeme hráčkám, které se zasloužily o celkové prvenství !!!

A na závěr nesmíme opomenout pogratulovat rodičům, kteří po celý rok pravidelně dívky podporovali, cestovali s nimi a vytvářeli domácí prostředí i mimo domácí utkání.