8.2. a 15.2. SOBOTY: Kadetky proti Frýdlantu n.O."B" a TJ Sokol F-M "B" získaly 9 bodů za 3 výhry a 1 prohru

16.02.2020

VK  Frýdlant nad Ostravicí B - VK Raškovice 0:3 (-8,-7,-11), 0:3 (-16,-18,-12) a          T.J. Sokol Frýdek - Místek B - VK Raškovice 3:1 (-14,18,25,15), 0:3 (-19,-20,-23)

V první polovině února jsme čelili dvěma odlišným týmům. S Frýdlantem n.O., který hraje soutěž převážně se staršími, ale i mladšími žačkami a nachází se ve spodních patrech tabulky, bylo povinností uhrát 6 bodů. Zcela odlišný soupeř se jevil Frýdek-Místek, který je na 3. místě, a se kterým jsme v minulém střetnutí prohráli obě utkání. Tudíž jsme jim měli co vracet.

VKB FRÝDLANT n/O "B" - VK RAŠKOVICE

VE SLOŽENÍ:

Blahutová A., Blahutová S., Hlisnikovská A., Kozlová A., Popelková K., Smítalová T., Strašilová V., Hyrníková P., Andrlová V.

Obě utkání byla v naší režii. Od začátku až do konce jsme měli navrch ve všech herních aspektech a zaslouženě jsme vyhráli. Nicméně tým z Frýdlantu udělal nesmírný pokrok od našeho posledního střetnutí a ve druhém zápase jsme byli nuceni zlepšit naši hru, která se dostala do takové křeče, že měla za následek útoky bez razance, bez smečovaných úderů a s několika zkaženými servisy. Přestože jsme vyhráli s velkou bodovou rezervou, tak přizpůsobení se soupeři, nevyzkoušení si bez tlaku různé útočné kombinace bylo černou kaňkou našeho výkonu.

Vítězství 0:3 0:3 na hostující palubovce bylo přesto velice potěšující a už jsme vyhlíželi našeho dalšího soupeře.

TJ SOKOL FM "B" - VK RAŠKOVICE

VE SLOŽENÍ

Blahutová A., Blahutová S., Hlisnikovská A., Javorová S., Popelková K., Smítalová T., Strašilová V., Rusňáková N., Andrlová V.

V obměněné sestavě bez Pavlíny Hyrníkové a Adély Kozlové, které doléčovaly zdravotní problémy, ale zpátky s Nikol Rusňákovou a Sárou Javorovou jsme nastoupili proti Frýdku-Místku. Soupeř byl přesným opakem našeho posledního zápasu s Frýdlantem. Výborná obrana, takřka bezchybný útok a velmi dobré podání, to jsou aspekty hry, kterým se prezentuje FM.

Hned v prvním setu prvního utkání jsme soupeře dokonale zaskočili výborným podáním a úžasnou koncentrací především v komunikaci, povzbuzováním a bezchybným, ale razantním útokem. Bohužel hned v následujícím setu jsme nepotvrdili to, jak jsme začali a hned na úvod prohrávali o 6 bodů. Vzpamatovat jsme se dokázali až v závěru 3. setu, kde jsme měli dokonce setball, který jsme nedokázali využít a v závěrečném 4. setu už jsme jasně prohráli. I po dobrém, ale nevyrovnaném výkonu v prvním zápase jsme stále pomýšleli na výhru v tom druhém.

Druhý zápas začal úplně stejně, jako ten první. Zase jsme první set dominovali a vyhráli, ale druhý set prohrávali, a to dokonce 14:5. Nicméně po time-outu a vystřídání několik hráček v poli, kde jsme udělali výrazné změny, ať už jsme nechali odpočívat naši oporu A. Blahutovu a poslali hrát benjamínka v týmu Sáru Javorovou nebo posadili vysokou V. Andrlovou na bloku za naši nahrávačku K. Popelkovou, která je navíc o 20 cm menší. A světe div se, změny pomohly a my jsme se nakonec radovali z vítězství v druhém setu. Musím podotknout, že příchod Sáry Javorové a Karolíny Popelkové byl stěžejní pro výhru v tomto setu.

Ve třetím setu jsme opět nastoupili v základní sestavě s Vendulou Andrlovou a Adélou Blahutovou a odpočinek jim prospěl. Po velmi dramatickém průběhu třetího setu a velmi kvalitního volejbalu jsme vyhráli i třetí set a s obrovskou radostí vyhráli utkání 3:0

VŠEM HRÁČKÁM, TRENÉRŮM A RODIČŮM, KTEŘÍ PŘIJELI PODPOŘIT NÁŠ TÝM ,PATŘÍ VELKÝ DÍK A GRATULACE K VÍTĚZSTVÍ ZA 3 BODY V JEDNOM UTKÁNÍ PROTI NEOBLÍBENÉMU SOUPEŘI Z FM.