VÍTÁME NOVÉ ČLENY

8.3. Neděle: Kadetky v domácím prostředí nevyzrály na první celek tabulky Karvinou

10.03.2020

VK Raškovice - VK Karviná 0:3 (-14,-19,-16), 2:3 (-23,-20,23,18,-7)

Kadetky hrály s prvním celkem tabulky velice vyrovnanou partii, i když výšková převaha byla zcela na straně soupeře. Nicméně velmi dobrý výkon zejména v druhém utkání ukázala, že holky mohou hrát vyrovnaně úplně s každým. 

Ve složení: Blahutová S., Blahutová A., Andrlová V., Strašilová V., Smitalová T., Hyrníková P., Rusňáková N., Popelková K. (kapitánka), Javorová S., Hlisnikovská A., Kozlová A. 

První utkání bylo vyrovnané, ale přece jenom byly soupeřky lepším týmem. Útok z hlavního kůlu soupeře byl velmi dominantní, jelikož se zde nacházely nejvyšší hráčky soupeře s velmi dobrým útokem. Po celé utkání jsme nebyli schopni na tento útok reagovat a i přes nepříliš dobrý výkon na servisu jsme nedokázaly narušit jejich přihrávku. Soupeř vždycky v druhé polovině setu dokázal odskočit prudkým podáním na, který hráčky Raškovic nedokázaly reagovat a přihrát. 

Druhé utkání sice začalo podobně, ale začínali jsme tlačit více ze servisu a hlavně po změně taktiky a pozic velmi dobře blokovat. Všechno začalo třetím a čtvrtým setem, který holky odehrály neuvěřitelně. Karta se obrátila a Raškovice byly tým, který udával tempo. Výborný útok Venduly Andrlové, Terezy Smitalové a Adély Blahutové a bloky Nikoly Rusňákové dodávaly družstvu klid. Neuvěřitelné zákroky v poli mladé hráčky z mladších žaček na liberu Simony Blahutové pomáhaly v sebevědomí celému družstvu. Obě nahrávačky po celé utkání předváděly solidní výkon (Karolína Popelková, Nikola Rusňáková). Bohužel tiebreak nevyšel podle představ, kdy se opět nepodařilo přihrát po servisu hostující hráčky a soupeř ubojoval i druhou výhru. 

Nicméně pokud budou hráčky hrát v takovém to tempu, jako ve třetím a čtvrtém setu máme se od těchto hráček na, co těšit. Více jak polovina hráček ještě spadá do mladších kategorií a všichni hrají tuto kategorii prvním rokem, takže budoucnost je jejich !!!!