9.-10.11. VELEÚSPĚŠNÝ VÍKEND MLÁDEŽE V KRAJSKÝCH PŘEBORECH V podání postupu MLADŠÍCH ŽAČEK do A skupiny, výhry za 6. bodů KADETEK v Třinci a druhého místa v B skupině MLADŠÍCH ŽÁKŮ

10.11.2019

Tento víkend vážně nemá chybu ´, když sečteme všechna utkání mládeže, dostaneme jen jednu porážku a jen 4 ztracené sety z celkových 25 setů

Začneme nejdříve největším úspěchem mladšího žactva, a to postupem mladších žaček do vedoucí skupiny MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

MLADŠÍ ŽAČKY A JEJICH POSTUP do skupiny A - SOBOTA

Mladší žačky odcestovaly na 7. ZŠ do F-M s týmem posíleným o dvě hráčky, které doplňují družstvo kadetek a pravidelně s nimi již trénují, a to Sárou Javorovou a Simonou Blahutovou

Ve složení:

A. Babulíková, A. Václavková, L. Hlisnikovská, S. Blahutová, S. Javorová, E. Bonková, E. Babulíková, K. Klanicová

První utkání hráli s týmem Frenštát p/R velice dobře hned od úvodního setu. Velice jistý servis a dobrá mezihra rozhodovala o vítězství i v druhém setu a tým pod vedením Šárky Sonnkové a Evy Blahutové neměl v tomto utkání problém. 2:0 (-11, -14)

Druhé utkání s týmem Happy Sport Opava mělo o něco odlišný průběh. Když v prvním setu výborně hrající VK Raškovice vyhrálo o 18 bodů, kde kdo by si myslel, že je to už rozhodnutý zápas. Ale v druhém setu se Opava vzpamatovala a začala Raškovice trápit. Přesto nakonec v závěru holky přidaly a vyhrály. 2:0 (-7, -18)

Třetí utkání s týmem TJ Sokol F-M A mělo podobný průběh jako utkání s Opavou. V první setu výborným podáním a rychlou hrou v poli (*tyto aspekty byly rozhodující pro celou skupinu B) nedaly raškovické hráčky Frýdku šanci. Ve druhém setu to bylo pořádné drama. Hráčky s Frýdku bojovaly stejně jako holky z Raškovic a spíše rozhodlo štěstí v závěru setu. VK Raškovice vyhrály až 26:24 a slaví obrovský úspěch !!!! 2:0 (-13, -24)

Příští turnaj se bude konat 30.11. 2019 a PROSÍME VŠECHNY RODIČE, DIVÁKY, PŘÍZNIVCE VOLEJBALU, ABY PŘIJELI PODPOŘIT HOLKY MEZI 4 NEJLEPŠÍMI TÝMY KRAJE !!!

KADETKY A VÝHRA ZA 6 BODŮ V TŘINCI - SOBOTA

Kadetky vyjížděly v osm hodin do nedalekého Třince porvat se o vítězství. Utkání předcházela kuriozita v hale, kde se mělo hrát. Ze zdi se vyrval šroub držící volejbalový kůl, a tak jsme se přesouvali dále na gymnázium. Začátek byl odložen až na 10:30.

Kadetky hrály utkání ve složení:

N. Rusňáková, A. Blahutová, K. Popelková, A. Hlisnikovská, A. Kozlová, T. Smitalová, P. Hyrníková, V. Andrlová, V. Strašilová (zranění na ruce)

První utkání začaly hráčky Raškovic velmi laxně, a pokračovaly ve hře předváděné minulý zápas, který jasně prohrály. První set prohrály a i druhý set nenasvědčoval nic o tom, že by hráčky nějak zlepšily svou hru. Za stavu 18:11 pro hostující jsme v time-outu změnili veškerou taktiku a začali jsme jenom přehazovat míče a nekazit, Tato opatrná taktika vyšla dokonale a set jsme ještě otočili. Po celý tento zápas jsme drželi taktiku a nakonec vyhráli, i po infarktovém konci 4 sady, celý zápas.

1:3 (23,-20,-19,-26)

Druhé utkání už hráčky začaly hrát  jako obvykle. Opustili jsme od opatrné taktiky a začali si postupně více a více dovolovat. Soupeři už jsme nedali šanci. Navíc druhé utkání odehrála dvojice Hlisnikovská, Kozlová, která trénuje a hraje v Raškovicích pár měsíců a s šestkovým volejbalem teprve začínají. V sobotní utkání předvedly pěknou hru, hrály velice dobře.

0:3 (-13,-20,-18)

NÁSLEDUJÍCÍ UTKÁNÍ 17.11. V NEDĚLI HRAJÍ KADETKY POSLEDNÍ DOMÁCÍ UTKÁNÍ V HALE RAŠKOVICE - PŘIJĎTE JE PODPOŘIT

DRUHÉ MÍSTO VE SKUPINĚ B KRAJSKÉHO PŘEBORU MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Kluci odjížděli do Palkovic s cílem udržet se ve skupině B MS kraje ve složení:

Klanica, Popelka, Strnadel, Novotný, Kohut, Andrle, Koloničný, Martiník (hostování z Green Volley Beskydy), Bílský (hostování z Green Volley Beskydy)

pod taktovkou trenérů Stanislava Novotného a Václava Sonnka

První utkání - Palkovice

Hned v prvním utkáním hráli s domácími Palkovicemi, a bylo to pořádné drama. Kluci se snažili dobře podávat a vybírat v poli co nejvíce míčů. Docela se jim dařilo v mezihře, lépe než domácím, a tak se radovali z vítězství 2:0 (-20, -22)

Druhé utkání - Olomouc

K druhému utkání nastoupili proti týmu z Olomouce a první set vyhráli. Hrál dokonce i Jakub Klanica ze čtvrté třídy a nevedl si vůbec špatně. Druhý set byl velice vyrovnaný trenéři dali do základní sestavy, taky Jendu Popelku, který velice dobře podával. V závěru chybělo více klidu v mezihře a na podání, a tak kluci prohráli až v samotném závěru. V tie-breaku kluci prohrávali už 9:5, ale nevzdali to a vyhráli 15:13. 2:1

Třetí utkání - Green Volley Beskydy

Kluci bojovali jako lvi proti celku z Frýdku-Místku, ale nedokázali ani jednou v koncovce soupeře přetlačit. 0:2 (24, 26)

Čtvrté utkání - Blue volley Ostrava, ZŠ Škarvady

Kluci po skalpu velkého města, jako je Olomouc, poráží také celek z Ostravy 2:0.