VÍTÁME NOVÉ ČLENY

BŘEZEN 2017

01.03.2017

VÍTĚZSTVÍ

středa 29.3. - BAREVNÝ MINIVOLEJBAL - Účast dětí od 1.-6. třídy na velkonočníkm turnaji, který pořádal "Beskyďáček" pro školy okresu Frýdek-MÍSTEK, byla úspěšná. Celkově jsme se umístili ze všech škol celkově na 2.místě. Tohoto turnaje se účastnilo celkem 38 dětí VK Raškovice a 319 dětí celkem. Zastoupení jsme měli ve všech barvách. Největší úspěchy zaznamenaly děti ve žluté barvě - 2x1.místo, oranžové 2x1.místo, oranžové-červené 1x1.místo a červené 1x1.místo.

neděle 26.3. - OKRESNÍ PŘEBOR - ŠESTKY - V tomto kole okresního přeboru jsme se po dlouhé době sešli skoro v kompletní sestavě žáků a starších žaček, pro které je tato soutěž určena. To se také projevilo na herním výkonu, kdy jsme hráli vyrovnaná utkání se všemi týmy skupiny A. Vyhráli jsme 2 utkání, a to nad družstevm Mosty u Jablunkova a děvčaty z Frádlantu n/O, aLe bohužel skupina je tAK VYROVNANÁ, ŽE JSME NAKONEC OBSADILI AŽ 4. MÍSTO VE SKUPINĚ. úSPĚCHEM VŠAK JE, ŽE JSME SE V TÉTO SKUPINĚ UDRŽELI. NEDĚLE 19.3. - KRAJSKÝ PŘEBOR ŽEN - Nesmírně napínavé a náročné utkání sehrály ženy Raškovic, kdy v tomto dvojzápase soutěže odehrály 10-setovou bitvu s týmem žen z Polanky nad Odrou. Vítězství a prohry si nakonec rozdělily družstva sravedlivě poměrem 2:3 a 3:2. sobota 18.3. - KRAJSKÝ PŘEBOR MLADŠÍCH ŽAČEK - Na posledním turnaji mladších žaček, který se konal v Novém Jičíně, se nám podařilo ve skupině "C" 3x vyhrát poměrem 2:0 nad týmem z Nového Jičína B a C a nad Krnovem, ale boužel to nestačilo na celkové vítězství ve skupině.Celkově jsme se v soutěži umístili na 10. místě z 16. družstev.

PONDĚLÍ 13.3. - OKRESNÍ PŘEBOR TROJIC - Ikdyž se toto poslední kolo domácím týmům příliš nevydařilo, a obsadily ve čtyřčlenné skupině 3. a 4. místo. Celkově jsme v soutěži dosáhli vynikajících výsledků. Družstvo A obsadilo celkově 1. místo v soutěži a družstvo B se umístilo celkově na 4. místě. družstvo C ještě svede svůj boj o celkové umístění ve skupině C ve čtvrtek v Metylovicích.

NEDĚLE 12.3. - krajský přebor žen. Ženy v PRVNÍm utkání TOHOTO KOLA skupiny útěchy II o celkové pořadí v soutěži s družstvem Štítiny u Opavy vyhrály poměrem 3:0. Ve druhém zápase však již na družstvi Štítiny nestačilo a prohrálo poměrem 1:3.

NEDĚLE 12.3. - krajský přebor starších žaček. Starší žačky, které však tentokrát byly zastoupeny jen jednou hráčkou, Janou, vyhrály všechny 4 utkání v rámci dalšího kola krajského přeboru skupiny D, které se konalo v domácím prostředí haly Raškovice. Ostatní tým tvořily mladší žačky. Pod vedením trenéra Honzy a kapitánky Adélky, neprohrály jediný set, a dokonce vyhrály set 28:26, kdy prohrávaly již 23:20. Všechny hráčky, které se účastnily (Adélka, Alenka, Kája, Nikča, Jana, Stela, Terka, Vanesska, Simča, Katka, Pája, Kamča a Vendy) zaslouží velkou pochvalu za reperezentaci našeho klubu. GRATULUJEME K POSTUPU DO SKUPINY C a kcelkovému konečnému umístění na 15. místě z 28. týmů z celého Moravskoslezského kraje.

pátek 10.3. - Barevný turnaj s Beskyďáčkem - tohoto turnaje se účastnilo celkem 9 dětí VK Raškovice, 2 družstva žluté barvy a 2 družstva oranžové barvy, děti obsadily celkem 2 x1.místo, 1x 2.místo, 1x 3. místo. GRATULUJEME !!!

neděle 5.3. - oblastní kolo v barevném minivolejbale ve Frýdku-Místku

Vítězstvím ve většině utkáních a celkovým 2. místem z celkového počtu 15, zachránili pověst raškovických na tomto turnaji Domink a Tomáš v kategorii červené.

sobota 4.3. - krajský přebor mladších žaček. Mladší žačky vyhrály jen 2 ze 4 utkání v rámci dalšího kola krajského přeboru, které se konalo v Kopřivnici. Tyto vyhry nám zajistily je 4 místo v poslední C skupině. Vítězná utkání si žačky odvezly v souboji s družstvy Nový Jičín C a Krnov.

PROHRY

PONDĚLÍ 13.3. - OKRESNÍ PŘEBOR TROJIC - Ikdyž se toto poslední kolo domácím týmům příliš nevydařilo, a obsadily ve čtyřčlenné skupině 3. a 4. místo. Celkově jsme v soutěži dosáhli vynikajících výsledků. viz. výše NEDĚLE 12.3. - krajský přebor žen. Ve druhém zápase TOHOTO KOLA skupiny útěchy II o celkové pořadí v soutěži na družstvo Štítiny nestačilo a prohrálo poměrem 1:3.BŘEZEN 2017

neděle 5.3. - oblastní kolo v barevném minivolejbale ve Frýdku-Místku

Naše děti v celkovém počtu 22 měly zastoupení tentokrát jen ve žluté, oranžové, oranžovo-červené a červené barvě.

Celkově se nám tentokrát příliš nedařilo, ale vždy jsme unikli lepšímu umístění jen o pár míčů. Celkové umístění si přečtěte zde.

sobota 4.3. - krajský přebor mladších žaček. Mladší žačky prohrály 2 ze 4 utkání v rámci dalšího kola krajského přeboru, které se konalo v Kopřivnici. Tyto prohry nám pohužel nezajistily postup do skupiny B, a bohužel to bereme jako velký neúspěch celého týmu. Nutno však podotknout, že jsme se turnaje opět účastnili ve velkém oslabení v celkovém počtu 7 hráček, kdy nám chyběly velké opory jako je Alenka, Stela a Bára. Ostatní hráčky ze 6.-7.třídy byly po celotýdenním lyžování v rámci školního lyžařského výcviku dosti unavené, což se na herním výkonu projevilo. Adélka, kapitánka týmu, patřila k našim nejlepším hráčkám, bohužel se ji však v koncovkách nepodařilo vždy tým podržet na jedničku s hvězdičkou. A aby toho nebylo málo, potrápily nás také zdravotní problémy u Vendy - záda a Pavča - bolesti břicha. Součástí týmu byla také Simonka, naše nejmladší hráčka ze 4 třídy, kterou musíme pochválit za výborný výkon.