ČERVEN 2017

01.06.2017

V pondělí 26.6. jsme s dětmi napříč všemi ročníky zakončili volejbalovou sezónu 2016/2017. Tréninkové odpoledne jsme pojali formou sportovního dne dětí spolu s rodiči a trenéry. Hráli jsme beach volejbal, pingpong, badminton, tenis, volejbal, skákali na trampolíne a koupali se v řece. Na závěr jsme si opekli špekáčky nebo ugrilovali hermelíny.

Ve čtvrtek 22.6. proběhl na volejbalových kurtech poslední kolo Letního poháru Lumíra Hajduška v trojkovém volejbalu 2017. VK Raškovice pořádaly turnaj pro 1. a 2. skupinu, ve kterých jsme měli zastoupení. Družstvo VK Raškovice A vyhrálo všechna svá utkání a vyhrálo tak 2. skupinu. VK Raškovice B vyhrálo nad družstvem Green Volley Beskydy B. Celkově se v celé soutěži umístilo družstvo VK Raškovice A na 3. místě a obdrželo od vedoucího soutěže diplom a bronzové medaile. VK Raškovice B skončilo na 6. místě z celkového počtu 20. týmů. Kompletní konečná tabulka zde

V NEDĚLI 18.6. přijelo do Raškovic na turnaj MALÉ CENY BESKYD-JUNIOREK A KADETEK - celkem 12 družstev z celého Moravskoslezského kraje. Vzhledem k nepříznivému počasí se turnaj odehrál na třech kurtech ve víceúčelové hale. Družstva byla rozdělena do tří 4-členných skupin, ze kterých dále postoupila do čtvrtfinále 2 družstva na 1.-2. místěz každé skupiny + dvě nejlepší družstva ze 3. míst ve skupinách.Vítězem turnaje juniorek se stalo po napínavém a krásném finálovém utkání mezi družstvY Přerova a TJ Sokol F-M, družstvo TJ Sokol Frýdek-Místek.

V sobotu 17.6. přijelo do Raškovic na turnaj žáků a žaček Malé ceny Beskyd celkem 28 družstev z celého Moravskoslezského kraje. Vzhledem k nepříznivému počasí se turnaj odehrál na třech kurtech ve víceúčelové hale a 1 kurtu ve staré tělocvičně s rozměry 9x18 m a výškou 5,5 m. Družstva byla rozdělena do tříčlenných skupin, ze kterých se dále postoupila 2 družstva, která hrála opět v trříčlenných skupinách o postup do čtvrtfinále. Ostatní družstva hrála o pořadí ve skupinách útěchy.Vítězem turnaje žaček se stalo družstvo TJ Ostrava A a vítězem turnaje žáků se stalo družstvo Blue Volley Ostrava B.

V pátek 16.6. muži VK Raškovice zvítězili ve svém posledním utkání sezóny 2016/2017 nad družstvem Red Volley Frýdlant N/O a potvrdili tak vítězství v této soutěži. Vítězem okresního přeboru se stali již po třetí během posledních 4 let. GRATULUJEME!!!

V pátek 9.6. muži VK Raškovice na domácích kurtech zvítězili poměrem 3:2 nad TJ Sokol Staříč a v úterý 13.6. v Palkovicích porazli domácí tým 3:0.

V sobotu 10.6. se všechny naše mládežnická družstva - mladší žačky, starší žačky a žáci vydali objednaným autobusem na turnaj do Hodslavic. Bohužel vytrvalý déšť nám neumožnil odehrát jediné utkání. Pořadatelé turnaj zrušili.

Ve čtvrtek 8.6. se hrálo další kolo okresní soutěže LPLH trojek, ve kterém obě družstva VK Raškovice A i VK Raškovice B hrála v nejlepší čtyřčlenné skupině. Bohužel oslabené družstvo A prohrálo v této skupině tentokrát všechna utkání a sestoupilo tak do skupiny 2. V nejlepší skupině se však udrželo družstvo B. Našimi soupeři byli kluci z Gren Volley Beskydy A a B. NUTNO PODOTKNOUT, ŽE NAŠE TÝMY BYLY VE SLOŽENÍ 3+1 (HOLKY+KLUCI) a 4+0 (holky+kluci)

v pondělí 5.6. 2017 - na turnaji v barevném minivolejbale, pořádaném VK Raškovice na antukových volejbalových kurtech v Raškovicách za účasti 82 dětí z družstev VK Raškovice, Green Volley Beskdy, Red Volley Frýdlant n/O a škol Beskyďáčku (Janovice, Ostravice, Kunčice, ZŠ Komenského Frýdlant n/O) jsme obsadili tato medailová umístění: žlutá kategorie: