VÍTÁME NOVÉ ČLENY

čtvrtek 11.4. - První kolo letního poháru Lumíra Hajduška

11.04.2019

Ve čtvrtek 11.4. jsme v hale v Raškovicích pořádali první kolo skupiny A Letního poháru Lumíra Hajduška, okresní soutěže trojic. Do této soutěže máme přihlášena 3 družstva mladšího žactva, družstvo A - chlapci a děvčata převážně ze 7. třídy, družstvo B - smíšené družstvo ze 6. třídy a družstvo C tvoří hráči a hráčky 5. třídy. Družstva A a B byly nalosována dle loňských výsledků do skupiny A, družstvo C do skupiny B. 

V Raškovicích se naši šesťáci a sedmáci utkali s družstvy z Metylovic, Red Volley Frýdlant n/O A a Green Volley Beskydy A. 

Raškovice A - Raškovice B   2:0

V prvním utkání, v "derby" našich týmů, bylo úspěšnější družstvo A ve složení Vanessa Strašilová (7. třída), Simona Blahutová (6. třída),  Dominik Dorociak (7. třída) a Tomáš Garba (7. třída). Tomuto týmu věříme, že se popere o 1. místo v celé soutěži, tak jako tomu bylo v tomto prvním kole. Áčko porazilo hladce družstvo B ve složení Matěj Kohut (6. třída), Daniel Strnadel (5. třída), Natálie Peterová (6. třída), Anna Babulíková(6. třída). 

Raškovice A - Green Volley Beskydy A   2:0

Ve 4. utkání mělo naše béčko pauzu na toasty. V roli favorita se ve druhém kole představil náš tým A v utkání s Green Volley Beskydy A. Svým pohybem v poli, chytrými "ulívkami" a hrou na síti nejvyššího hráče Tomáše jsme Greenu nedali šanci a s přehledem vyhráli.

Raškovice B - Green Volley Beskydy A  0:2

Tak jako A-týmu se však proti Greenu nedařilo družstvu Raškovic B. Velká chybovost podání a nepřesně zahrané míče v poli rozhodlo o vítězství Greenu v obou setech. 

Raškovice A - SK Metylovice    2:0

Stejně jako v předcházejících dvou utkáních si domácí Raškovice A poradily s týmem z Metylovic. Také v tomto 6. utkání prvního kola představily své volejbalové dovednosti a volejbalový talent naše mladé hráčky a hráči, když Metylovice ve všech činnostech přehrávali.

Raškovice B - SK Metylovice   2:0

Ve 8.utkání kola se s Metylovicemi utkalo naše družstvo B. Konečně jsme ukázali, že již také umíme vyhrávat a dávat body z podání či chytrým zahráním míče přes síť. Béčko konečně vyhrálo a získalo tak, i když jen teoretickou šanci setrvat ve skupině A.

Raškovice A- Red Volley Frýdlant n/O  A   1:1

V tomto utkání se utkali favorité skupiny. Nasvědčoval tomu také průběh utkání, ve které se již hrál opravdu volejbal s útokem a bloky na síti. Družstva si body rozdělila, když v prvním setu po mnoha chybách náš tým prohrál 11:15, ale ve druhém již nenechal nic náhodě a od začátku nad týmem z "Redu" dominoval. Set smíšený tým z Raškovic A vyhrál 15:10.

Raškovice B - Red Volley Frýdlant n/O  A   0:2

V posledním utkání čekal na naše družstvo B těžký soupeř, se kterým hrálo vyrovnaně naše áčko. Hráči a hráčky dělali co mohli, ale chlapce z Frýdlantu jsme nedokázali svou hrou zaskočit. Prohra 0:2 nás definitivně zařadila na 4. místo a sesadila do skupiny B pro příští dubnové kolo.

Družstvo VK Raškovice C zajíždělo ve čtvrtek odehrát svá utkání skupiny B do Palkovic. Svým výkonem nedokázali vyhrát žádné z utkání a setrvat ve skupině B pro příští kolo. 

Podrobné výsledky najdete ZDE L. pohár Lumíra Hajduška 2018/2019.