DALŠÍ ÚSPĚCH MLADŠÍHO ŽACTVA: Postup na Republikové finále mezi 24 nejlepších týmů celého kraje !!!

08.09.2020

Mladší žákyně o víkendu 5.-6. září vybojovaly postup ze skupiny do finále MČR umístěním na třetím místě. Finále proběhne v Krnově (Slezská Orlice) od 26.-28. září 2020.

Na kvalifikaci jsme odjeli plní odhodlání a bojovností po ovládnutí Moravskoslezského kraje. Ve skupině nás čekaly celky: Kometa B, Bílovec, Lanškroun, Břeclav, Olomouc, Bedřichov.

Sestava:

Babulíková A., Babulíková E., Václavková K., Bonková S., Bonková E., Blahutová S. (kapitánka), Hlisnikovská L. Ožanová V., Novotná B., Pánková L., Peterová N.

UTKÁNÍ:

Kdybychom jen tušili, že první utkání s Břeclaví bude tak moc důležité v konečném součtu bodů, tak bychom tomu stejně nevěřili.

Břeclav - VK Raškovice 1:2

Břeclav byla náš první soupeř a byl to boj až do samotného konce. První set byl z naší strany velmi ospalý, a i když jsme si vypracovali pětibodový náskok hned v úvodu, tak nepřesným příjmem jsme ho ztratili. Bohužel i celý set. Do druhého setu jsme chtěli naši hru změnit, což se nám povedlo až v polovině. Na podání přišla Venďa a posléze Ema Bonková, které dokázaly svými tvrdými servisy zhasit dobrou náladu soupeře a v podstatě obrátit celý zápas. Výhra v druhém setu nás posunula do tiebreaku, který opět holky vyhrály po velmi dobrém podání, které dělalo soupeři velmi velké problémy zvláště v tak malé tělocvičně.

Raškovice - Kometa B 2:0

K dalšímu utkání jsme nastoupili proti Kometě B, která na turnaji získala jen dva body a nechybělo málo a mohla získat i více. Jelikož náš laxní přístup k prvnímu setu mohl mít pro nás daleko větší následky. Nicméně výborně hrající kapitánka týmu Simona Blahutová, dokázala v pravou chvíli vyburcovat tým k lepšímu výkonu. V tomto utkání se na servisu blýskla Ludmila Hlisnikovská, která pomohlo týmu k výhře v koncovce prvního setu. Druhý set už byl v naší plné režii a mohli jsme na kurt poslat i naše nejmladší účastnice, a to Báru Novotnou a Stelu Bonkovou, které s námi sbíraly zkušenosti.

Lanškroun - Raškovice 2:0

Třetí utkání bylo proti nejsilnějšímu celku ze skupiny. Víceméně tým s velmi dobrým příjmem a rozehrou a vynikající jednou smečařkou. Náš tým vzdoroval vždy do poloviny utkání, poté jsme nedokázali konkurovat silnější podání a vždy jsme o set přišli. Nicméně vzhledem k těmto skutečnostem si mohly zahrát opět dívky, které nedostávaly prozatím tolik příležitostí.

Raškovice - Bílovec 2:0

Poslední čtvrtý zápas v prvním dni a pro nás velmi důležitý. Výhra 2:0 nás katapultovala do druhého dne víceméně jako favority. Ambice byly v tu chvíli jen ty nejvyšší, ale zpět k utkání. Během čtvrtého utkání jsme udělali nějaké změny v sestavě, zvláště na nahrávce a bloku, kdy se dohry dostaly i Ema Babulíková (nahrávka) a Lotka Pánková (blok). Utkání bylo z naší strany velice nervózní, ale opět jsme si pomohli podáním, které bylo tento den velmi úspěšné.

Bedřichov - Raškovice 2:0

Tento zápas kdyby šel vymazat, tak ho vymažeme. Ani jsme se nestačili rozkoukat po příjezdu do haly a už jsme prohrávali 16:0. Hráčka na servisu Bedřichova si s námi dělala, co chtěla. Nakonec jsme uhráli jen 7 bodů. Druhý set vypadal v podobném duchu. Nicméně my jsme měli taky svůj klenot, a to Ludmilu Hlisnikovskou, která dokázala srovnat s 6:15 na 15:15, také velmi dobrým plachtícím podáním. Bohužel jsme se dlouho neradovali, protože i další hráčky nás dokázaly přitlačit na podání i na smeči. A prohra 2:0 nás odkázala na boj o všechno proti Olomoucí v posledním zápase.

Raškovice - Olomouc 2:0

Poslední utkání ve skupině, poslední utkání dne a poslední utkání v kvalifikaci a verdikt jasný. Výhra postup, prohra nic. Nejlepší výkon našich děvčat byl vidět až v posledním utkání, kdy výborným pohybem, podání, příjmem, útokem a dalšími aspekty nedaly holky soupeři šanci. V tomto utkání byly vidět Ema Babulíková na smeči a Natálie Peterová v poli, které hodně pomohly k výhře. Nicméně musíme pochválit všech 11 hráček, které hrály během celého turnaje.

A teď k matematice ... Stejný počet bodů s Břeclaví, ale větší počet vítězství než Břeclav nás dotlačil k postupu. Vzpomínáte na první utkání? I lepší poměr setů 8:5 a soupeř 8:6 nám pomohl.