VÍTÁME NOVÉ ČLENY

17.-18.2. VK Raškovice na českém poháru U16: Nepovedený start do turnaje nezachránila, ani výborná atmosféra v hale

18.02.2024Víceúčelová hala v Raškovicích hostila nejen skvělé sportovní akce, ale i nadcházející volejbalový turnaj starších žákyň - český pohár U16. Atmosféra byla naplněna očekáváním a nadějí, že domácí tým VK Raškovice hraje na vlastní půdě. 

Trenéři ostatních družstev nám předali komplimenty ohledně zázemí klubu, což svědčilo o prestiži a kvalitě prostředí.

Nicméně, naděje se měnily v obrovský boj s psychickou, ale hlavně s fyzickou odolností, když se Raškovice ocitly ve skupině, která vyžadovala 100% koncentraci všech hráček. Zápasy se nenesly ve znamení úspěchu, ačkoli holky bojovaly s vervou. Plzeň, Ústí nad Labem, Nový Jičín, Zlín, Rychnov a  se staly nepřekonatelnými překážkami na cestě za vítězstvím. Dokonce i přes slibný náskok v prvním setu s Novým Jičínem, se týmu nepodařilo udržet vedení a utkání skončilo další ztrátou. Velkým bojem se nakonec stalo utkání s KP BRNO B, kdy jsme byli v prvním setu výrazně lepší a zaslouženě jsme ho vyhrály. Bohužel v následujících setech jsme chybovaly natolik, že se i poslední tým rozehrál k výkonu, který stačil na vítězství. 

Světlým bodem bylo vítězství nad Letohradem 2:1, které však bylo jediným. 

Přesto je třeba poděkovat divákům, kteří vytvořili nezapomenutelnou atmosféru v hale. Jejich podpora byla neocenitelná, avšak trenéři si kladli otázku, zda hráčky v plné míře vnímaly jejich přítomnost a podporu. Možná se ve chvílích ztrát ani plně neuvědomily význam tohoto povzbuzení.

Za minulými úspěchy Raškovic stojí pevná vůle a nasazení, které se v minulosti projevilo ve vynikajících výkonech. Neúspěch na tomto turnaji je pouze krátkodobým výpadkem, který posílí odhodlání a motivaci pro budoucí turnaje.

Je zjevné, že mít tak výraznou podporu na tribunách není samozřejmostí. Je na hráčkách, aby si tohoto povzbuzování vážily a dál pracovaly na svém výkonu.

Doufejme, že příště se Raškovice vrátí silnější a připravené na výzvy, které přináší volejbalová soutěž Českého poháru U16.