VÍTÁME NOVÉ ČLENY

FAKTA & MÝTY volejbalového klubu Raškovice: 2. díl: Ambice!!!

30.03.2020

Připravili jsme pro Vás sérii dílů, které popisují jednotlivé mýty VK Raškovice, se kterými se jako trenéři, funkcionáři a příslušnicí klubu setkáváme, a kterým chceme navždy udělat přítrž. Jednotlivé díly budou vždy doplněny o krátký zábavný komiks popisující danou situaci. Prosíme o zpětnou vazbu do komentářů pod příspěvkem a sdílení mezi lidi, ať už sociálními sítěmi nebo vyprávěním mezi kamarády, rodinnými příslušníky a dalšími lidmi z okolí.  

MÝTUS:

Jedním z dalších mýtů, který Vám chceme vyvrátit je, že jsme jen ,,malý vesnický volejbalový klub bez ambicí naučit děti a mládež volejbal stejně dobře jako ve velkých klubech a tím dosáhnout pěkných sportovních výsledků, které dělají všem radost." Někteří z Vás si říkají, že to není v našich podmínkách možné. Fakta však jsou důkazem opaku.

FAKTA:

Faktem je, že vedení klubu podporuje trenéry v jejich vzdělávání v rámci účasti na seminářích nejen se zaměřením na volejbal, ale také na výživu, kondiční a kompenzační cvičení, psychologii. Dětem a mládeži se v klubu věnují trenéři II. a III. třídy nebo zkušení hráči a hráčky, kteří zapojují do tréninků nastudované novinky ze sociálních sítí a své volejbalové zkušenosti. V dnešní době nejenom, že jsme překonali mnohé sportovní kluby ve městech úžasnou multifunkční sportovní halou se třemi volejbalovými kurty, ale i volejbalovými trenažéry a sportovním pomůckami. Na trénincích používáme pro nácvik útočného úderu smečařský stroj se zásobníkem míčů, pro nácvik bloku blokařské zařízení a pro nácvik příjmu volejbalové dělo Freddie. V našem vybavení nám nechybí posilovací a kompenzační pomůcky, jako jsou balanční čočky, bosu, gumy, medicinbaly různých hmotností, překážkové sety, žíněnky, švihadla, apod. Trenéři používají také video nahrávky hráčů, se kterými následně probírají techniku jednotlivých úderů. Pro hráče a hráčky organizujeme v rámci možností i jiné volnočasové aktivity stmelující náš klubový kolektiv.