VÍTÁME NOVÉ ČLENY

FAKTA & MÝTY volejbalového klubu Raškovice: 3.díl: Píle a dřina!!!

06.04.2020

Připravili jsme pro Vás sérii dílů, které popisují jednotlivé mýty VK Raškovice, se kterými se jako trenéři, funkcionáři a příslušnicí klubu setkáváme, a kterým chceme navždy udělat přítrž. Jednotlivé díly budou vždy doplněny o krátký zábavný komiks popisující danou situaci. Prosíme o zpětnou vazbu do komentářů pod příspěvkem a sdílení mezi lidi, ať už sociálními sítěmi nebo vyprávěním mezi kamarády, rodinnými příslušníky a dalšími lidmi z okolí.  


MÝTUS:

Mýtem č. 3, který souvisí s prací trenérů a velikostí našeho klubu, je názor některých rodičů i hráčů, že dítě, jež trénuje a hraje v Raškovicích nemá šanci hrát v mládežnických kategoriích kvalitní celostátní soutěže, zviditelnit se na úrovni kraje nebo ČR, případně dosáhnout v případě zájmu vrcholové úrovně.

FAKTA:

Musíme podotknout, že těchto cílů lze docílit především chtěním, nadšením a pílí hráče, taky štěstím být ve správnou chvíli na správném místě. Fakta, která dokazují úspěchy raškovických hráčů posledních let, Vám ukáží, že i náš klub vychovává hráče na vrcholové úrovni. 

Už v historii osmedesátých a devatesátých let byl zájem o talentované hráče a hráčky z Raškovic (např. Ludmila Vajdová (*1967)- hostování v TJ Slezan Frýdek-Místek), v roce 2002 Jan Kačmařík (*1982) reprezentoval družstvo České republiky tělesně postižených sportovců na Mistrovství světa v polské Wisle v tzv. Standing volejbale a v letech 2008-2010 hráli naši kadeti a junioři extraligové soutěže kadetů a juniorů (Ladislav Vrubel (*1991), Ondřej Kopera (*1991), Vojtěch Biolek (1991), Vojtěch Bohačík (*1992), Jakub Bohačík (*1989) - všichni hostování v TJ Sokol Frýdek-Místek) a zároveň startovali za VK Raškovice v okresní soutěži mužů. 

V současnosti Vojtěch Bohačík hraje 2. ligu mužů (hostování v TJ Lignum Morávka, TJ Palkovice), Jakub Bohačík hraje 2. ligu mužů a trénuje mládež v TJ Palkovice (hostování v TJ Palkovice, přestup- Green Volley Frýdek-Místek- 1. a 2. liga, přestup do TJ Pakovice-2. liga). Všichni hráči se dodnes do Raškovic rádi vrací a udržují se současnými členy kontakt. 

Nejvýraznějším současným úspěchem je působení Michaely Hadáčkové (*1999) v extralize žen (2015 přestup do TJ Sokol Frýdek-Místek - exl. kadetek a juniorek, 2015-2016 hostování ve VK Raškovice - KP juniorek a žen). 

Co se týká úspěchů naši mládeže v současnosti - Alena Garbová (*2003), která začínala v Raškovicích ve 2. třídě a hrála za VK Raškovice od minivolejbalu až po starší žákyně okresní a krajské soutěže přestoupila v roce 2018 na vlastní žádost do TJ Sokol Frýdek-Místek, kde hrála soutěže KP, ČP a MČR a od roku 2019 EXL. kadetek). V sezóně 2018-2019 hrál Martin Sonnek (2004) za starší žáky na pozici hlavního nahrávače KP, ČP a MČR-3. místo (hostování ve VK Ostrava) a zároveň hrál v okresních soutěžích v šestkovém a čtverkovém volejbale za VK Raškovice, kde se se svými spoluhráči stali Přeborníky těchto soutěží. 

V letošní sezóně Dominik Dorociak a Tomáš Garba nastupují pravidelně v mistrovských utkáních za starší žáky KP a ČP (hostování v Green Volley Frýdek-Místek) a trénují s výběrem Moravskoslezského kraje a zároveň hrají za VK Raškovice okresní soutěže ve čtverkovém a šestkovém volejbale. Simona Blahutová a Ema Bonková trénují s výběrem Moravskoslezského kraje, přičemž Simona byla kapitánkou výběru na prestižním mezinárodním turnaji v Praze v prosinci 2019 a stabilně nastupuje za družstvo kadetek VK Raškovice. Obě hráčky jsou oporami družstva mladších žákyň VK Raškovice, které se v sezóně 2019/2020 stalo Přeborníkem krajského přeboru Moravskoslezského kraje.