VÍTÁME NOVÉ ČLENY

FAKTA & MÝTY volejbalového klubu Raškovice: 4.díl: Volejbal není jen dívčí sport!!!

14.04.2020

Připravili jsme pro Vás sérii dílů, které popisují jednotlivé mýty VK Raškovice, se kterými se jako trenéři, funkcionáři a příslušnicí klubu setkáváme, a kterým chceme navždy udělat přítrž. Jednotlivé díly budou vždy doplněny o krátký zábavný komiks popisující danou situaci. Prosíme o zpětnou vazbu do komentářů pod příspěvkem a sdílení mezi lidi, ať už sociálními sítěmi nebo vyprávěním mezi kamarády, rodinnými příslušníky a dalšími lidmi z okolí.  


MÝTUS:

Pepík: "Mamííí, já bych chtěl chodit do volejbalu, ale v Raškovicích hrají jenom holky, ach jo." 

Maminka: " Ale Pepíku, to není pravda, říkali v práci, že kluci mají samostatné tréninky a že hrají své soutěže a dokonce hráli proti Olomouci a Ostravě". 

Franta: "Hele Hugo, pojď se mnou na trénink z volejbalu, je tam super trenér". 

Hugo: "Jsi normální, vždyť volejbal hrají jenom holky, to není sport pro mne, ani se nezpotím". 

Franta: "Tak to jsi vedle, jak ta jedle. Pojď se mnou a uvidíš tu makačku a "bomby", když na nás trenér zasmečuje?" 

Jedním z obrovských omylů je domněnka, že volejbal je sport pro holky nebo že volejbal pro kluky v Raškovicích není zaměřen. Byli bychom rádi, kdyby se dostal do povědomí rodičů, dětí a mládeže tento fakt. 

FAKTA:

Historicky byl volejbal v Raškovicích reprezentován především mužskou a chlapeckou kategorií. Muži volejbal v Raškovicích v šedesátých letech zakládali. V sedmdesátých a v osmdesátých letech hrály Raškovice krajské přebory žáků, dorostenců i mužů. Rozšiřující se nabídkou bojových sportů a později florbalu ubývá zájemců z řad chlapců v celé ČR. Ač jsme v Raškovicích neustále s chlapci pracovali, hráli krajské a okresní soutěže všech kategorií s úspěchy především na přelomu tisíciletí, v posledním desetiletí se nám družstvo žáků a jejich další rozvoj nedařilo nastartovat. Volejbalové svazy organizovaly a organizují soutěže smíšených týmů, kterými se postupně daří kluky k volejbalu opět přitáhnout. 

V poslední době svítá na lepší časy také v Raškovicích. Kvalitou samostatných tréninků se trenéři snaží kluky přesvědčit o tom, že když se volejbal umí, není to jen dívčí sport. 

Po dlouhé době máme opět chlapecké družstvo v krajské soutěži mladších žáků a věříme, že tato generace přitáhne k volejbalu další své kamarády. Na základě náborů jsme vytvořili tým 10 žáků, který bude doplněn 9 žáky z letošní přípravky. Podařilo se nám také složit družstvo kadetů, které jsme přihlásili do krajské soutěže Moravskoslezského poháru. Věříme, že tito budou postupně doplňovat tým mužů, který hraje okresní soutěž s umístěním na předních příčkách již několik let. 

Cílem raškovického volejbalu je obnovit účast mužů v krajském přeboru a udržet chlapce ve všech věkových kategoriích!!!