VÍTÁME NOVÉ ČLENY

FAKTA & MÝTY volejbalového klubu Raškovice: 5.díl: Raškovická hala !!!

05.05.2020

Připravili jsme pro Vás sérii dílů, které popisují jednotlivé mýty VK Raškovice, se kterými se jako trenéři, funkcionáři a příslušnicí klubu setkáváme, a kterým chceme navždy udělat přítrž. Jednotlivé díly budou vždy doplněny o krátký zábavný komiks popisující danou situaci. Prosíme o zpětnou vazbu do komentářů pod příspěvkem a sdílení mezi lidi, ať už sociálními sítěmi nebo vyprávěním mezi kamarády, rodinnými příslušníky a dalšími lidmi z okolí.  


5. MÝTUS:

Trenér z města: ,,To máte fakt super, že máte k dipozici takovou krásnou halu se třemi kurty. To my děláme, co můžeme a stále nemáme, kde hrát. Ty naše tělocvičny u základních škol... škoda mluvit. 

Trenér z Raškovic:,, Jo jo, jsme za ni opravdu rádi, říká trenér z Raškovic."

Jiný trenér z města: " Takže už nemusíte na tréninky a mistrovské zápasy dojíždět do okolních obcí jako kdysi a konečně můžete pořádat bez problémů všechna domácí utkání ve své hale, kde také trénujete. No a taky konečně můžete bez problémů pořádat turnaje pro děti! "

,,To by bylo fajn, kdyby to bez problémů bylo. Bohužel fakta jsou trochu jiná, potvrzuje další trenérka z Raškovic :-( ."

FAKTA:

Hala je využita na maximum, jak pro tréninkové hodiny během pracovního týdne, tak pro víkendové akce. Tréninkové hodiny pro volejbal jsme museli velice pečlivě stanovit ihned po otevření haly v roce 2016 a od té doby se snažíme tyto rezervované hodiny naplnit tréninkovými skupinami, tak abychom obsadili všechny tři kurty a využili halu naplno. Protože je v Raškovicích o halu v odpoledních hodinách velký zájem z řad nejen místních složek, ale i zájmových skupin a organizací okolních obcí, není možné termíny tréninkových hodin měnit podle přání a možností všech zájemců o volejbal

 Rozpisy se tvoří během měsíce června a července. Pevné termíny se dozvídáme nejdříve v srpnu a u mládeže, kdy se hraje turnajovým způsobem se organizaci turnaje pořadatel dozví nejdříve měsíc až 14 dnů předem. A to je problém. 

Stává se nám, že nám správce oznámí na konci července, že 70 % termínů z námi požadovaných pro mistrovská utkání, které nám přidělil řídící soutěže na sezónu, nejsou volné. Následuje složité vyjednávání se správcem, s organizátory akcí, soupeři, rozhodčími a řídícími soutěží v rámci přesunů termínů. Někdy ani po tomto složitém vyjednávání se nám halu nepodaří zajistit a musíme se opět, jako kdysi, stěhovat do tělocvičen okolních obcí a hrát tak v cizím prostředí. 

Naši soupeři to nechápou. Proč nemáte přednost při rezervacích před ostatníma, proč se musíte pořád přizpůsobovat ostatním, když volejbal má v Raškovicích takovou tradici?

Jsme na naši halu velice hrdi a díky ní můžeme trénovat na úrovni špičkových tréninkových center. 

Mrzí nás však, když nemůžeme své natrénované volejbalové dovednosti s přispěním luxusního prostoru v hale, který v okolních tělocvičnách není, poté předvést na "domácí půdě" před místními diváky z řad rodičů, příbuzných nebo raškovických fandů volejbalu.