VÍTÁME NOVÉ ČLENY

FAKTA & MÝTY volejbalového klubu Raškovice: 7.díl: Nikdy není pozdě!!!

25.05.2020

Připravili jsme pro Vás sérii dílů, které popisují jednotlivé mýty VK Raškovice, se kterými se jako trenéři, funkcionáři a příslušnicí klubu setkáváme, a kterým chceme navždy udělat přítrž. Jednotlivé díly budou vždy doplněny o krátký zábavný komiks popisující danou situaci. Prosíme o zpětnou vazbu do komentářů pod příspěvkem a sdílení mezi lidi, ať už sociálními sítěmi nebo vyprávěním mezi kamarády, rodinnými příslušníky a dalšími lidmi z okolí.  

MÝTUS: 

Dalším mýtem, se kterým se setkáváme, a který navazuje na předchozí díl "Nekonči dříve než jsi začal!!!" Stává se, že dítě skončí ve čtvrté třídě, protože "už umí volejbal" . Několik let nemá o tento sport zájem, ale nastane čas, kdy by chtěl znovu s volejbalem začít, protože se mu zalíbil v televizi nebo ho hrají jeho kamarádi. Někdy se ale už bojí znovu přihlásit, protože už ho přeci hrál a nebavilo ho to, tak proč by to měl zkoušet znovu. Faktem je, že začít s volejbalem není nikdy pozdě i opakovaně.

FAKTA

Od 1. do 5. třídy se dítě vyvíjí, poznává, objevuje a zjišťuje, co by ho mohlo naplňovat. Velkou roli v tomto věku hrají rodiče, kteří jej mohou nasměrovat. Důležitý je jakýkoliv pohyb, ať už s míčem nebo bez míče, kolektivní nebo individuální sport. Když dítě vyzkouší více variant sportování, má poté více zkušeností a základů k jakémukoliv sportu, ke kterému se dostane třeba v pozdějším věku. Také volejbal je sport, který je možno začít kdykoliv, pokud má člověk ke sportu kladný vztah. Pokud ho ve 3. třídě nebavilo základy házení a chytání, ale zaujalo ho judo nebo atletika, vůbec nevadí, když se k volejbalu vrátí později, kdy už se opravdu hraje volejbal se vším všudy. Pokud chce a je jinými sporty pohybově dobře vybaven, vše zase svou pílí a chutí hrát, dožene. 

Faktem tedy je, nebát se s volejbalem začít kdykoliv a klidně i opakovaně. Vždy se najde kolektiv, který tě rád přijme mezi sebe, a pak už vše záleží jen na Tobě.