POSTUP STARŠÍCH ŽÁKYŇ DO 1. SKUPINY KRAJSKÉHO PŘEBORU

18.12.2018

V neděli 16.12. jsme za silného povzbuzování diváků a samotných hráček bojovali ve skupině B krajského přeboru starších žákyň o postup do nejlepší pětky kraje. Oslabeny o nahrávačku Nikolku Rusňákovou (dlouhodobá nemoc) a také hlavního trenéra Honzy Sonnka (nemoc) holky předvedly ve všech třech utkání nádherný bojovný výkon a všechny zasluhují od asistentky trenéra Šárky obrovskou pochvalu. Ač v prvním setu 1. utkání se Sokolem Frýdek-Místek nám hned na začátku nešel příjem a vypadalo to na hladký průběh zápasu. Děvčata se však ještě na konci tohoto setu vzpamatovala, hrála vše, co je trenér naučil a utkání otočila ve svůj prospěch na výsledek 2:1. Následoval další důležitý zápas, potvrdit svou bojovnost s vysokými hráčkami z Kopřivnice. Zde jsme již neponechali nic náhodě a začali zodpovědně na podání i příjmu. Skvěle nahrávající Kája, bezchybně podávající Bára, v poli výborně běhající Venďa a na bloku spolehlivá Áďa, na účku překvapovala svými údery Pája a na smeči body dávající Terezka, tento skvělý tým doplněný výbornými mladšími žačkami Vaness a Simčou, které při střídání skvěle plnily své úkoly, nedal Kopřivnici šanci. Za výkon můžeme jen chválit, čemuž nasvědčuje výsledek v náš prospěch 2:0 (10,11).Po těchto dvou vyhraných utkáních nás již čekaly soupeřky z ORLOVÉ, které již okusily působení v 1. skupině, ze které předcházející kolo sestoupiy. Vysoké hráčky s velmi dobrou úderovou silou a velkým sebevědomím nás v naší euforii nemohly zastavit, naopak. Náš tým se semkl a byl rozhodnut jít za svým cílem postupu. I když se nám to nepodařilo v prvním setu, který děvčata prohrála 20:25, bohužel rozhodly chyby v závěru setu. V dalším setu se nám podařilo několik bojovných zákroků v poli (Pája, Venďa), skvělých myšlenek naší nahrávačky Káji, bloků Ádi a Vendi a útoků z diagonály v podání Báry a Terezky a set jsme za velkého aplauzu domácích vyhráli. Do třetího setu nastoupily děvčata bez strachu z vítězství a stále plnily všechny úkoly trenérky na střídačce a nemocného trenéra, který nevydržel doma ležet a dával pokyny na dálku z tribuny. Napínavý závěr třetího setu se střídáním všech hráček na obou stranách, využitím všech oddechových časů za stavu 13:14 zasmečovala naše nejmenší a nejmladší hráčka Simonka a dala tak důležitý bod na 14:14. Na podání nás za tohoto stavu perfektně podržela bezchybným prudkým servisem Terezka, která dala přímý bod na 15:14 a na rozhodujícím míči, kterým utkání zakončila souhra dvojice nahrávačky Káji a blokařky Áďi, se podílel celý tým skvělou hrou v poli této závěrečné výměny. Výhra 2:1 nad skvělou Orlovou nám zajistila se 7 body postup do elitní skupiny A, kde se 20. ledna děvčata utkají s výběry a áčkovými týmy TJ Ostrava, TJ Nový Jičín, TJ Sokol Frýdek-Místek a ŠSK Bílovec.

MOC GRATULUJEME NAŠIM HRÁČKÁM, děkujeme divákům za domácí atmosféru, děkujeme mladšímu žactvu za pomoc při zapisování a samozřejmě velké díky naši Soni Rusňákové za perfektní zajištění bufetu, bez kterého si již naše domácí turnaje nedokážeme představit!!!Moc pozdravujeme nemocnou Nikču a taky trenéra, který prohrál motivační sázku. Máme se na co těšit, až nám zahraje na kytaru a zazpívá vánoční koledu.