VÍTÁME NOVÉ ČLENY

ROZHOVOR s Adélou Blahutovou a Nikol Rusňákovou

14.12.2018

ROZHOVOR s Adélou Blahutovou, blokařkou starších žaček a Nikol Rusňákovou, nahrávačkou starších žaček, které nastoupily za ženy v zápase s Hnojníkem. 

Ahoj holky, prosím Vás, před týdnem jste odehrály svůj první zápas za ženy, kdy jste se o tom dozvěděly?

Adéla: Ohledně zápasu jsme se dozvěděli asi tři dny předem a nějaké náznaky už byly předchozí týden.

Niki: Přesně, tak. Na ranním cvičení si nás zavolal trenér a řekl nám, že ve čtvrtek s týmem žen pojedeme do Hnojníka. Už minulý týden jsme něco tušily, ale to se ještě zápas odložil.

Určitě jste se hned spolu bavily na to téma. Jaké byly vaše reakce a co jste si řekly?

Niki: Byla jsem ráda, že můžu sbírat zkušenosti v týmu žen a pro změnu obléct fialový dres. Ale trochu jsem se i bála, protože na mé pozici nahrávačky musíte být trochu sehrané s týmem a my jsme společně neabsolvovali jediný trénink. Tak jsem byla zvědavá, jak to půjde ...

Áďa: Já si myslím, že jsi nahrávala výborně. Pro mě to byla, taky skvělá příležitost zahrát si ve vyšší kategorii a velmi jsem se těšila. Spolu s Niki jsme se o tom bavily a měly jsme trochu obavy, jak obstojíme, ale snad jsme udělaly dobrý dojem.

Jaký byl zápas v kategorii žen, liší se to nějak od kategorie, ve které pravidelně nastupujete?

Niki: Hra byla určitě rychlejší a velice důležité bylo blokovat, protože hráčky byly důraznější než v naší kategorii.

Adéla: Musím souhlasit s Niki. Bloky byly velice důležité. Nebylo to, jako v naší kategorii, kde se ještě bez bloku někdy obejdete. Navíc, co bych dodala, tak byl rozdíl určitě v podání, které bylo daleko prudší. Nicméně se mi s týmem hrálo dobře a užila jsem si to.

Niki: Mě se hrálo, taky výborně.

Jaký si myslíte, že byl hlavní problém prohry s Hnojníkem?

Áďa: Myslím si, že hlavní problém byl v příjmu, který jsme po celý zápas nedokázaly zlepšit.

Niki: Máš pravdu. S jejich podáním jsme si nevěděly rady, a navíc nás drtila svými tvrdými a přesnými smeči jedna hráčka. Ale myslím si, že příště si ji už pohlídáme a vyhrajeme.

Za chvíli se blíží vánoční svátky, ale než si na chvíli odpočinete, tak jaké vás čekají ještě akce a co od nich očekáváte?

Áďa a Niki: Čeká nás mikulášský turnaj v Polance, který chceme vyhrát, následuje soutěž OP smíšenky (okresní přebor smíšených družstev), která sice není naše hlavní, ale chceme se zde vyhrát, sehrát se a vyzkoušet si herní věci, které chceme naplno zúročit v kraji (krajský přebor starších žaček), který se koná 16.12. 2018 v neděli. Tam bychom se chtěli udržet ve druhé skupině, případně, a to je taky cílem, postoupit do skupiny první.

Děkuji za rozhovor

Holky zpovídal Jan Sonnek