9.3. Sobota Stabilní výkon mladších žákyň

07.03.2019

Do Nového Jičína k 6. kolu krajského přeboru odjely mladší žákyně v nejsilnější sestavě v čele s kapitánkou Vanessou Strašilovou (7. třída) a oporami Sárou Javorovou (6. třída) a Simonou Blahutovou (6. třída).

V utkáních si postupně zahrály všechny hráčky: Ludmila Hlisnikovská, Natálie Peterová, Veronika Hostačná, Anička a Ema Babulíkovy ze 6. třídy a Ema Bonková a Vendula Ožanová z 5. třídy.

V 1. utkání nedaly raškovické hráčky družstvu z Frenštátu pod Radhoštěm šanci a lepším výkonem ve všech herních činnostech vyhrály poměrem 2:0. Do utkání nastoupily všechny raškovické hráčky.

V dalším utkání proti Novému Jičínu B potvrdila děvčata svůj výkon a po nevydařeném druhém setu, kdy se zranila Ema Babulíková (pohmožděný kotník), vyhrála poměrem 2:1

Ke třetímu utkání nastoupily naše mladší žákyně s odhodláním soupeřky z Bílovce A porazit. Ovšem přibývající chyby všech hráček a zvyšující se vyčerpanost naši kapitánky po nemoci  jsme drželi krok pouze do poloviny každého setu. V koncovkách jsme na soupeřky nestačily a prohrály 0:2 (-21,-21).

Čtvrté utkání s favoritem skupiny B, Novým Jičínem A, již zaznamenalo jen dílčí úspěšné výkony některých hráček, kolektivní spolupráce a fyzická kondice hráček základní sestava dívky zcela opustila. V závěrečném setu se již opět ozývalo zranění Aničky a špatným dopadem po bloku se obnovilo namožení kotníku Sáry Javorové, která nakonec skončila po návštěvě nemocnice se sádrou. Poslední utkání raškovické hráčky již jednoznačně prohrály 0:2.

Sobotní výkon hráček nám zajistil 3. místo a tím setrvání ve skupině B také v posledním 7. kole celé soutěže krajského přeboru. V konečném pořadí celkové tabulky si stále držíme 7. místo z 22 týmů.