VÍTÁME NOVÉ ČLENY

Nové tváře v jednotlivých kategoriích VK Raškovice a jejich shrnutí

19.09.2019

Rozsáhlý článek, který odhaluje příchody a odchody hráčů a hráček v jednotlivých kategoriích a představuje soutěže, které hrají

Muži

Tým mužů VK Raškovice posílil už v průběhu loňské sezóny David Prokop. V některých utkáních nastupoval také junior Vojtěch Hlisnikovský, který je zároveň jediný činný volejbalový rozhodčí VK Raškovice působící v soutěžích Moravskoslezského kraje. Na novou sezónu se do týmu zapojí i mladý kadet Martin Sonnek. Na páteční tréninky se k týmu připojují i talentovaní starší žáci Dominik Dorociak, Vojtěch Klega a Tomáš Garba. Muži už začali svou soutěž okresního přeboru.

Ženy

Soupiska žen zatím není známa. Co ale můžeme vyzdvihnout je, že v minulém roce za ženy  nastoupily některé starší žačky, současné kadetky. Obě nahrávačky Karolína Popelková i Nikol Rusňáková a smečařka Adéla Blahutová. Uvidíme zda i letošní sezóna nabídne příležitost těmto nadějným hráčkám. Ženy se chystají opět do okresní soutěže.

Kadeti

Kadety jsme zatím do soutěže nepřihlásili z důvodu nedostatku hráčů, přesto tito hráči budou hrát ve smíšeném družstvu okresní soutěže žactva na výjimku a dostanou příležitost v okresní soutěži mužů. Pracovat s nimi chceme v rámci tréninku mužů. 

Kadetky

Tým kadetek zaznamenal hned několik změn. V týmu ukončily činnost Stela Húsková (internát v rámci střední školy) a Barbora Macková. Výjimečně se k týmu připojují Jana Krestová, Anna Gucká a Sára Mecová a pořád věříme, že se k nám pravidelně připojí v rámci pátečních tréninků. Přesto máme i pozitivní informace. Na začátku sezóny se tým rozrostl z loňských 7-8 hráček na 11. V průběhu loňské sezóny jsme do přípravy zapojili z mladších žaček talentovanou Sáru Javorovou. Na konci loňské sezóny začala svou volejbalovou kariéru Alžběta Hlisnikovská. Mrzí nás odchod Patricie Dybové, která byla velice perspektivní hráčkou pro svou výšku a doufáme, že k nám ještě najde cestu. Novou hráčkou v letošní sezóně je Adéla Kozlová z Hnojníku, dcera bývalého hráče VK Raškovice, která začíná u nás trénovat. Kadetky hrají krajský přebor Moravskoslezského kraje.

Starší žáci

Z důvodu nedostatku hráčů jsme umožnili dvěma talentovaným hráčům hostování v týmu Green Volley Beskydy, kde budou hrát krajský přebor a Český pohár starších žáků. Prioritou ale pro ně bude "táhnout" smíšený tým VK Raškovice v okresní soutěži.

Starší žačky

Bohužel se nám pro letošní rok nepodařilo otevřít ročník starších žaček pro nedostatek hráček. Ne, že bychom neměli hráčky této kategorie, ale tyto musely doplnit tým kadetek, a nechceme je zahltit množstvím dalších utkání. Posuny hráček způsobil odchod hráček ročníku 2003 a 2002 a změna daná datem narození, kdy jednotlivé kategorie se stanovují dle narození  1.1  a mladší, namísto 1.7. a mladší. 

Mladší žáci

Nově jsme po mnoha letech opět přihlásili soutěž krajského přeboru mladších žáků, kde přivítáme hned několik nových posil. Do týmu se přidávají Adam Rusňák, Jakub Klanica, Jan Popelka, Matěj Rojíček, Václav Gurník a Jakub Kypast. Věříme, že je volejbal bude bavit a vytvoří spolu s dalšími mladšími žáky nadějný chlapecký volejbalový tým.

Mladší žačky

Tým mladších žaček v loňské sezóně dostal pořádně zabrat. Tímto týmem se prohnal hurikán, jelikož ukončilo činnost postupně několik nadějných hráček, které nezvládly přechod z přípravky do mladších žaček a z trojkového volejbalu na šestkový volejbal. Je nám to velmi líto, protože všechny hráčky se prosazovaly na turnajích v barevném minivolejbalu, Než začaly volejbal opravdu hrát, skončily Veronika Opatrná, Veronika Macková, Kateřina Klimánková, Alexandra Černohorská, Adéla Šokalová a Karolína Kurečková. Přesto se nám podařilo vytvořit tým 12 hráček, které se chtějí neustále zlepšovat a pracovat na sobě. Musíme zmínit, že jsem do týmu zařadili také talentované hráčky ze 4. třídy - Stelu Bonkovou a Báru Novotnou. Mladší žačky budou hrát krajský přebor Moravskoslezského kraje v šestkovém volejbalu a zároveň okresní soutěž trojkového volejbalu.

Přípravka

Jak už jsem se zmínil v minulém článku, tak nábor dětí byl velice úspěšný a doplnil nám základnu hráčů a hráček od 1. až do 5. třídy. Budeme se snažit organizovat tréninky samostatně pro chlapce a dívky 1.-3. třídy , chlapce 3.-6. třídy a dívky 4.-6. třídy podle ročníku, ale i výkonnosti. Nábor nám přivedl přes 40 dětí a doufáme, že většinu těchto nových zájemců o volejbal zaujmeme a stanou se členy našeho VK.