VÍTÁME NOVÉ ČLENY

O VÍKENDU sehráli KADETI a KADETKY přátelská utkání v tělocvičně na Morávce

23.06.2020

Vzhledem k zrušení turnaje Malé ceny Beskyd jsme odehráli s kategoriemi kadetů a kadetek přátelská utkání.

NEDĚLE 21.6. KADETI: VKR - RED VOLLEY BESKYDY 2:3 - 1:2

SOBOTA 20.6. KADETKY: VKR - TJ SOKOL FM 2:0 - 0:2 - 0:1 a (16:16)

Na úvod je třeba zmínit, že kadeti sehráli vůbec první svá utkání v sezóně, jelikož jejich soutěž Moravskoslezského poháru byla zrušena kvůli koronaviru.

SESTAVA: M. Sonnek, M. Šebesta, M. Michna, J. Glajc, D. Dorociak, T. Garba, D. Stranadel, M. Kohut,

Kluci proti sehranému týmu Red volley dokázali držet krok. I přes dva prohrané úvodní sety se dokázali vzchopit a prodloužit zápas do tiebreaku. Tiebreak byl velice vyrovnaný a chybělo velice málo na ukončení utkání ve prospěch domácích. Bohužel jeden nevyužitý matchball byl osudový a hostující nakonec zvítězili těsně 14:16.

Druhé utkání probíhalo podobným způsobem. První set dopadl těsně prohrou 23:25, ale v druhém naopak nedali soupeři šanci. Rozhodoval opět tiebreak, kde opět rozhodovala koncovka. Když za stavu 12:9 pro domácí zkazily Raškovice servis a hosté snížili, tak dobře podávající smečař z Red volley dokázal udolat domácích obranu.

Jsme rádi, že kluci měli tu možnost si zahrát alespoň dvě, která byla velice vyrovnaná. Navíc měli tu možnost vyzkoušet nové dresy.

Děkujeme za podporu diváků a správci tělocvičny na Morávce že nám umožnil průběh těchto utkání.

Kadetky po vítězném absolvování turnaje v Kopřivnici v měsíci Květnu opět nastoupili na palubovku, akorát bez Pavlíny Hyrníkové a Elišky Bednářové.

SESTAVA: A. Blahutová, S. Blahutová, V. Strašilová, T. Smitalová, A. Kozlová, K. Popelková, V. Andrlová, N. Rusňáková, A. Hlisnikovská

Sestavu jsme se snažili rozdělit na kadetky (2004-2007) a juniorky (ročníkově převážně stále kadetky (2003 - 2004)

K prvnímu utkání nastoupily budoucí Juniorky (letošní kadetky) a po úspěšných dvou setech 2:0 (12,23) se radovaly z vítězství.

Do druhého utkání nastoupily budoucí kadetky (kadetky i letošní starší žačky) a vzdorovaly soupeři v každém setu až do koncovky. Oba sety skončily shodně 0:2 (-21,-21). Nicméně musíme uznat, že síla soupeře se zvedala s přibývajícím časem na hřišti.

Třetí utkání bylo opět velice vyrovnané, tady už byla sestava velice promíchaná, aby si holky zvykaly hrát na každému postu a po prohře v úvodním setu v koncovce nám bohužel tento zápas ukončila nepříjemná událost v polovině druhého setu za stavu 16:16. Hostující hráčka nepříjemně doskočila a nakonec za potlesku odešla po svých do útrob šaten tělocvičny.

Opět jsme velice rádi, že si holky ještě mohly zahrát utkání před dlouhou prázdninovou pauzou a děkujeme opět divákům a správci tělocvičny, že nám umožnil přístup.