VÍTÁME NOVÉ ČLENY

OD PONDĚLÍ 5.8. DO PÁTKU 9.8.: Pětidenní soustředění kadetek a kadetů na antukových kurtech tvořily čtyřfázové tréninky

16.08.2019

Po prázdninách se opět sešly týmy loňských starších žaček a žáků, aby se připravily na letošní sezónu už jako kadetky a kadeti. 

Za velice sportovně příznivého počasí jsme na antukových kurtech rozbalili stany, obsadili šatny a připravili se na letošní sportovní soustředění. Hráči se dostavili všichni pozvaní až na Vojtěcha Klegu, který nemohl z důvodu zranění a hráčky se musely obejít jen bez nemocné Venduly Andrlové, která však už ve středu byla na soustředění přítomna.¨

Kadetky ve složení:

2003 - Niki Rusňáková, Bětka Hlisnikovská 

2004 - Adél Blahutová, Kája Popelková, Terka Smitalová, Vendy Andrlová (Nemocná do středy)

2005 - Vaness Strašilová, Pája Hyrníková 

2006 - Sára Javorová

2007 - Simča Blahutová 

Kadeti ve složení 

2003 - ?

2004 - Martin Sonnek, Vojtěch Klega (zraněný)

2005 - ?

2006 - Dominik Dorociak, Tomáš Garba

2007 - Matěj Kohut 

Na soustředění jsme měli zařízené obědy v restauraci U Fojtíků, ale snídaně, svačinky a večeře jsme si dělali sami v pohodlí antukových kurtů. Jednotlivé služby měly za úkol každý den jiné činnosti (Snídaňáři/Večeřáci - Zametači - Svačinkáři s pitím - Uklízeči pomůcek a umýváren).  

Na soustředění jsme používali mnoho sportovních pomůcek, které zlepšují kvalitu tréninků a regeneraci po náročných sportovních výkonech. (Bosu, balanční čočky, švihadla, TRX, Foam roller - masážní válec, kloboučky, překážky a další. 

Na soustředění byli přizváni 4 trenéři, kteří měli na starost 13-15 hráčů. (3 Trenéři dopoledne a dva trenéři odpoledne) 

Z trenérů se dostavila Šárka Sonnková, dlouholetá volejbalová hráčka VK Raškovice, trenérka II. třídy a šéftrenérka mládeže. Jan Sonnek, hráč druholigového hokejového týmu HK Nový Jičín a trenér III. třídy volejbalu a trenér mládeže, Václav Sonnek, hráč druholigového hokejového týmu HK Nový Jičín a trenér mládeže volejbalu a na odpoledne přicházela pomoci Věrka Kurečková, dlouholetá hráčka VK Raškovice a trenérka Barevného minivolejbalu. 

PRŮBĚH SPORTOVNÍHO SOUSTŘEDĚNÍ

Každý den probíhal podle harmonogramu, který zůstával podobný, jen se měnily obtížnosti cvičení, sportovní hry a kondice/regenerace/posilovna. ¨

Ráno

Budíček jsme měli naplánovaný každý den na 7:00 při zapnutí hudby do reproduktorů. Následně už 7:30 následoval výběh vždy do 2 km, který se rozdělil do dvou skupin. Jedna skupina (svačinkáři a další, co se přidali) měla kratší trasu a druhá skupina běžela celou cestu. Po výběhu následovala snídaně a v 9:00 první trénink dne. 

Dopoledne

Dopoledne v první fázi jsme trénovali vždy na tři skupiny a věnovali se individuálně specifickým volejbalovým dovednostem (prsty - bagr -smeč / blok - podání - pádová technika / blokaři - smečaři - nahrávači - libera). V druhé fázi už jsme začínali pracovat ve dvojicích, trojicích, se síti a postupně s přibývajícími dny jsme přidávali i  složitější cvičení v šesticích. Dopoledne jsme využívali všechny plochy kurtu č.4,, kurtu č. 3., beach kurtu a travnatých ploch. V pondělí jsme cvičili hlavně s míčema. V úterý už jsme přidali kondiční hry. Ve středu jsme měli kompenzační cviky pod vedením Václava Sonnka a ve čtvrtek měli mladí volejbalisti závěrečnou těžkou posilovnu. Po 1. fázi jsme vždy regenerovali pomocí masérských válců a po 2. fázi jsme strečovali a chodili do řeky do ledové vody. 

Odpoledne

Odpoledne bylo rozděleno zase na dvě fáze. V té první byl volejbalový trénink v šesticích, kde si pomocí hry osvojovali dovednosti získané z dopoledních tréninků a ve druhé fázi jsme se učili netradiční sportovní hry a soutěžili v nich. (Pondělí - Rugby/ping pong // Úterý - Ringo/Biathlon/Formule // Středa - Baseball/Soutěže v podání // Čtvrtek - Velký zápas ve volejbale za umělého osvětlení)

První pomoc

Během soustředění jsme taky mysleli na zdraví našich hráček a hráčů a domluvili jsme přednášku ohledně PRVNÍ POMOCI, ZRANĚNÍ VE VOLEJBALE A DALŠÍCH ÚRAZŮ. Přednášku z následnou ukázou vedly studentky vysokých škol: Tereza Otipková z Lékařeské fakulty Ostravsé univerzity a Radana Otipková z Farmaceutické fakulty v Brně. Holky si mohly dost věcí vyzkoušet, například první pomoc, a další užitečné věci do života. Holkám z univerzit děkujeme za jejich čas. 

Večer

Večer probíhal už o něco klidněji vždy s malou třešničkou na dortu, Po večeři si hráči a hráčky mohli probrat u videa s trenéry jejich nedostatky z tréninků, které byly točeny. Na konci dne následovala vždy krátká 5.minutová scénka jednotlivých nalosovaných týmů, u kterých se všichni hodně nasmáli. (Téma: Sportovní zprávy, Teleshopping a Sportovní rozhovor) 

ZHODNOCENÍ SOUSTŘEDĚNÍ

Na konci soustředění jsme byli všichni dost unavení, ale právě to je známka, toho že se vše velice dobře podařilo. Hráči a hráčky makali na 100%, užili si dost zábavy, prohloubili přátelství a posunuli své sportovní dovednosti zase o krůček dál. 

Děkujeme za všechny sponzorské dary, za napečení buchet, donesení občerstvení (pití, ovoce, zelenina) a další věci, které pomohly zlepšit podmínky našeho sportovního soustředění !!!

Fotky a videa budou doplněny !!!