VÍTÁME NOVÉ ČLENY

Kadetky U18: Od 3. místa v kraji k Historickému Postupu do II. ligy

29.04.2024


Raškovice, 27. dubna 2024 - O víkendu se víceúčelová hala v Raškovicích proměnila ve volejbalový svátek. Místní tým kadetek VK Raškovice hostil kvalifikaci do II. ligy U18 

a díky neuvěřitelnému úsilí týmu a taktické přípravě realizačního týmu si vybojoval postup z druhého místa ve skupině.

V SESTAVĚ: 

Libera - Stela Bonková a Markéta Pavlů 

Zleva: Karolína Václavková, Veronika Žárská, Bára Vavříková, Anna Hosnedlová

Zprava: Šárka Sonnková (trenérka), Helena Lisníková, Šarlota Pánková, Karolína Škarabellová, Kamila Naji Hmoodová, Tamara Naji Hmoodová, Ema Bonková, Vendula Ožanová, Bára Novotná, Bára Ivánková (trenérka) 

Zraněné hráčky: Elen Malyšková, 

Nepřítomné hráčky: Amálie Rucká, Anastázie Kovalová 

Realizační tým podílející se na přípravě: Jan Sonnek - videocouch, Kateřina Honešová - fyzioterapeut

V sobotu ráno se Raškovice postavily proti týmu ze Vsetína. Po opatrném úvodu se domácí hráčky dostaly do tempa a s každým dalším míčem zvyšovaly tlak na soupeře. Díky agresivní hře a vynikající pohyblivosti zaskočily Vsetín a zaslouženě vyhrály první dva sety. Třetí set byl napínavější, ale silný servis v závěru zaručil Raškovicím vítězství 3:0.

Druhé utkání proti Znojmu přineslo větší výzvy. Znojmo od začátku diktovalo tempo hry, a Raškovice se trápily s příjmem a servisem. Navzdory pokusům o zvrat ve třetím setu domácí dělaly příliš mnoho chyb a podlehly 0:3.

Raškovice, 28. dubna 2024

Neděle byla dnem rozhodnutí, kdy Raškovice čelily Uničovu ve hře o všechno. Po ztrátě prvního setu nepřišly změny v sestavě a trenérský tým věřil stále v bojovného ducha týmu. Bára Novotná se přesunula na blok, což se ukázalo jako klíčový moment turnaje. Bára úspěšně rozjela servis, což v kombinaci s výborným útokem Vendy Ožanové, Emy Bonkové a Aničky Hosnedlové otočilo karty ve prospěch Raškovic. Když se k těmto hráčkám přidala i Kamila Naji Hmoodová, tak dílo bylo takřka dokonáno. Takřka nepostradatelnou hráčkou se stala Karolína Václavková, která dokázala svým klidem, dobrou náladou a neustálým hecováním uklidnit a motivovat svůj tým. Její nečitelné nahrávky dávaly možnost hráčkám často možnost útoku do otevřené obrany a nekompaktnímu bloku. No a vzadu jsme měli zeď jménem Stela. Libero, které vědělo kde a kdy se postavit a dávala naději všem, kteří již nevěřili. Domácí tým získal následující tři sety a s nimi i cenný postup.

Týmový duch a odhodlání byly zřejmé na všech hráčkách a trenérech, ale zvláštní pochvalu patří všem hráčkám, které se tolik do hry nedostaly, ale byly součástí přípravy na vrchol sezóny. Bez nich by nebyla taková kvalitní konkurence v přípravě. Jejich skandování a radost v určitých momentech dodávaly týmu dodatečnou energii. 

Poděkování patří i fanouškům a rodinám, které vytvořily fantastickou atmosféru a hnaly hráčky k výkonům, které překonaly všechna očekávání.

Historický postup VK Raškovice do II. ligy je svědectvím nejen skvělé přípravy a týmové práce, ale také nezlomného ducha a vzájemné podpory. Tento víkend bude v paměti klubu, hráček a fanoušků zapsán zlatými písmeny jako příklad toho, jak srdce a vášeň pro sport mohou překonat i ty největší překážky.