VÍTÁME NOVÉ ČLENY

První ročník volejbalového soustředění VK Raškovice ve spolupráci s TJ Frenštát pod Radhoštěm

12.03.2019

Celodenní soustředění se konalo 11.3. ve víceúčelové hale Raškovice pro mladší a starší žákyně

Volejbalové soustředění vznikalo postupně jen z myšlenky přátelského zápasu staršího žactva mezi týmy VK Raškovice a TJ Frenštát pod Radhoštěm, který by sloužil jako příprava pro nadcházející turnaje a poháry. Nakonec jsme vymysleli projekt, kterého se zúčastnilo 6 trenérů, 34 hráček a 1 kameramanka. 

Trenéři z týmu VK Raškovice (trenérka II. třídy a šéftrenér mládeže Šárka Sonnková, trenér III. třídy Jan Sonnek a Václav Sonnek) 

Trenéři z týmu TJ Frenštát pod Radhoštěm (trenér III. třídy Bohuslav Morávek, trenér III. třídy Jiří Mana) 

HOST soustředění: kondiční trenérka, atletka Petra Čaganová 

Koncepce samotného projektu bylo předat hráčkám pohled na volejbal i z jiného úhlu pohledu než od svých stálých trenérů, přiučit se odlišným trendům z jiného klubu a navázat nová kamarádství. 

Soustředění bylo poskládáno ze tří bloků a hráčky byly rozděleny do tří věkových a výkonostních skupin.

DOPOLEDNÍ BLOK: 

Dopolední blok byl složen z 90 minutové tréninkové jednotky, přátelského zápasu a protažení s kondiční trenérkou. Trénink byl postaven na technice jednotlivých volejbalových úderů, jako jsou prsty, bagr, smeč a pádová technika. Každý z trenérů měl na starost jeden z těchto aspektů volejbalu. Trénovalo se na třech kurtech ve třech skupinách. 

Po tréninku a krátkém odpočinku byly na programu přátelské zápasy mezi týmy mladšího a staršího žactva (VK Raškovice proti TJ Frenštát pod Radhoštěm). Cílem nebyl výsledek, ale sehrání družstva, organizace na hřišti a projev hráček v šestkovém volejbalu. 

Na závěr bloku byl připraven strečink s kondiční trenérkou.

POLEDNÍ BLOK: 

V poledním bloku jsme pro hráčky připravili seminář ohledně výživy, regenerace, protažení a kompenzaci. Celá tato přednáška plná dotazů a příkladů byla v režii PETRY ČAGANOVÉ, která měla spoustu obohacujících informací nejen pro hráčky, ale i pro trenéry.

ODPOLEDNÍ BLOK:

Nejnáročnější část jsme si na programu volejbalového soustředění nechali na odpolední blok, kde holky absolvovaly 90 minutový trénink, znovu přátelská utkání a na závěr vyběhání a protažení.

Tréninková jednotka byla rozdělena na tři celky složené ze dvou volejbalových tréninků a jednoho kondičního. Na jednom kurtu byly připraveny cvičení pro PODÁNÍ A PŘÍJEM, které si připravila trenérská dvojice Morávek, Mana. Na druhém kurtu musely holky cvičit ÚTOK A OBRANU a na starost je měli Sonnek, Sonnková a na kurtu třetím si připravila kondiční trenérka Čaganová opičí dráhu (pozn. redaktora: kdybych měl absolvovat to co holky u kondiční trenérky, tak by mě někdo musel odnést, ale holky se k tomu postavily čelem a jde vidět, že jejich fyzický fond je nevyčerpatelný) a kompenzační cviky za použití bosu, balančních čoček, gum a dalších pomůcek. 

Po této části se holky odebraly na svačinu (ovoce, musli tyčinky a proteinové tyčinky) a měly 30 minut na odpočinek.

Přátelské zápasy probíhaly v podobném duchu, jako ty dopolední. Nicméně už se připojila soutěživost mezi kluby a bylo viděno několik nervy drásajících výměn. Nakonec v zápase mladšího žactva skončil výsledek nerozhodný 1:1 u staršího žactva vyhrály VK Raškovice 2:0, ale je potřeba podotknout, že holky z TJ Frenštát pod Radhoštěm spolu hrály poprvé v  šestkovém volejbale. 

Na závěr holky vyběhaly a vystrečovaly celodenní dřinu a v 18:00 jsme ukončili zdařené volejbalové soustředění.

Další fotky budou doplněny na rajce v průběhu týdne.