14.10. ŘÍJNOVÁ KVALIFIKACE TROJEK

28.10.2021

V článku si přečtete rozdělení týmů v trojkách, jednoznačný postup starších žaček do druhé skupiny a na čtvrtý pokus výhra juniorek nad Polankou nad Odrou

OP KVALIFIKACE TROJEK

Trojkový volejbal 14.10.2021

14. října jsme ve sportovní hale v Raškovicích uspořádali kvalifikaci okresní soutěže trojkového volejbalu pro 16 družstev okresu Frýdek-Místek. Družstva byla rozdělena do čtyř čtyřčlenných skupin, ve kterých se hrálo na 3 hrané sety do 25 bodů, od stavu 10:10. Hrálo se na 8 hřištích velikosti 4,5 x 9 m. VK Raškovice měly zastoupení ve třech skupinách.

VK Raškovice A ve složení Bára Novotná, Elen Malyšková a Kája Škarabelová musely zvládnout všechna 3 utkání z důvodů nemoci ostatních hráček ze soupisky bez střídání a odpočinku. Ve skupině A se umístily na 2. místě, kdy ve všech setech těsně prohrály s vítězem skupiny SK Metylovice 0:3 se sety 24:26, 25:27, 17:25. Dalším soupeřům již však nedaly šanci a Green Volley F-M "C" porazily 2:1 a Red Volley Frýdlant n/O B suverénně 3:0. Družstvo VK Raškovice A se potká ve skupině B se všemi týmy, které se umístily ve skupinách kvalifikace na 2. místě a to v úterý 9. listopadu v hale SPŠ v Místku.

VK Raškovice B ve složení Tamča a Kamča Naji Hmoodovy, Simča Lešanovská, Eliška Kovářová, Dorotka Skotnicová a Beata Dudková se ve hře pravidelně střídaly a jejich výkon, kdy vyhrály 3:0 nad týmen TJ Sokol Frýdek-Místek B, 2:1 nad VK Beskydy Frýdlant n/O B a prohrály těsně 1:2 s Red Volley Frýdlant n/O A stačil opět na 2. místo ve skupině B. Družstvo se potká ve skupině B se všemi týmy, které se umístily ve skupinách kvalifikace na 2. místě a to v úterý 9. listopadu v hale SPŠ v Místku.

VK Raškovice C ve složení Vašek Gurník, Matěj Juřica, František Felcman a Honza Jančík bohužel získavali zkušenosti a ve skupině D se jim nepodařilo zdolat žádného soupeře. 0:3 prohráli kluci s týmy TJ Sokol F-M A, Green Volley F-M B, KV Kopřivnice. V 1. kole, které se odehraje ve Frýdlantu n/O v úterý 9. listopadu od 16.00 se tedy potkají s týmy, které skončily v kvalifikaci na 4. místě ve skupině A, B a C

Družstvo VK Raškovice D složeno z hráček, které začínají s volejbalem v letošní sezóně, Anežka Zápotocká, Petra Machová, Adéla Čagalová, Karolína Povolná, Kamila Frydrychová, Jana Smetková, Tereza Blažejová, Zuzana Bednářová získávalo zkušenosti s volejbalem při zapisování výsledků a otáčení čísel a nastoupí v 1. kole ve skupině E, které se bude konat v Janovicích v pátek 12. listopadu od 16.00 hodin.

Všem hráčům a hráčkám VK Raškovice děkujeme za předvedené výkony a chuť soutěžit. Všichni trenéři držíme palce do dalších turnajů této celoroční soutěže, kdy první ze skupin postupují do skupiny lepší a poslední sestupují do skupiny nižší. Soutěž se hraje od října do března, každý účastník, který se zúčastní všech turnajů obdrží na konci soutěže účastnický list, první 3 družstva na konci soutěže obdrží diplom a medaile.