ROK 2010

01.01.2010

JUNIORKY POSTOUPILY DO FINÁLOVÉ SKUPINY

18.12.2010 21:38

V odvetných utkáních naše juniorky prohrály pouze jedno utkání s Frýdkem-Místekem, kdy ze zdravotních důvodů nemohla nastoupit nahrávačka Bára. Do finálové skupiny kde se setkáme s Kopřivnicí a Polankou n/O z druhé skupiny, postupujeme z druhého místa se ztrátou jednoho bodu na vítěze naší skupiny Frýdlantem n/O. Výsledky utkání a konečná tabulka viz.Rozpis+výsledky 2010/2011

Juniorky nestačily na Frýdlant n/O a bohužel v odvetě ani na FM

28.11.2010 20:43

Po vítězných utkáních s Českým Těšínem, kdy naše juniorky neztratily opět ani set, narazily na hráčky z Frýdlantu n/O, které nedělají tolik chyb jako ostatní družstva a bohužel chybovaly mnohem méně než naše hráčky. Ve Frýdlantě jsme tedy prohrály 3:0 a 3:1.

Odvetná utkání s Palkovicemi a se Stříteží se nám opět podařila a neztratily jsme ani set. Dnes nás čekalo družstvo z Frýdku -Místku, kde jsme odjížděly bez klíčové hráčky - nahrávačky- Báry, kterou skolila nemoc. Nahrávat proto musela Ida, čímž jsme byli velmi oslabeni v útoku.

V prvním setu jsme začaly výborně a vedly hned na úvod 2:0. Potom ovšem došlo ke kupení množství chyb na podání a v poli a hráčky z Frýdku-Místku našich chyb využily. Výborně začala také hrát jejich opora týmu Petra B. a rázem bylo srovnáno na 2:2. V tiebreaku se štěstí přiklonilo na naši stranu a utkání jsme těsným výsledkem 16:14 vyhrály.

Druhé utkání se nám ovšem nepovedlo vůbec, což potvrdil i průběh ve 3 setu, kdy jsme vedly 24:21. Nesoustředěností hráček na příjmu a v útoku a tvoření neuvěřitelných chyb jsme i tento set prohrály 26:24. Celkový výsledek druhého utkání 0:3.

Ženy A ukončily podzimní část soutěže KP 2.třídy

28.11.2010 20:36

Kromě úvodních utkání se štramberkem a jednoho zápasu s Kozlovicemi ženy A neprohrály. Vítězství nad Metylovicemi a Třincem jim zajistila nejhůř 3. místo v tabulce se stejným počtem bodů jak družstvo Štramberka na 2. místě. Konečná tabulka stále není doplněna o výsledky jednotlivých utkání Kunčic pod Ondřejníkem, ale dá se předpokládat, že Kozlovice i Štramberk nad tímto týmem zvítězily. V tabulce jsou Raškovice sice na 1. místě ale po započítání všech utkání se předpokládá umístění na místě třetím.

ŽENY V KRAJSKÉM PŘEBORU ZVÍTĚZILY

20.10.2010 21:58

V sobotu hostily ženy A mladé družstvo z Kunčic pod Ondřejníkem. Družstvo bylo oslabeno o hráčky základní sestavy Verču a Pavlu, proto svůj tým poslnily o Verču Jerglíkovou z řad juniorek. Tato hráčka je po mamince Soni velkým talentem a v utkání žen opět nezklamala. Naopak byla oporou týmu na blocích. Družstvo zvítězilo v obou utkáních a to 3:20, 3:1. viz.

JUNIORKY STÁLE BEZ ZTRÁTY SETU

20.10.2010 21:45

V neděli 17.10.2010 jsme hostli v tělocvičně na Morávce hráčky z Frýdku-Místku. Naše družstvo bylo stále oslabeno o zraněnou Zuzku. Ida se po nemoci dostavila po 14 dnech až na utkání, bez jediného tréninku. Z tohoto důvodu jsme družstvo doplnili o žačky Elišku a Terku. Naše hráčky byly odhodlány opět zvítězit, což svou bojovností opravdu potvrdily. Druhý set prvního zápasu byl zlomový-vyhrály jsme jej 26:24, přičemž jsme prohrálvaly 23:19. Všechny hráčky hrály velice zodpovědně a s nadšením. Potvrzuje se už také sehranost týmu, který v této sestavě hraje již druhým rokem, ovšem některé spolu hrají takto již čtvrtý rok.

V obou utkáních jsme zvítězili 3:0 (výsledky), což potvrzuje, že bychom i letos mohly uvažovat o postupu do finálové skupiny a tím i postup do kvalifikave o ligu juniorek. Ovšem čekají nás ještě utkání s Českým Těšínem (již tuto neděli opět na Morávce) a rozhodující utkání s Frýdlantem nad Ostravicí. Poté až do 18.12.2010 každou neděli odvety se všemi týmy.

PŘIJĎTE NÁS DO TĚLOCVIČNY NA MORÁVCE POVZBUDIT !!!!

Výsledky jednotlivých družstev(4.10-10.10.2010)

10.10.2010 17:22

Okresní přebor žen-úterý

V úterý zajížděly naše ženy do Frýdlantu nad Ostravicí k odvetě z prvního kola. Družstvo bylo doplněno o juniorku Martinu, která nastoupila na svém postu blokařky. Bohužel i v tomto utkání byly soupeřky nad naše síly a zvítězily 3:0 (22,14,19).

Okresní přebor mužů-pátek

Naši muži pokračují ve vítězném tažení v soutěži, kdy vyhráli nad soupeřem Sokol Staříč A 3:1(-22,17,17,21). Celkově se v tabulce před posledním kolem podzimní části pohybují na 3 místě s jedinou prohrou vsoutěži.

Krajský přebor žen-sobota

Ženy tuto sobotu zajížděly na půdu soupeřek z Kopřivnice. Po prvním utkání,kdy ženy zvítězily 3:0 (-23,-12,-21) to vypadalo na hladký průběh i v zápase druhém. Opak byl pravdou. Po nevyrovnaném výkonu, množství chyb a nepřesnou hrou se stala hra velmi vyrovnaná. Ženy nakonec po těžkém boji vyhrály utkání 3:2 (-23,10,20,-22,8).

Krajský přebor juniorek-neděle

Kvalitní výkon, alespoň co se výsledků týče podaly v neděli na půdě soupeřek naše juniorky. Ve Stříteži nad Bečvou v nové sokolovně, kterou můžeme jen závidět, jsme zvítězily 2x 3:0. Naše hráčky byly oslabeny o nemocnou Idu a také o Zuzku, která si na začátku druhého setu prvního zápasu zvrtla kotník. Utkání jsem tak musely dohrát v šesti. V prvním utkání jsem hráčkám ze Stříteže v podstatě nedaly šanci a také průběh setů tomu nasvědčoval, vyhrály jsme 3:0. Ve druhém zápase v prvním setu jsme však začaly velmi chybovat, zvlášť v koncovce a tento set nakonec skončil v náš prospěch 34:32. Tento výsledek nás nabudil ke zlepšení výkonu a i druhý zápas jsme nakonec vyhrály 3:0.

Okresní přebor žactva-neděle

Naši žáci se zúčastnili kvalifikačního turnaje v hale SPS ve Frýdku -Místku. Po prvních utkáních, která se hrála každý s každým (celkem 7 družstev) na jeden set do 15 se naši kluci dostali do finálové čtyřčlenné skupiny, ve které skončili po porážce s žačkama z Frýdlantu nad Ostravicí a s žáky SŠK Beskydy na 3. místě.

ŽENY B a JUNIORKY

19.09.2010 20:36

Ženy B již odehrály 3 utkání ve své soutěži okresního přeboru s jednou prohrou a dvěmi výhrami. Výsledky jsou uvedeny na Rozpis+výsledky 2010/2011 .

V případě potřeby doplňují družstvo na utkáních hráčky hrající krajský přebor juniorek. Juniorky se zúčastnily přípravného turnaje KP ve Frýdku -Místku , kde obsadily 2. místo Turnaje

ROZPISY SOUTĚŽÍ KP 2010 / 2011

04.07.2010 20:10

Na www.cvf.cz jsou již zveřejněny všechny rozpisy soutěží pro sezónu 2010/2011. VK Raškovice je přihlášen v letošní sezóně do krajské soutěže KP 2 - ŽENY, KP JUNIORKY a KP ŽAČKY.

OKRESNÍ SOUTĚŽE budou hrát ŽENY "B", MUŽI a ŽÁCI.

Ženy skončily soutěž krajského přeboru na 7.místě

24.05.2010 21:25

Ženy A ukončily letošní soutěž krajského přeboru v boji o 7.-8.místo s družstvem z Třince v Třinci v hale STARS. V prvním utkání 1. KOLA ženy prohrály, ve druhém již NEPONECHALY NIC NÁHODĚ A ZVÍTĚZILY. Odvetná utkání na domácím hřišti se již nekonala, družstvo Třince se těchto utkání vzdalo v náš prospěch. Konečné výsledky viz.:VýsledkY

VALNÁ HROMADA 18.6.2010

24.05.2010 21:22

Bližší informace viz. Úvodní stránk

3.MÍSTO JUNIOREK V KP

12.04.2010 18:31

Juniorky v neděli hostily družstvo juniorek z Hlučína. Atmosféra z řad diváků byla perfektní. Děvčatům se však nepodařilo zopakovat vitězství obou utkání z Hlučína a první zápas prohrála 1:3. Ve druhém utkání jsme však zlepšily podání a útočnou hru, což tentokrát způsobilo výhru 3:0 Juniorky

Ženy "A" "venku" 27.3., Juniorky "doma" 28.3.

31.03.2010 21:42

Ženy se v sobotu utkaly s týmem z Frýdku-Místku, bohužel nezopakovaly výbornou hru z podzimu, kdy toto družstvo 2x porazily. Tentokrát na půdě Frýdku-Místku prohrály v obou zápasech 3:1(16,-24,19,18) a 3:0(19,23,17). Výsledky podrobně Ženy A

Juniorky v tělocvičně na Morávce hostily družstvo Kylešovic, se kterým dvakrát prohrály. Opět jsme bohužel nastoupily oslabeny o hráčku základní sestavy, tentokrát nemoc postihla Idu a ve druhém utkání také Kamču. V prvním zápase, kdy se přišli na utkání podívat také diváci z řad rodičů a členů VK Raškovice, bohužel naše hráčky

prohrály 1:3.

Děvčata se však ve druhém utkání vzchopila a našla v sobě opět ouhu po vítězství. Svou hrou dokázely Kylešovice porazit ve všech setech. Ve druhém setu se projevila také psychická odolnost v koncovce, kdy jsme Kylešovicím vrátili těsnou prohru v setu u nich (25:27). Ve třetím setu jsme již nic neponechali náhodě a s přehledem i tento set vyhrály. I tímto utkáním jsme dokázely, že jsme do finálové skupiny nepostoupily náhodou. Výsledky viz. Juniorky

Juniorky v Kylešovicích a v Hlučíně

21.03.2010 18:59

KYLEŠOVICE 14.3.2010

K prvním utkáním finálové skupiny nastoupily naše hráčky v tělocvičně soupeře v neděli 14.3.2010. Na naše hráčky čekaly Kylešovice, které ve své skupině neprohrály ani jeden zápas. Nastoupily jsme s odhodláním bojovat o každý míč. V prvním setu jsme soupeřky svou hrou zaskočily a tento set vyhrály 25:18. Bohužel v dalších setech jsme zbraň na soupeřky nenašly a utkání tak prohrály 1:3 (-18,17,15,17).

Ve druhém utkání jsme opět nastoupily s nesmírným nasazením a s chutí Kylešovicím vrátit porážku. První set jsme opět vyhrály 25:20,ve druhém setu jsme udělaly příliš mnoho chyb. Zlomový byl set třetí, ve kterém nám chybělo trochu štěstí a prohrály jsme jej 26:28. Čtvrtý set byl velice vyrovnaný, bohužel jsme na soupeřky opět nestačily a prohrály jej 23:25.

HLUČÍN 21.3.2010

Do Hlučína jsme odjížděly v sedmi, oslabeny o dvě hráčky Sylvu a Zuzku. Družstvo doplnila Terka, která hraje za družstvo žákyň. V Hlučíně na nás čekala házenkářská hala s vysokým stropem. Věděly jsme, že budeme mít problémy s orientací a přízpůsobení se prostředí - s naší tělocvičnou na Morávce, nemluvě o katastrofálních podmínkách pro trénování v Raškovicích, se tyto prostory nedají srovnávat. Nepříjemné bylo pro nás také velice hlučné obecenstvo z řad mužského pohlaví, které vytrvale povzbuzovalo své domácí hráčky.

Jako již tradičně se nám podařilo soupeřky zdolat kvalitní hrou v prvním setu (25:22). Ovšem tuto hru se nám již nepodařilo udržet do dalších dvou setů, příliš jsme chybovali v poli a na podání a oba sety prohrály 22:25 a 16:25. Po malé změně v postavení a výborným podáním Verči se nám podařilo výsledek ve čtvrtém setu otočit na naši stranu a Hlučín jsme porazily 25:19. V rozhodujícím tiebreaku jsme neponechaly nic náhodě a soupeřky porazily také díky kvalitnímu podání Idy 15:9. Celkově tedy výhra v prvním utkání 3:2.

Naši tradici vyhraného prvního setu jsme neporušily ani v následujícím druhém utkání,kdy jsme soupeřky porazily 25:20. Ve druhém, kdy opět naše hráčky přiliš kazily v poli, nás soupeřky dostaly do tlaku a prohrály jsme 19:25. Naštěstí jsme v dalších dvou setech vzpamatovaly, zkusily jsme další možnou variantu v postavení (Ida na "účku" a Danka nebo Terka na "smeči"). což možná také přespělo k výhrám v obou setech (25:14, 25:22) a k celkovému vítězství 3:1.

Z Hlučína si tedy odvážíme 4 body.

DALŠÍ UTKÁNÍ NÁS ČEKAJÍ JIŽ V TĚLOCVIČNĚ NA MORÁVCE, PŘIJĎTE NÁS POVZBUDIT V NEDĚLI 28.3. A 11.4.2010 V 10.00 HODIN.

JUNIORKY JSOU VE FINÁLE O POSTUP DO 1.LIGY

21.02.2010 19:34

V posledních kolech základní části soutěže KP naše juniorky porazily v jednom z utkání vedoucí tým z Frýdku-Místku a zajistily si tak postup do finálové čtyřčlenné skupiny. V tomto finále o postup do 1.ligy juniorek se započítávají utkání ze skupin, tudíž do něj vstupujeme se 3 prohrami a jedním vítězstvím s FM"B". Ze druhé skupiny se do finále probojovaly družstva Kylešovic a Hlučína.

Tomuto postupu však předcházela nesmírná bojovnost a nadšení všech hráček. Bojovalo se o každý bod, "holky" se radovaly z každého vyhraného míče, prokázaly že hrají jako jedna parta, jeden tým, vzájemně se povzbuzovaly. Po prvním prohraném utkání 2:3(16,-20,19,-14,-8) se psychicky nepoložily a šly naplno do utkání druhého, které již vyhrály těsným výsledkem 3:2(14,-16,-22,20,7). Trenérka chválí všechny hráčky za přístup ke všem utkáním základní části soutěže a také za přístup k úterním tréninkům, na nichž byla účast většinou 90-100%. Družstvo tvoří 8 stabilních hráček, které v případě nemoci doplňují žákyně, které hrají svou soutěž. Trénujeme 1-2x týdně, což samozřejmě není mnoho, o to více je toto umístění - 2. místo v tabulce skupiny B - výborné, ne-li nejlepší v dosavadní historii Raškovického juniorského volejbalu.

Výsledky, tabulka a statistika utkání podrobně Juniorky a fotografie z tohoto utkání https://vkraskovice.rajce.idnes.cz/

DRŽÍME PALCE O CO NEJLEPŠÍ UMÍSTĚNÍ VE FINÁLE !!!!!!!!

Turnaj žen v Brušperku

20.02.2010 19:19

Raškovické ženy hrající okresní přebor se zúčastnily v sobotu 20.2.2010 turnaje s názvem Brušperská dámská jízda a obsadily celkově výborné 2. místo z 9 zúčastněných družstev. FOTO VIZ. www.vkraskovice.rajce.idnes.cz .Podrobněji viz. Ženy

"POVINNÉ" VÍTĚZSTVÍ JUNIOREK V PALKOVICÍCH

14.02.2010 16:35

Naše hráčky byly oslabené v tomto kole o tři hráčky - smečařku Kamču, univerzálku Danku, a sice přítomnou a s bolestí odehrající 2 sety, zraněnou nahrávačku Báru. Hráčky neponechaly nic náhodě a obě utkání 2x hladce vyhrály 3:0. Náhrávky se se ctí ujala Ida, na "účku" se prostřídaly smečařky Zuzka s Terezkou. Držme tedy palce do posledních kol základní části soutěže, kdy ještě stále existuje teoretická šance postoupit do finále. Musíme však Frýdek-Místek porazit alespoň v jednom utkání. Cíl je to nesmírně náročný, poněvadž Frýdek v této části neztratil jediný zápas a prohrál pouze 4 sety. Nicméně naděje umírá poslední.

6.2.2010 PŘEDEHRÁVKA 15.a 16.KOLA KP JUNIORKY

06.02.2010 17:35

Dne 6. února sehrály naše juniorky další kola krajského přeboru s tradičním rivalem z Polanky nad Odrou. Šance na postup mezi první čtyři týmy kraje, které utvoří finálovou skupinu o postup do ligy juniorek, je před těmito utkání stále reálná. S nadějí a odhodláním vstoupily hráčky do prvního utkání s nadšením a chutí vyhrát. Ve velice vyrovnaném zápase se to hráčkám nakonec podařilo a nálada před odvetou byla výborná. Přispěla k tomu také docela vtipná reakce jedné z domácích hráček. V momentě, kdy ji všechny hráčky povzbuzovaly k dalšímu výbornému podání, rozhodčí zapískal TIME pro soupeřky, které postupně odcházely na střídačku, ovšem naše hráčky to nezaregistrovaly. Na otázku jedné z nich "proč nepodáváš" Danka odpověděla "ony tam nejsou...."

Do dalšího utkání juniorky opět vstoupily s nadšením a výbornou hrou v prvním setu, který jsme vyhrály 25:13. Zvrat nastal v setu druhém, ve kterém se soupeřky vzpamatovaly a štěstí se obrátilo na jejich stranu, kdy zvítězily 26:24.V dalších dvou setech opět docházely fyzické i psychické síly našich opor a tahounů družstva Báry a Verči, což se projevilo na celkové hře a oba sety jsme nakonec prohrály.

Naděje však umírá poslední a teoretické šance na postup stále visí ve vzduchu. Důležitá bude výhra obou utkání s Palkovicemi a uhrát co nejlepší výsledek s frýdkem -Místkem, který však v soutěži ještě neprohrál. Podrobné výsledky a Statistiku jednotlivých hráček prvního utkání naleznete na Juniorky

4.kolo okresního přeboru žáků a žaček

06.02.2010 16:45

23. ledna odehráli žáci další kolo OP. Ve skupině o 1.-4. místo se utkali v tělocvičně v Metylovicích s družstvy Metylovic (žačky+žáci) a Kozlovic(žáci+žačky), družstvo Frýdlantu nad Ostravicí(žačky) se pro nemoc nedostavilo.

V sestavě Martin Bůžek, Tomáš Brzobohatý, Michal Hadáček, Marek Hejčík, Nicolas Pieszka, Petr Skotnica, Honza Sonnek a pod vedením Jirky Biolka naši žáci vyhráli nad Metylovicemi, ale prohráli s vedoucím celkem z Kozlovic.

Žačky pod vedením Ireny Valoškové hrály ve skupině o 5.-8. místo v tělocvičně SPŠ Frýdek-Místek. V sestavě Tereza Bruncková, Ivana Gregušová, Karin Mecová, Katka Zemanová, Katka Šrubařová, Ekiška Vaňková 2x prohrály ( ŠSK Beskydy B-žáci, Palkovice -žáci) a vyhrály nad ŠSK Beskydy C-žáci. Podrobnější výsledky viz.:Mladší žáci a žačky

JUNIORKY-POVINNÉ VÍTĚZSTVÍ V Č.Těšíne

28.01.2010 06:38

Do Českého Těšína přijely naše juniorky vyhrát obě utkání. Po malém zaváhání ve 3 setu prvního zápasu, který děvčata prohrála 26:24, se jim zisk 4 bodů podařil. Podrobněji. viz:Juniorky

JUNIORKY - TURNAJ V KOPŘIVNICI

28.01.2010 06:29

Dne 9.1.2010 se juniorky zúčastnily turnaje v Kopřivnici. Na turnaj se prezentovala tato družstva, která byla rozdělena do skupin. Naše děvčata svou skupinu vyhrála a postoupila do semifinále. Tam však podlehla družstvu Kylešovic 1:2 a v boji o 3. a 4. místo prohrála s družstvem Polanky.