VÍTÁME NOVÉ ČLENY

Rozhovor s Karolínou Popelkovou, nahrávačkou starších žaček nastupující i k zápasům za ženy

28.01.2019

V článku se dozvíš, jaké to je nastoupit za ženy nebo také o utkáních ve skupině A krajského přeboru ve starších žačkách. 

Ahoj Kájo, na posledních dvou turnajích starších žaček jsi se musela vypořádat se situací, že jsi byla jen jedna nahrávačka z důvodu dlouhodobé nemoci Niki, jak jsi to zvládala?

Zvládám to velmi dobře, jak na trénincích, tak i na turnajích, ze kterých jsem sice více unavená než v předchozích zápasech, ale velice mě to baví, takže mi to nevadí.

Na začátku ledna jsi nastoupila ke dvěma zápasům za ženy VK Raškovice A. Byla jsi nervózní?

Když jsem se dozvěděla, že nastoupím za ženy, byla jsem velice nervózní, ale jely jsme na zápas spolu s Áďou (Adéla Blahutová), která už měla za sebou jeden zápas a ta mě uklidňovala, že to bude v pohodě. Nakonec hned během prvního setu jsem si zvykla na tempo utkání, sehrála jsem se se spoluhráčkami a zbytek utkání jsem si užila. K druhému zápasu jsem nastupovala už v klidu a spíše jsem se na něho hodně těšila.

Tyto dva zápasy byly velice rozdílné, v jednom jste prohrály 3:1 s Palkovicemi, ale ve druhém jste vyhrály 3:2 nad Hnojníkem. Bylo to soupeřem nebo spíše ve vašem zlepšeném herním projevu?

Nemyslím si, že by to bylo soupeřem, zdá se mi, že v soutěži jsou týmy velice vyrovnané a nikdo nevyčnívá. Spolu s Áďou se nám hrálo o poznání lépe než v naších prvních zápasech. Hrály jsme bez nervů a soustředily jsme se na to, abychom co nejlépe pomohly naším spoluhráčkám. Myslím, že celkově jako tým jsme ve druhém zápase chtěly hodně vyhrát a v tiebreaku jsme to dokázaly svou bojovností a zlepšenou sehraností týmu.

Vrátíme se teď do tvé kategorie starších žaček, kde jste hned z počátku nového roku bojovaly ve skupině A krajského přeboru s nejlepšími 4 týmy v Moravskoslezském kraji. Byl velký rozdíl mezi skupinou A a skupinou B, ve které jste v posledních turnajích pravidelně nastupovaly?

Ve skupině A jsme hned od rozcvičky cítily ten rozdíl na smeči, na příjmu, ale hlavně na podání. Přesvědčily jsme se o tom i během zápasů, kde jsme se servisem soupeřů měly obrovské problémy a nedokázaly jsme mít tak dobrý příjem, abychom na týmy zatlačily. Na rozdíl od skupiny B, kde ten důraz na podání není tak velký, a proto jsou delší výměny. Myslím si, že ve skupině B jsme si více zahrály a zápas o postup s Orlovou A byl pro nás neskutečný, velice jsme si to užily. Musím ještě dodatečně poděkovat našim fanouškům, kteří pro nás připravili úžasnou atmosféru.

Kájo ať se daří v dalších zápasech a děkuji za rozhovor

Karolínu Popelkovou zpovídal Sonnek Jan