VÍTÁME NOVÉ ČLENY

Rozhovor s mladšími žačkami, které byly vybrány do výběru Moravskoslezského kraje U12 na Prague Volleyball Games

21.01.2020

Holky se zúčastnily prestižního turnaje v Praze, kde skončily na 5. místě z 10ti týmů. Byl to první turnaj této kategorie U12 pro volejbalovou akademii Moravskoslezského kraje. Pro rozhovor jsem vybral dvě naše mladší žačky, které se probojovaly do konečné nominace výběru. Ema Bonková a Simona Blahutová, která se navíc stala kapitánkou týmu.

Holky byly jste vybrány mezi nejlepších 12 holek výběru Moravskoslezského kraje U12, kolik srazů (tréninků) jste musely absolvovat a z kolika hráček se vybíralo?

Ema Bonková: Zúčastnily jsme se tří tréninků, které probíhaly v Bílovci a v Raškovicích.

Simona Blahutová: Na začátku nás bylo asi okolo 30ti hráček, ze kterých bylo vybráno konečných 12 hráček na turnaj v Praze. V průběhu jednotlivých tréninků jsme se věnovaly hlavně individuálním činnostem - prsty, bagr, smeč.

Kteří trenéři vás na volejbalové akademii trénují?

Ema: Akademii vede z pozice hlavního trenéra Ondřej Šimák (VK Ostrava, Stará Bělá) a Tereza Matuszková, která je asistentkou trenéra.

Simona: A právě Tereza Matuszková je bývalá reprezentantka České republiky a hrála i v Evropě. Je velice zajímavé sledovat její volejbalové pohyby a poslouchat její pokyny.

Ema: Po celý turnaj nás stále podporovala a hecovala, takže nám dodávala mnoho energie a sebevědomí.

Se kterými týmy jste se na Prague Volleyball Games potkaly, a který tým ve vás zanechal největší stopu?

Ema: Na rozdíl od kluků jsme se potkaly na turnaji jen s českými týmy například s Táborem a Havlíčkovým Brodem.

Simona: Ještě bych dodala, že jsme hrály proti Orionu Praha, Lvi Praha a Roztoky.

Redaktor: Dále se potkaly s TJ ABC Braník a Beachklub Ládví.

Ema a Simona: My se asi shodneme, že nejlepším týmem na turnaji byl Tábor (2. místo), který ve finále prohrál s Havlíčkovým Brodem.

Simona: S Havlíčkovým Brodem jsme hrály vyrovnané utkání a měly jsme na to je porazit, kdežto s Táborem jsme uhrály pokaždé jen okolo 15 bodů.

Kdybyste měly srovnat úroveň Prague Volleyball Games a krajského přeboru mladších žaček u nás v Moravskoslezském kraji, jak byste to hodnotily i vzhledem k tomu, že VK Raškovice momentálně je na 1. místě?

Simona: V týmu volejbalové akademie na Prague Volleyball Games jsme ještě nepřebíhaly a vzhledem k tomu, že u nás v Raškovicích už s Emou přebíháme aspoň na dvě nahrávačky, tak to bylo jiné. Když nastoupím za kadetky, tak navíc přebíháme na jednu nahrávačku a máme už speciální posty, takže jsem si na tuto hru musela znovu zvykat.

Ema: Souhlasím se Simčou, jelikož jsme na trénincích ještě necvičily přebíhání v rámci volejbalové akademie, protože v klubech to má asi každý jinak, rozhodli se trenéři nepřebíhat. Po pár zápasech jsme si zvykly. Lepší to je, ale s přebíháním.

Ema a Simona: Obě se shodneme na tom, že ten herní rozdíl mezi týmy na turnaji a v našem kraji nebyl velký, takřka stejná úroveň. 

Děkuji za rozhovor a přeji Vám další volejbalové úspěchy.

Zpracoval Sonnek Jan