VÍTÁME NOVÉ ČLENY

Naši starší žáci se zúčastnili PVG s Moravskoslezským výběrem U14

11.01.2020

Rozhovor s Dominikem Dorociakem a Tomášem Garbou v rámci výběru Moravskoslezského kraje na Prague Volleyball games

Hráči starších žáků VK Raškovice byli vybráni do výběru Moravskoslezského kraje U14, který odcestoval do Prahy na prestižní mezinárodní turnaj Prague Volleyball Games, na kterém obsadil výborné 3. místo. Jelikož je to pro Raškovice velký úspěch, udělali jsme s kluky rozhovor pro náš web.

Kluci, než jste byli vybráni do výběru MSK U14, museli jste určitě absolvovat několik kempů, jak to probíhalo?

Tomáš: Absolvovali jsme v podstatě dva tréninky a jeden kemp. Tréninky probíhaly v Ostravě a kemp v Raškovicích.

Dominik: Kemp v Raškovicích byl super. Trval 3 dny od pátku do neděle. Spali jsme v Hotelu Travný a trénovali ve víceúčelové hale Raškovice, a také v hale Morávka. Prohloubili jsme partu, a ještě více se seznámili s budoucími spoluhráči.

Kteří trenéři vás v rámci výběru Moravskoslezského výběru U14 trénují?

Tomáš: Trenéry máme vskutku velmi dobré. Trénuje nás Jakub Karásek (trenér mládeže Nového Jičína), Tomáš Jambor, který hraje extraligu za Black Volley Beskydy. Dále Roman Dvoran (trenér mládeže VK Ostrava) a Pavel Zeman (trenér mládeže Blue volley).

Z kolika hráčů, kteří se účastnili kempu jste byli vybráni a kolik vás nakonec odcestovalo do Prahy na Mezinárodní turnaj Prague Volleyball Games?

Dominik: Na kempu nás bylo kolem 16-18 kluků a na PVG jsme jeli v celkovém počtu 12 hráčů.

Už jsem nakousl, že jste absolvovali o Vánocích 27.12-29.12. prestižní turnaj v Praze. S kterými týmy jste se potkali, a na které nejvíce vzpomínáte.

Dominik: Ve skupině jsme se například potkali s týmy z Rakouska (Niederösterreicher VBV A) a Polska (Gdansk). Z českých týmů ještě výběr Ústeckého kraje, se kterým jsme hráli dvakrát ve skupině a 3. místo a VK Karlovarsko - Ostrov. Bylo to úžasné změřit síly proti týmům z Evropy.

Tomáš: Ve čtvrtfinále jsme se střetli s Orionem Praha, které jsme porazili. Asi nejvíce si budu pamatovat německý tým (TSV Grafing pozn. redaktora), se kterým jsme prohráli v semifinále těsně 2:1 v tiebreaku.

Dominik: Přesně, souhlasím s Tomášem, ten německý tým byl velmi dobrý.

Kdybyste měli srovnat úroveň Prague Volleyball Games a krajského přeboru Moravskoslezského kraje, tak v čem byl největší rozdíl?

Dominik: Největší rozdíl se mi zdál v podání. Většina týmů, hlavně ze zahraničí, skákali jen rotované podání, v našem kraji převládá spíše podání plachtící.

Tomáš: Mě se zdál velký rozdíl v délkách výměn. V našem kraji je to hlavně o prvním útoku. Kdežto na turnaji jsme hráli hodně dlouhých výměn s výbornými zákroky v poli.

Jak jste spokojeni s vaší osobní vytížeností na turnaji?

Tomáš: Já jsem velmi spokojený, nemůžu si na nic stěžovat, protože jsem hrál všechna utkání a nastupoval víceméně v základní sestavě. Hodně se mi to líbilo a jsem velice rád, že jsem se dostal do výběru. Nastupoval jsem na pozici blokaře.

Dominik: Já jsem, taky velice nadšený, že jsem se vůbec dostal do výběru kraje a odjezd na tak prestižní turnaj byl jen třešničkou na dortu. Zvláště když jsem dostal příležitost si zahrát v několika utkáních. Já jsem nastupoval na pozici smečaře.

Oběma děkuji za rozhovor a přeji oběma, ať se vám daří ve volejbalovém prostředí 

Autor: Jan Sonnek