VÍTÁME NOVÉ ČLENY

1.4. 2023: Umístění mládeže v krajských soutěžích MSK včetně úspěchu U14Z - 3.místo

10.04.2023

VK Raškovice U14Z-3.místo, U16Z-6. místo, U16M-16.místo

Mladší žákyně - MS - U14Z

Poslední kolo krajského přeboru skupiny A, ve které hrály naše hráčky po celou dobu sezóny, se konalo v raškovické hale v sobotu 1. dubna 2023. Naše hráčky vybojovaly v tomto kole 4. místo, celkově však ukončily soutěž na výborném 3. místě a převzaly tak bronzové medaile MS KVS, které předávala Šárka Sonnková, trenérka a současně zástupce Moravskoslezského krajského volejbalové svazu, jako sekretář a člen komise mládeže a předseda VK Raškovice, Zbyněk Sonnek. 

Soutěž jsme odehrály převážně s hráčkami, které se narodily po 1.9. 2009 (výjimka v soutěžích mladšího žactva Moravskoslezského kraje) a které doplňovaly hráčky připravující se na MČR mladších žákyň, kterého se mohou zúčastnit jen hráčky nar. po 1.1. 2010.

Všechny mladší žákyně v letošní sezóně pokračují ještě v okresní soutěži trojkového a šestkového volejbalu a zároveň ty mladší se účastní 2. kola MČR U14 Z, do kterého postoupily mezi nejlepších 40 týmů v ČR z 87 přihlášených ze 4. místa skupiny D, kterou VK Raškovice pořádaly.

Soupiska mladší žákyně A: Bártková J., Skotnicová D., Zápotocká A., Dudková B., Kovářová E., Škarabellová K., Novotná, B., Bonková S., Naji Hmoodová K., Naji Hmoodová T., Pavlů M., Vitásková K., Hrtoňová T., Hendrychová L., Zajacová N., Mikešková J.

Starší žáci - MS-U16M

Trenéři: Matěj Šprla, Václav Sonnek, Stanislav Novotný

Starší žáci v letošní sezóně hráli nejen krajský přebor starších žáků, ale zároveň okresní soutěž kadetů. V krajské soutěži je doplňovali mladší žáci, kteří mají hlavní soutěž v okresním přeboru trojkového volejbalu. 

12. března skončila soutěž krajského přeboru, kdy naši žáci hráli v domácím prostředí ve skupině E. V tomto posledním kole se jim konečně podařilo skupinu vyhrát, když z důvodů rozhodnutí STK do této skupiny spadli ve 3 kole v prosinci z důvodů nedostavení se k utkání, které se mělo odehrát v Krnově. Trenéři a vedení VK nechtěli riskovat dopravu z důvodů nepříznivých podmínek na silnicích a ranní sněhové kalamity a očekávali, že se turnaj odehraje v náhradním termínu. Bohužel se tak nestalo a STK rozhodlo jinak, než byl předpoklad. Žákům se tímto omlouváme, že naše rozhodnutí, které bylo učiněno z důvodů jejich bezpečnosti, způsobilo tento propad v tabulce. Konečným 16. místem z 20 týmů naši kluci ukončili letošní sezónu krajského přeboru, herní činnost v této sezóně nekončí. Starší žáci pokračují v okresní soutěži kadetů ve čtverkovém volejbale, kde jim držíme v následujících kolech palce, aby se staršími kluky bojovali až do konce.

Všem hráčům, kteří bojovali v krajském přeboru až do konce děkujeme za jejich reprezentaci klubu.

Soupiska: Andrle R., Zelinskyj R., Pavlů T., Novotný S., Funiok P., Jančík J., Gurnik V., Ochman K., Felcman F., Janoušek P., Gola P.

Konečná tabulka zde: https://www.cvf.cz/souteze/soutez/?soutez=MS-U16M&skupina=ms-u16m&sezona=2022%2F23 

Starší žákyně - MS-U16Z

Trenérky: Šárka Sonnková, Barbora Ivánková

12. března  zakončily soutěž krajského přeboru také starší žákyně. Hráčky se celou sezónu pohybovaly v 1. nebo 2. skupině a po polovině soutěže ještě mohly pomýšlet na medailové umístění. Bohužel však přišly nemoci, zranění, omluvy z důvodů lyžařských výcviků nebo dovolených a v závěru taky přípravy na přijímací zkoušky, což způsobilo, že poslední 2 kola odehrály hráčky z B týmu a hráčky z řad mladších žákyň. I přes neúčast dokonce 4 hráček základní sestavy jsme udržely pozici ve 2 skupině a tímto vybojovaly skvělé 6. místo, historicky nejlepší umístění této kategorie v historii VK Raškovice. GRATULUJEME !!!

Soupiska starších žákyň A:

Lisníková H., Rucká A., Pánková Š., Dvořáková N., Malyšková E., Pavlů M., Bonková E., Ožanová V., Hosnédlová A., Bonková S., Kovalová A., Novotná B., Václavková K., Blažejová T.

V posledním 6. kole uhájily starší žačky 3. místo ve skupině B také s pomocí mladších žaček K. Škarabellové a B. Dudkové, B. Novotné a S. Bonkové. Chyběly V. Ožanová, E. Bonková, které hrají již s juniorkama Český pohár U20 a krajský přebor žen, Pánková Š. z důvodů zranění kotníku a nemocná E. Malyšková.

Konečná tabulka zde: https://www.cvf.cz/souteze/soutez/?soutez=MS-U16Z&sezona=2022%2F23