sobota 13.4. - První turnaj Moravskoslezského poháru starších žaček se našemu týmu vydařil a po 4 výhrách 2:0 slavil vítězství.

14.04.2019

Videa z turnaje najdete na našem instagramu: @vkraskovice

Za sobotního mrazivého rána  odcestovaly starší žačky do Frenštátu pod Radhoštěm na první turnaj nové soutěže Moravskoslezského poháru. Pohár je složen z týmu TJ Frenštát pod Radhoštěm A, B, TJ Krnov, Klub volejbalu Kopřivnice, Sportovní klub Slezan Orlová, VK Kylešovice a VK Raškovice.¨

Ve složení: Adéla Blahutová (kapitánka), Karolína Popelková (asistentka kapitánky), Tereza Strašilová, Pavlína Hyrníková, Vanessa Strašilová, Simona Blahutová, Vendula Andrlová a Anička Václavková.

Podle systému MSP jsme začínali ve tříčlenné skupině, kde jsme se utkali s celky TJ Frenštát pod Radhoštěm B a VK Kylešovice

První skupina:

VK Raškovice - TJ Frenštát p. R. B    2:0

VK Raškovice - VK Kylešovice    2:0

V zápasech v základní skupině jsme od začátku až do konce dominovali a měli, tak možnost vyzkoušet herní kombinace, které jsme začali trénovat až v posledních 14 dnech. Také jsme mohli prostřídat celou základní šestku, a tak se do hry dostaly všechny hráčky. Byli jsme rádi, že jsme mohli hráčky poslat i na jiné posty, které většinou nehrají. Na postech specifických, jako je univerzál nebo nahrávač, jsme vystřídali hráčky i z pozice smečaře, a dokázali jsme, tak holkám, že dokážou hrát na každém z těchto volejbalových postů.

Semifinále: VK Raškovice - Klub volejbalu Kopřivnice     2:0

V semifinále jsme po dlouhém čekání na utkání dostali celek z Kopřivnice. Už od rozcvičky jsme očekávali, že to bude těžší zápas než ve skupině. A první set nám potvrdil naše očekávání. Hráčky z Kopřivnice výborně blokovaly naše smečařky, které nedokázaly dát tolik potřebné body a naopak se jim velice dobře dařilo na jejich útoku. Nicméně holky se dokázaly bod po bodu dostávat do tempa a v koncovce zvítězily. Po poradě jsme začali útočit více ze středu a podáním jsme jim znemožnili dobrý příjem a první set jsme zvládli. V druhém setu už jsme jasně dominovali. Soupeř byl nalomený z předchozího setu  a vítězství a postup do finále jsme si uhlídali.

Finále: VK Raškovice - Sportovní klub Slezan Orlová     2:0

Ve finále nás čekal nejtěžší soupeř, se kterým jsme měli negativní bilanci ze sezóny 1:2. Jejich hra spočívá na velice agresivním útoku a velice tvrdým, plachtícím podáním. Naše družstvo, ale bylo odhodláno zvítězit a oplatit jim, tak poslední porážku z turnaje z Orlové. V prvním setu jsme dokázali neuvěřitelně eliminovat jejich útok výborným podáním a dobrou hrou na síti. Dost míčů jsme dokázali nadrazit nebo zablokovat. Bohužel se první set nevyvíjel dobře, protože jsme prohrávali už 14:19. Po timu-outu jsme zvedli naši hru, tím, že jsme drželi soupeře bez útoku výborným servisem a dotáhli ztrátu. Koncovka byla velice vyrovnaná a bojovná od obou týmů, ale šťastnější jsme byli my.

Druhým setem se úroveň volejbalu ještě zvedla a výkon v podání našich hráček hodnotíme, jako nejlepší ze sezóny 2018/2019, který jsme doposud mohli vidět.

Holky hrály nad své možnosti. Důkazem toho byly tři akce:

1. Souhra Vendy, Káje a Adél, když zahráli volejbalovou parádu pipe!
  2. Neuvěřitelný postřeh vaness, která vybrala jednoznačnou tvrdou smeč soupeřky!
  3. Samovykrytí Terky, která dokázala, při blokování ještě instinktivně sáhnout vedle sebe a zasáhnout míč!

Všechny tyto akce a i výborný pohyb v poli simči a páji na pozicích univerzálky byly klíčovými, zlomovými a hlavně rozdílovými body, proč to v sobotu vyšlo. Zápas jsme ukončili ve dvou setech a velice si ceníme tohoto vítězství.