VÍTÁME NOVÉ ČLENY

Starší žačky ve 4. kole ČP-U16Z v Žatci obsadily 4. místo sk.F, do které sestoupily po nevydařeném výkonu 3. kola v Raškovicích

20.03.2024

Přehled výsledků Českého poháru U16Z-Žatec 16.-17.3.

VK Raškovice se vydaly do Žatce auty k poslednímu kolu ČP U16Z již v pátek odpoledne, aby si mohly po necelých šesti hodinách jízdy odpočinout a připravit se na maratón víkendových utkání. Moc děkujeme panu Dudkovi za pomoc s dopravou. Těsně před odjezdem nás sice postihla nepříjemná situace, kdy nemohla z důvodů nemoci odjet naše hlavní nahrávačka Kája. Dorotka se však do role hlavní nahrávačky dostala velice rychle a Bea, která Dorotku střídala se svou novou rolí poprala velice příkladně a s nadšením. 

Během víkendového klání v Žatci nabídl Český pohár U16Z skupiny F fanouškům dramatické zápasy a napínavé momenty. Hráčky zanechaly za sebou výraznou stopu svými pěknými a vyrovnanými výkony.

V sobotu se starší žačky postavily celkem pěti soupeřům v sérii zápasů, které ukázaly jejich sílu a vytrvalost. V prvním duelu se střetly s tradičním týmem KP Brno B, kde se VK Raškovice zaslouženě radovaly z vítězství se skóre 2:1, ačkoliv úvodní set pro ně nebyl příznivý (-22, 21, 12).

Následovalo utkání s Volejbalovým Centrem nad Metují, které VK Raškovice ovládly s jasným výsledkem 2:0 (21, 15). Poté se střetly s družstvem TJ Mělník, favoritem turnaje, ale bohužel utkání nedopadlo podle přání trenérů ani hráček. Prohra 0:2 (-17, -20) nás však nezaskočila

Následovala vyrovnaná bitva s domácím týmem Žatcem, ve kterém VK Raškovice opět zvítězily v poměru 2:1 (21, -21, 7), především díky svému odhodlání a minimem chyb.

Den zakončil večerní duel s TJ Jičín, který se stal jedním z nejtěsnějších zápasů. I přes bojovný výkon VK Raškovice nakonec naše hráčky podlehly soupeři 1:2 (23, -13, -7). Do utkání nastoupilo všech 12 hráček a únava již byla znát na obou stranách. Utkání skončilo v pozdních večerních hodinách a na večeři jsme se dostali až po 21. hodině.

V neděli jsme odehráli dvě utkání hned za sebou hned se začátkem v 9.00 hodin . Nejprve se naše hráčky střetly s týmem Meteor Praha, kde opět ukázaly svou sílu a vyhrály 2:1 (20, -14, 10).

Poslední zápas však přinesl nečekanou událost, kdy došlo k nepříjemnému zranění Anežky, která hrála v utkání na pozici libera. Navzdory snaze a bojovému výkonu se VK Raškovice nakonec musely smířit s prohrou se Španielkou Řepy se skóre 1:2 (-14, 16, -14).

Celý víkend zápasů v Žatci byl plný emocí a vášně pro volejbal. Naše hráčky VK Raškovice ukázaly svou sílu a odhodlání, ačkoliv se v posledním zápase potýkaly s nešťastným zraněním. Jejich výkony nejen oslovily fanoušky, ale také poskytly inspiraci pro další souboje v budoucnosti.

Celým tým hráček zaslouží velkou pochvalu a i přes některé nevyjasněné komunikační problémy v týmu, nemoci a zranění jsme celý Český pohár odehráli vždy min. s 10 hráčkami základní sestavy 12 hráček. 

Sestava: Bártková J.-blok, Binderová M. - smeč, Bonková S.-libero/smeč, Dudková B. (blok, nahrávačka), Kovářová E. - univerzál, Mikešková J.-univerzál/smeč, Naji Hmoodová T. - blok, Naji Hmoodová K. - smeč, Novotná B. - smeč, Pavlů M. - smeč univerzál, Skotnicová D.- náhravačka, Zápotocká A. - univerzál, libero

Trenéři: Šárka Sonnková, Zbyněk Sonnek

----------------------------------------------------------------------------------------------

Přehled výsledků Českého poháru U16Z - Raškovice 17.-18.2.

3. kolo skupiny E, ve které se Raškovice udržely po výjimečném výkonu všech hráček v Táboře, pořádal náš klub 17.-18.2. ve sportovní hale v Raškovicích. Za bouřlivého povzbuzování domácích fanoušků bohužel naše hráčky neunesly pravděpodobně zodpovědnost vůči domácímu publiku, na které si teprve zvykají a z předposledního místa ve skupině E sestoupily do skupiny F spolu s KP Brno B. Hned první utkání s VSC Zlín hráčkám nevyšlo a prohrály hladce 2:0 (11,9). Následovalo utkání s týmem Orel Letohrad, které hráčky porazily vyrovnaným výkonem 2:1 (-14,17,11) a bohužel bylo to poslední utkání ve kterém se mohly domácí Raškovice radovat z vítězství. Bojovné utkání s pěknými momenty hráčky předvedly ještě s KP Brno B, které však nakonec prohrály v koncovce tiebreaku. Další utkání s Volejbalem Ústí n.L., SVK Nový Jičín, VK Slávia Plzeň a Réma Rychnov n.K. se nesly v duchu velkých chyb na podání a v poli, což přineslo prohry našich hráček 0:2. Domácí fanoušci však viděli kvalitní volejbal kategorie starších žákyň ve kterém již není možné polevit a vypustit koncentraci v průběhu hry.

Sestava: Bártková J.-blok, Bonková S.-libero/smeč, Dudková B. (blok, nahrávačka), Kovářová E. - univerzál, Mikešková J.-univerzál/smeč, Naji Hmoodová T. - blok, Naji Hmoodová K. - smeč, Novotná B. - smeč, Skotnicová D.- náhravačka, Škarabellová K., Zápotocká A. - univerzál, libero

Trenéři: Šárka Sonnková, Barbora Ivánková