VÍTÁME NOVÉ ČLENY

Starší žákyně skončily v krajském přeboru na 7. místě

29.03.2022

Poslední kolo krajského přeboru starších žákyň jsme pořádali z důvodů vytíženosti Raškovické haly ve dvou tělocvičnách ZŠ Dobrá 13. března 2022. Ve skupině B se žačky utkaly s týmy VK Kylešovice, TJ Frenštát p/Rad. a SK Slezan Orlová. Z důvodů jarních prázdnin byl tým oslaben o některé hráčky základní sestavy, což se projevilo na herním projevu. Na druhou stranu dostaly v tomto posledním kole šanci také hráčky, které toho v průběhu sezóny příliš nenahrály. 

První utkání s Frenštátem p/R. bylo velmi vyrovnané, bohužel v koncovkách obou setů hráčky příliš chybovaly na podání, výsledek 0:2 (-22,-18). Ve druhém utkání s Kylešovicemi nám chyběly proti vyšším hráčkám kvalitní bloky a útočný rozhodující úder, avšak i toto utkání bylo vyrovnané, což ukazuje výsledek 0:2 (-22,-20). V posledním utkání s Orlovou jsme již hráli s hráčkami, které nemají mnoho zkušeností. V prvním setu se nám nedařilo vybrat kvalitní útočné podání několika hráček soupeřova týmu, příjem byl naší velmi slabou stránkou v celém utkání, které žačky prohrály 0:2 (-8,-21).

Celkové hodnocení trenérky:

Hráčky, které před dobou covidovou vyhrály krajský přebor mladších žaček potvrdily v průběhu letošní sezóny své kvality a celkově se umístily na krásném 7. místě z 24 družstev. Družstvo bylo sice oslabeno o 2 nejlepší hráčky (Sáru, která ukončila činnost a Simču hrající jen za juniorky a kadetky), avšak Vendy, Ema a Emča získávaly zkušenosti s kadetkami v Českém poháru, což je velmi v individuálních herních činnostech posunulo dopředu a byly oporami týmu. 

Vendy ožanová a Ema Bonková se pravidelně účastní také kempů krajské volejbalové akademie, kde bojují o účast na letošní Letní olympiádě dětí a mládeže v Olomouci, kde by reprezentovaly Moravskoslezský kraj. 

Tým byl doplněn některými novými hráčkami - Anička Hosnédlová, Natka Dvořáková a Adéla Sýkorová, které mohou hrát ještě celou příští sezónu ve své kategorii starších žákyň. Nedílnou a kvalitní součástí týmu byly letošní mladší žákyně Lotka, Stela a Bára, bez kterých bychom sezónu takto kvalitně neodehráli

Velmi spolehlivou hráčkou byla a je Lidka Hlisnikovská, která nás mnohdy velmi podržela na podání a Anička, naše jediná nahrávačka po celou sezónu. Anička sice v poslední době již tréninkům příliš času neobětovala, nechyběla však na žádném ze 7 turnajů a vždy kvalitně od nahrávala v systému na 1 nahrávačku celý turnaj, což byl velmi nelehký úkol. Bohužel byl tým často na turnajích oslaben o hráčku Karolínu Václavkovou, která byla často nemocná.

Děkuji všem hráčkám za zodpovědný přístup (až na některé výjimky) po celou dobu sezóny, jak k tréninkům, tak turnajům KP. 

Děkuji těm rodičům, kteří nám v průběhu sezóny pomohli s dopravou na utkání. Bohužel mne mrzí, a to již dlouhodobě za nezájem některých rodičů, přijít nebo přijet povzbudit svou dceru a celý tým ve snažení ukázat, co se společně na trénincích naučili, jak umějí hráčky dávat najevo své emoce prohranými nebo vyhranými body v utkáních.

Ač se snažíme v rámci možností a v závislosti na vytíženosti haly pořádat turnaje v domácím prostředí, vždy do naší haly přijelo více rodičů jiných týmů, kteří dokázali svému družstvu vykouzlit domácí atmosféru v cizím prostředí, než těch našich ☹.