V Neděli 13.1. Starší žačky okusily tvrdost ve skupině A a bohužel se v této skupině neudržují

13.01.2019

Zajímavostí je, že naše hlavní nahrávačka Kája Popelková naběhala neskutečných cca 14-15 km ve čtyřech zápasech hrané na dva vítězné sety.

Starší žačky přijely v Neděli 14.1 do Frýdku-Místku s nadšením, že si mohou zahrát A -skupinu Moravskoslezského kraje, kde se postupně střetly s TJ Sokol Frýdek - Místek A, TJ Ostrava A, TJ Nový Jičín A, ŠSK Bílovec A.

K prvnímu zápasu nastoupily s týmem Frýdku-Místku a hned od rozcvičky holky poznaly, že se dostaly do skupiny, která je velmi silná. Zápasu jasně dominovaly domácí hráčky z Frýdku-Místku, výhradně na servisu a skvělým příjmem. Bohužel holky z VK Raškovic se nedokázaly přizpůsobit tvrdosti na příjmu a celý zápas se nesl v duchu špatných příjmů. Když už to vypadalo, že holky dotáhnou náskok domácího celku, přišla hráčka a podání a dala šňůru deseti bodů. Tento zápas hodnotíme, ale kladně, jelikož jsme poprvé nastoupily proti, tak skvělému družstvu a při výměnách, které jsme dokázaly vytvořit jsme dokonce Frýdek dokázaly zatlačit. Prohra 2:0

K druhému zápasu žačky nastoupily proti ŠSK Bílovec, se kterým už se potkaly v kvalifikaci a dokázaly tomuto celku sebrat jeden set. Bohužel tento zápas se jim nepovedl v žádném herním aspektu. Holky byly možná ještě zaražené razancí předchozího zápasu a výbornou hrou soupeřek, že nedokázaly tomuto družstvu odolat. Tento zápas byl přímá konfrontace o udržení se ve skupině, jelikož Bílovec prohrál všechny ostatní zápasy 2:0. I takové zápasy v sezóně jsou a je třeba se z nich odrazit. Prohra 2:0

Ve třetím i ve čtvrtém zápase s Novým Jičínem a s Ostravou A už jsme předváděly lepší výkon, ale bohužel naší obvyklou formu už jsme nenašly. S Novým Jičínem, který podle hráček i trenéra měl asi nejlepší hráčku na pozici smečařky tohoto turnaje jsme hráli kvalitní hru až do stavu 15 bodů, kde jsme už nestačily zase právě na onom příjmu. S Ostravou A jsme svedli neuvěřitelný boj, kde jsme tlačily v obou setech na těsnou výhru, ale bohužel po nepodařených vstupech do zápasu 1.set 0:10 2.set 0:8 jsme nakonec podlehli 2:0

Turnaj byl velice kvalitní, kde se naše holky nedokázaly chytnout na příjmu, a také nedokázaly zatlačit na servise. Pozitivum můžeme hledat ve zlepšených schopností v útoku a na bloku.

I tak, ale mluvíme o obrovském úspěchu hráček, které vybojovaly postup do elitní skupiny a přejeme jim do dalších bojů jen to nejlepší !!!

Starší žačky, tedy padají do skupiny B, kde budou mít opět šanci zabojovat o svůj druhý postup.