V neděli 17.11.: Den svobody jsme strávili na centr kurtu v Raškovicích s kadetkami, které na domácí půdě hrály s VK Valašským Meziříčím

18.11.2019

1. utkání: VK Raškovice - VK Valašské Meziříčí 3:0 (5,22,16)  / 2. utkání VK Raškovice - VK Valašské Meziříčí 1:3 (-22,-17,12,-19)

Ve složení:

A. Blahutová, S. Blahutová, N. Rusňáková, K. Popelková, A. Kozlová, P. Hyrníková, T. Smitalová, V. Strašilová

1. utkání VÝHRA 3:0

K prvnímu utkání jsme nastoupili sebevědomě a vůbec jsme nedali soupeři šanci. Velmi dobré postavení při podání Vanessy Strašilové, tří vysokých hráček na bloku a třech menších, ale pohyblivých v poli rozhodl ve všech třech setech o našem vítězství. V tomto otočení jsme vždy dokázali odskočit 7-10 body v řadě a vytvořit si, tak potřebný náskok. Soupeř navíc, asi ještě nepřipravený z cesty a trochu zaskočen velkým prostorem na našem centr kurtu velmi chyboval a dával nám mnoho jednoduchých míčů. Jedním z momentů, který nám, ale řekl o velkých kvalitách soupeře byla prostřední část druhého setu, kde nás VK Valašské Meziříčí dost přehrávalo. Nicméně koncovku jsme zvládli a třetí set taktéž.

1. utkání PROHRA 1:3

Do druhého setu nastoupil soupeř úplně s jinou chutí, hráčky přestaly kazit a výbornou hrou v poli donutiyi naše družstvo k malým chybám, které vedly k naší porážce. Hrozbou soupeře byla velice vysoká hráčka na pozici blokaře, přes kterou byla vedena většina útoků. Naše hráčky nicméně hrály o trochu hůře než předchozí utkání a navíc se nepodařily ty dlouhé bodové šňůry, které byly klíčové. Utkání bylo velice kvalitní, o tom svědčily i dlouhé výměny druhého zápasu i celkový čas hry (1h 40 min). Po úvodních prohrách dvou setů jsme opět ve třetím začali diktovat tempo a soupeř se zmohl jen na 12 bodů. Bohužel se utkání hraje na celkový počet výher setů a ne na to, kolik soupeř v tom setu uhraje. Jelikož ve 4. setu nám poprvé unikl na servisu 7 bodovou šňůrou, na kterou už jsme nedokázali reagovat.

HODNOCENÍ TRENÉRA:

Utkání hodnotím velice kladně, oba zápasy jsme hráli velmi dobře a proti, tak silnému družstvu jsme rádi i za 3body. Nicméně, tím jak jsme hráli, jak jsme k tomu přistoupili a jak se zápas vyvíjel bych si troufl tvrdit, že jsme měli na to uhrát bodů 6. Holky ještě musí potrénovat mentální sílu a vydržet hrát po celý den a ne jen určitou chvíli. Až budeme schopni po celá utkání hrát stále stejně s minimem výkyvů věřím, že můžeme dosáhnout lepších výsledků!!!