V Sobotu 30.11.: Jeden z největších úspěchů v HISTORII mládeže VK Raškovice dokázaly mladší žačky v krajském přeboru, když ovládly nejvyšší A - skupinu v Moravskoslezském kraji

Mladší žačky nastoupily poprvé v letošní sezóně v nejvyšší skupině a hned ji suverénně ovládly s 11 body z celkových 12 možných.

Sestava:

Ema Babulíková, Kája Václavková, Ema Bonková, Anička Babulíková, Sára Javorová, Simča Blahutová, Anička Václavková, Klára Klanicová, Lída Hlisnikovská

Fanclub:

Stela Bonková, Veronika Hostačná, p. Slaninová, p.Bonk, P. Křístková, p. Křístek, Barunka Křístková, p. Garbová

Hráčky VK nastoupily ke 4 utkáním a ve všech dokázaly s převahou zvítězit. Nejprve porazily Kopřivnici 2:0

Ve druhém utkání s TJ Ostrava se podařil Lídě Hlisnikovské v 1 setu mistrovský kousek, kdy podávala všech 25 servisů bez chyby a Raškovice vyhrály 25:0, celkově utkání vyhrály 2:0

Ke třetímu utkání nastoupily hráčky VK Raškovice proti domácímu celku z Orlové. Toto utkání bylo nejvyrovnanější, přesto raškovické dívky vyhrály, a to v tie-breaku 2:1.

Poslední utkání sehrály hráčky po pauze, ve které se nadlábly objednanou pitzou. Ani tato přestávka neovlivnila vítězné tažení Raškovic a zvítězily 2:0 také nad vedoucím družstvem celkové tabulky KP z Nového Jičína.

Vítězství nad všemi týmy, zajistilo raškovickým 1. místo ve skupině A a celkově 2. místo v KP mladších žákyň po dvou kolech a kvalifikaci..

Všem zúčastněným i těm, kteří nebyli nominování a zvláště trenérům gratulujeme k obrovskému úspěchu a budeme přát štěstí a formu do dalších utkání.

Očima trenérky Šárky Sonnkové:

Průběh všech utkání nasvědčoval tomu, že se hráčkám této kategorie nesmírně dařilo na všech postech. Velikou oporou našeho družstva je vrchní podání. To se podařilo ukázat právě v nejlepší skupině, kde je povoleno podávat jakkoliv bez omezení (v nižších skupinách je povoleno podávat jen 3 x vrchem, poté již spodem).

V prvním utkání s KV Kopřivnice 2:0 (12,6) kralovala svým skákaným plachtícím podáním Simča Blahutová (2007) a Sára Javorová (2006) prudkým rotovaným podáním .

Ve druhém utkání s TJ Ostrava A 2:0 (0,17) zase dokázala Lída Hlisnikovská (2007) podávat vrchním podáním 25 x bez chyby. Zásluhu na tom však měly všechny hráčky, které v mezihře nechybovaly a vždy dokázaly míč vyhrát na svou stranu. Velký obdiv všem na hřišti, že neztratily koncentraci.

Ve třetím utkání s Orlovou 2:1 (15,-22, 10) jsme ještě v 1. setu stále držely naše tempo, dívky nechybovaly a především Sáře se dařilo ve hře na síti, kdy uhrála nejvíce vítězných bodů. Ve druhém velice vyrovnaném setu nás na chvíli zklamalo naše bezchybné podání, chybička k chybičce a byla z toho těsná prohra. Po výměně stran jsme se v tie-breaku opět dostaly do tempa, naše nahrávačky Aničky pěkně nahrávaly a byla z toho výhra.

Čtvrté utkání, do kterého se děvčata v pauze poslnila, ukázalo, že tuto sobotu nemáme přemožitele. Pěkná hra v poli a chytrost na síti (Simča Blahutová, Ema Bonková (2008), Ema Babulíková (2007)), soustředěnost na jednotlivé herní činnosti (Anička Václavková (2006), Aňa Babulíková (2007), chuť hrát (Kája Václavková (2008), Klára Klanicová (2006)), úderná síla (Lída Hlisnikovská (2007), Sára Javorová (2006)), ale i sehranost našich nadějí  potvrdila vítězství také nad Novým Jičínem A 2:0 (16,12).

Všechny hráčky za předvedený výkon a týmovou spolupráci mohu jen pochválit a naplánovaná regenerace v bazénu a sauně ve Frýdlantu nad Ostravicí byla zasloužená.

Zároveň moc děkuji rodičům a ostatním hráčkám za skvělou atmosféru a podporu.