VÍTÁME NOVÉ ČLENY

VÁNOČNÍ VOLEJBALOVÁNÍ A POSLEDNÍ SETKÁNÍ DĚTÍ A MLÁDEŽE VK V ROCE 2020

23.12.2020

Poslední den, tj. čtvrtek 17.12., kdy jsme mohli ještě s dětmi prožít společné volejbalové chvilky před vánoci a hlavně před opětovným uzavřením všech vnitřních sportovišť v ČR, jsme se po 10-členných skupinkách během 4 hodin sešli v naší raškovické hale, abychom sehráli závěrečné vánoční volejbalování.

Bohužel letos bez rodičů, v omezeném režimu a s rouškami.

MLADŠÍ ŽAČKY - 5.-6.TŘÍDA

Od 15.-16. hodin se sešly mladší žákyně, které sehrály turnaj dvojic. Každé utkání se hrálo 5 min s pravidly modrého barevného minivolejbalu na hřišti o velikosti 4,5 x 3 m na jedné straně. Vítězkami turnaje se staly Anička Hosnédlová s Elen Malyškovou. Na závěr turnaje ve vestibulu haly všechny zúčastněné hráčky obdržely malé odměny od trenérky Šárky a rozdaly si dárečky od Ježíška.

STARŠÍ ŽAČKY - 7.-8. TŘÍDA

Po odchodu a rozloučení s mladšími žačkami nastoupily ke svým posledním volejbalovým úderům v hale starší žákyně. Trenérka pro tyto hráčky opět připravila turnajové klání, kdy si každá zvolila svou spoluhráčku a na hřišti 4,5 x 4,5 m se hrály celkem každá dvojice 4 utkání po 5 minutách. Hrál se již opravdický volejbal se všemi údery a výměny byly často velice dlouhé. Vítězkami se staly hráčky Lída Hlisnikovská, Anička Babulíková a Naty Peterová, které se ve hře prostřídaly. Taky tyto hráčky si domů odnesly odměny za předvedený výkon a dárečky z pod stromečku. 

ŽÁCI

Naše holčičí týmy vystřídali od 17.00-18.00 kluci - žáci od 4. - 7. třídy. Po vytvoření dvojic a nezbytné rozcvičce jsme se opět pustili do turnaje dvojic s pravidly upraveného barevného minivolejbalu. Výkonnostní rozdíly jsou zde u kluků značné a tak Ti, kteří již hrají déle si vzali do dvojice pod svá křídla začátečníky, kteří se toho bohužel v letošním roce neměli příležitost mnoho naučit. I tak, ale všichni bojovali jak lvi a vítězi se nakonec stala dvojice Jenda Popelka a Vašek Gurnik. Kluci za svou snahu a výdrž v této nelehké době obdrželi každý malou odměnu a s přáním více tréninkových hodin v novém roce jsme se rozešli.

KADETKY A JUNIORKY

A protože v Raškovicích hrají volejbal všechny mládežnické generace, od 18.00-19.00 nastoupily na palubovku raškovické haly naše mladé naděje, které již volejbal hrají více než 7 let. I když jim několikaměsíční volejbalová přestávka také příliš nesvědčí, je vidět, že už tyto hráčky dokáží ze sebe vyloudit krásné volejbalové výměny a umění. Tentokrát se hrálo ve trojicích, ovšem na celé hřiště 9x9,0 m, takže se děvčata docela zapotila. Po vylosování družstev se opět hrálo na čas - 1 set 10 min., aby se vše stihlo a v 19.00 mohli nastoupit k poslednímu volejbalování roku 2020 mladí muži VK. Ale zpět k našim úspěšným mladým hráčkám. Vítězkami vánočního turnaje se staly Simča Blahutová a Pája Hyrníková se svým trenérem Honzou. I pro tyto hráčky byly připraveny za výkon odměny. Vše opět strašně rychle uběhlo a s přáním pěkných vánoc a co nejdřívějšího setkání opět v hale v roce 2021 jsme se rozutekli ke svým domovům.