VÍTÁME NOVÉ ČLENY

15.6. SOBOTA - 16.6. NEDĚLE: O víkendu probíhaly volejbalové turnaje Malá cena Beskyd, které byly pro domácí družstva více než vydařené

17.06.2019

Víkend 15.6-16.6. 2019 byl v Raškovicích ve znamení volejbalu - fotky ze soboty zde a neděle zde

Sobota - turnaj žáků (48. ročník) a žaček (40. ročník)

V sobotu za velkého vedra se sjely týmy na turnaj do Raškovic z celého Moravskoslezského kraje a dokonce i ze Slovenska. Hrálo se na 7 kurtech, a to 3 ve víceúčelové hale a 4 na antukových kurtech. Mimo turnaj byl k dispozici beachvolejbalový kurt. 

Během turnaje byl již každoročně zajištěn bufet, jak v hale, tak i na kurtech venku, kde novinkou byla velice žádaná palačinka. Hráči i hráčky využívali, také k regeneraci nedalekou řeku, kde se často jednotlivé týmy chodily za velice teplého počasí koupat. 

Turnaj se rozdělil na tři kategorie:

Turnaj mladších žaček 7. týmů: Raškovice B, Raškovice C, Stará Bělá, TJ Sokol FM D, Orlová, Nový Jičín, TJ Sokol FM C, 

Turnaj žáků 9. týmů: Raškovice A, Green volley A, Green volley B, Blue volley A, Blue volley B, Valašské Meziříčí, VK Ostrava, Red volley A, Red volley B

Turnaj Starších žaček 12. týmů: Raškovice A, Čadca, Kroměříž, TJ Frenštát pod Radhoštěm A, TJ Frenštát pod Radhoštěm B, Frýdlant nad Ostravicí, Krnov, Nový Jičín A, Orlová,Kopřivnice, Šternberk, Sokol F-M A

Na pozadí tohoto mládežnického turnaje se odehrával ještě MORAVSKOSLEZSKÝ POHÁR starších žaček, ve kterém se dělily na prvním místě 2 družstva: VK Raškovice a Orlová. 

Turnaj mladších žaček měl nečekaného vítěze ...

Mladší žačky odehrály všechna svá utkání v hale, a vítězem se stalo družstvo domácího celku VK Raškovice B na 4. místě se potom umístilo družstvo VK Raškovice C

1. VK Raškovice B

2. Nový Jičín 

3. Krnov

4. Raškovice C

Turnaj žáků byl na velice vysoké úrovni ....

Žáci byli rozděleni na dvě skupiny, kdy jedna hrála v hale a druhá na antukových kurtech. PO velkých bojích se do finále probojovaly celky Green volley A a Blue volley A. A po krásném finále se radoval celek Green volley A. Domácí celek bohužel nepostoupil ze skupiny. 

1. Green volley A 

2. Blue volley A

3. Valašské Meziříčí

4. Red volley A


Turnaj starších žaček byl historicky prvním ročníkem, kdy domácí družstvo postoupilo do finále.

Starší žačky odehrály svá utkání na antukových kurtech, kde neměli moc příležitostí se schovat pod náporem intenzivního sluníčka. Ale na výkonech to nebylo vůbec znát. Po neuvěřitelných zvratech, tiebreacích a nádherných volejbalových výkonech se do finále probojovaly celky: Orlová a VK Raškovice A, které si to rozdaly nejen v rámci Malé ceny Beskyd, ale i o celkové prvenství v Moravskoslezském poháru. 

Nakonec rozhodly ušetřené síly týmu z Orlové ve vyřazovacích bojích a uzmuly domácímu celku obě vítězství. Sportovně musíme uznat, že ve finále byl tým z Orlové o kousíček lepší. 

1. Orlová

2. VK Raškovice

3. Šternberk

4. Nový Jičín A Neděle - turnaj kadetek/ů a juniorek/ů (21. ročník) 

V neděli už za daleko lepších teplotních podmínek se konal 21. ročník volejbalového turnaje v Raškovicích kadetek a kadetů / juniorek a juniorů.

Bohužel týmy v kategorii juniorů a kadetů se přihlásily jen dva: VK Raškovice a Green volley. Organizátoři rozhodli, že mezi sebou zahrají tyto týmy jedno přátelské utkání. Vítězem se stal tým Green Volley v poměru setů 2:1

V kategorii kadetek a juniorek, to už bylo daleko veselejší, protože se přihlásilo 11 celků včetně domácího celku starších žaček. Turnaj byl velice prestižně obsazen, kdy přijely 3 juniorské extraligové celky z Přerova, Nového Jičína a Šternberka. 

Skupiny byly dvě po 4 týmech a jedna po třech týmech. Ze čtyřčlenné skupiny postupovaly 3 týmy a ze tříčlenné pouze 2. Velkým úspěchem pro domácí celek byl postup ze skupiny po prohře s Přerovem jun., po remíze s Čadcou a výhrou nad Palkovicemi ze 3. místa (jen 7 míčů stačilo na druhé místo ve skupině)

Senzace ve čtvrtfinále ....

Ve čtvrtfinále se zrodilo obrovské překvapení. Frenštát kadetky narazily na extraligové juniorky z Přerova, a zaskočily tento celek hned v úvodním setu výhrou. Druhý set ovládl Přerov 25:5, a kde jaký divák by řekl, že zápas je rozhodnutý. Holky z Frenštátu ukázaly obrovskou sílu a bojovnost a dokázaly v tiebreaku zabojovat ba dokonce otočit nepříznivý stav z 10:13 na 15:14 pro Frenštát pod Radhoštěm.

Semifinále šlo podle papírových předpokladů

V semifinálových bojích nenechaly nic náhodě extraligové juniorské týmy. Šternberk si poradil z Sokol FM kadetky a Nový JIčín A zase s Frenštátem pod Radhoštěm 

Dominance vítězného Šternberku a překvapení na 3. místě

Tak, jako Šternberk začal, tak i skončil. Bez ztráty jediného setu a s absolutní dominancí si došel pro vítěze 21. ročníku Malé ceny Beskyd. Na třetím místě skončil, ale zcela nečekaně tým z Frenštátu pod Radhoštěm, když v tiebreaku dokázaly znovu vyhrát nejtěsnějším možným rozdílem 15:14.

Celkové umístění 

1. Šternberk jun.

2. Nový Jičín  jun.

3. TJ Frenštát pod Radhoštěm 

4. TJ Sokol FM kad.