VÍTÁME NOVÉ ČLENY

Volejbalové soustředění 2021 - mladší NOVINKA!!!

06.09.2021

Volejbalové soustředění mladších se konalo v termínu od 23.8. do 27.8. na antukových kurtech VK Raškovice a ve víceúčelové hale Raškovice. 

Soustředění se zúčastnilo 25 hráčů a hráček od 5 do 7 třídy (mladší žáci a mladší žačky). Na soustředění jsme přivítali i 4 nové tváře, které se hned zapojily do tréninkového procesu. 

Tréninkové jednotky probíhaly převážně ve víceúčelové hale Raškovice vzhledem k nepříznivému počasí. Kladná hodnota této skutečnosti byla v tom, že jsme mohli využít množství pomůcek (smečařský stroj, blokařské zařízení, automatický stroj ,,Freddie" na rychlost podání a stroj na přesnost nahrávky. Také jsme po celou dobu využívali mikrofón pro ozvučení celé haly.

NÁPLŇ VOLEJBALOVÉHO SOUSTŘEDĚNÍ 

  1. Hlavní dovedností se stal smečařský rozběh - smečařský výskok a samotná smeč 
  2. Dílčí dovednosti byly další základní volejbalové prvky - prsty a bagr 
  3. Nedílnou součástí bylo spodní podání, které bylo zařazeno většinou na posledních 15 min tréninkové jednotky
  4. Trénink postavení v utkání a souhra v šestici 

NÁPLŇ FYZICKÉ KONDICE

  1. Mobilita na hudbu - zvyšování rozsahu svalů a kloubů pro snazší zvládnutí volejbalových prvků
  2. Kondice - běhání a skákání 
  3. Protažení na závěr 

Součástí soustředění byly dovednosti mimo volejbalový směr, a to: Duatlon, Opičí dráha, Fitball, Basketbal 3x3

Královská disciplína BAREVNÝ MINIVOLEJBAL

Během soustředění jsme si vyzkoušeli mnoho odlišných sportů, které ale jen doplňují komplexnost každého hráče. Zvláště v DUATLONU si hráči a hráčky vyzkoušeli, jaké to je běhat, jezdit na kole a ještě mířit na přesnost. Většina her byla doprovázena společným fanděním a podporou, která měla za následek lepší sportovní výkony a probouzela v srdcích našich svěřenců sportovního ducha. 

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ S TJ Sokol Frýdek-Místek - MLADŠÍ ŽAČKY

VK RAŠKOVICE - TJ SOKOL FM 4:1 

V rámci soustředění proběhlo přípravné utkání mladších žaček proti TJ SOKOL F-M. Pro mnohé z hráček to byla první zkušenost s šestkovým volejbalem a pro některé vůbec první zkušenost s volejbalovým utkáním. Po velmi zdařilém výkonu všech hráček jsme vyhráli 4:1 a ujistili jsme se, že do soutěže můžeme opět vstoupit s očekáváním dobrých výsledků, ale uvidíme. 

Služby úplně nefungovaly jak měly

Každoročně se snažíme už úplně od těch nejmladších kategorií zadávat služby a učit děti samostatnosti. Hned z úvodu soustředění jsme poznali, že musíme být trochu přísnější nad dodržováním jednotlivých povinností hráčů. Nicméně čím déle plynul čas, tak se efektivita služeb zlepšovala až na míru spokojenosti. Doufáme, že v příštím roce se tato dílčí část soustředění zlepší.

Na soustředění se podíleli: 

HLAVNÍ ORGANIZÁTOR: Šárka Sonnková 

HLAVNÍ TRENÉŘI: Šárka Sonnková a Jan Sonnek

ASISTENTI TRENÉRA: Tereza Bruncková, Barbora Ivánková, Věra Kurečková a Stanislav Novotný 

Seznam hráčů: 

Dívky: Kovářová Eliška-Lešanovská Simona- Malyšková Elen- Naji Hmoodová Kamila-Naji Hmoodová Tamara- Škarabelová Karolína- Hosnédlová Anna- Dvořáková Natálie- Sýkorová Adéla- Dudková Beata-Pavlů Markéta-Frydrychová Kamila-Povolná Karolína-Bednářová Zuzana-Skotnicová Dorota

Chlapci: Janoušek Patrik-Noga Miroslav-Felcman František-Kurečka Tomáš-Dömény Alex-Ochman Kryštof- Gurnik Václav-Juřica Matěj-Bulko Ondřej-Jančík Jan


Shrnutí soustředění 

Na soustředění se hráči a hráčky učili smečařský výskok a rozběh, který je nedílnou součástí každého útoku. Víme, že v této disciplíně udělala spousta hráčů obrovský krok dopředu a je jen na nich, zda se v tom budou stále zlepšovat. Během soustředění se učili postavení a pohyb na volejbalovém hřišti v šestici a v sezóně je potřeba už tento výběr místa pořádně trénovat. Celkově jsme s přístupem hráčů a hráček během tréninků spokojeni a doufáme, že si tuto energii dokážou zachovat i do soutěže krajských přeborů mladšího žactva

PODĚKOVÁNÍ:

Poděkování patří všem hráčům hráčkám za výborně odvedený výkon, dále našim trenérům, bez kterých by nebylo možné vůbec takové velké soustředění zvládnout. Nemalé díky patří i vám rodičům, kteří jste odsunuli rodinné dovolené na jiné termíny, aby se vaše děti mohly zúčastnit a také za vaše sponzorské dary. Za všechny napečené buchty, donesené minerálky a tak dále.

V neposlední řadě našemu předsedovi, který se zasadil o to, že jsme mohli opět nakoupit nová trika na tuto sezónu a na soustředění, a že stále můžeme využívat areál, který je rok od roku modernější a modernější.

Poslední dík směřuji k restauraci U Fojtíka, kde jsme měli připravené obědy po celou dobu soustředění se sladkou tečkou na závěr. 

Za tým VK Raškovice děkujeme.