Výkony starších žaček v Českém poháru CP-U16Z 26.-28.1.2024

11.02.2024

Po úspěšné kvalifikaci a odehrání 2 kol v základní části rozdělené územně na východ a západ se naše hráčky umístily na 17. místě části východ ze 42 týmů. Do finálové části, kdy se spojil východ se západem, se tak družstvo dostalo do páté osmičky, tj. skupiny CP-U16Z-F1-E, z celkových 87 týmů ČR.

V této skupině se postupně raškovické starší žačky utkaly se soupeřkami z VK Slavia Plzeň, KP Brno B, Volejbal Tábor, Volejbal Znojmo, SK Meteor Praha, VSK Spartak Děčín a SVK Nový Jičín.

Do Tábora, který byl pořadatelem skupiny, naše hráčky odjely v pátek 26.ledna po absolvování výuky ve školách. Díky rodičům, panu Mikeškovi a paní Škarabellové a předsedovi Zbyňkovi Sonnkovi, si trenérky Bára a Šárka na dlouhé pětihodinové cestě mohly odpočinout jako spolujezdkyně a ušetřit tak síly na trenérskou práci o víkendu. Do Tábora jsme dorazili kolem 20.00 hodiny, takže i hráčky si mohly po dlouhé cestě odpočinout a připravit se na náročných 7 utkání, která nás čekala.

Cílem trenérek bylo hrát pěkný volejbal s vyrovnanými výsledky a pokud možno udržet se ve skupině. Po celou dobu jsme chtěli hrát s radostí, bez strachu, mít dobrou náladou, udržet si zdraví a podat, co nejlepší týmové výkony. A jak to dopadlo?

1. VK Raškovice - VK Slavia Plzeň 1:2 (18,-14,-6)

Po 15 minutové ranní procházce z ubytování na halu a luxusní snídani, kterou nám nachystali pořadatelé přímo v salonku v hale, jsme vstoupili do prvního utkání opravdu s velkým nadšením a odvahou. Trenérky, rodiče i soupeřky se nestačily divit s jakým odhodláním jsme v úvodu hry nastoupili a tím vyhráli 1 set 25:18. Bohužel poté jsme se trochu toho nástupu zalekli a druhý a třetí set byl v režii soupeřek. Nicméně do tabulky si připisujeme první bod.

2. VK Raškovice - KP Brno B 1:2 (-19,17,-13)

Po krátkém odpočinku jdeme s nasazením do druhého utkání s KP Brnem, které jsme znali z předchozího kola. Hráčky, z nichž většina byla o hlavu větší než my, už při rozcvičení ukazovaly svou sílu. Naše sestava v čele s kapitánkou Bárou se však nezalekla a v utkání nedala Brnu nic zadarmo. Po prvním setu, kdy jsme dost chybovaly a nedokázaly udržet krok v koncovce, jsme dostaly ve druhém setu Brněnské hráčky pod tlak a vyhrály tento set s převahou 25:17. V tiebreaku jsme se tahaly o každý bod, ale nakonec 15:13 pro soupeřky. Máme však další bod tabulky a už víme, že se na tomto turnaji nemusíme bát a že můžeme hrát vyrovnaná utkání s každým týmem.

3. VK Raškovice - Volejbal Tábor 1:2 (-16,25,-13)

Po odehraném druhém utkání se dozvídáme, že nám dovezli oběd a že jsme jediným týmem, který chce doplnit spotřebovanou energii a kvalitně se najíst. Bohužel nám to nebylo dopřáno. Stihli jsme sníst pouze polévku a už nás honili na hřiště ke třetímu utkání. je cca 14.00 hodin. Rizoto nám tak zůstává na později.

S domácím týmem z Tábora, dalo by se říci, že jedním z favoritů skupiny, hrajeme na krajním kurtu u tribun, kde domácí fanoušci ženou svůj tým k vítězným bodům. Raškovické hráčky se však nezalekly a po celou dobu byly rovnocenným soupeřem. Zvedli jsme si sebevědomí vyhranou koncovkou a udrželi koncentraci také v tiebreaku. Bohužel po sporných míčích, kdy rozhodčí rozhodl v náš neprospěch prohráváme 13:15. Zase tiebreak a zase prohra, ale další bod do tabulky. Věříme, že se to jednou musí obrátit v náš prospěch.

4. VK Raškovice - Volejbal Znojmo 2:1 (22,-21,6)

Ve čtvrtém utkání, ke kterému nastupujme v podstatě bez přestávky, sbíráme poslední síly dne. Se Znojmem je nakonec najdeme díky zapojení všech deseti hráček, které nastoupily v průběhu všech předchozích utkáních. Obě nahrávačky Kája a Dory podávají výrovnané výkony, na postu blokařek se nám střídají Tamča, Jolča a Bea, z nichž každá plní své úkoly. Nejvíce bodujícími hráčkami jsou Bára a Kamča, které jdou do všeho naplno. Naše nepřekonatelné libero v podání Stelky se nám svým přehledem na hřišti, čtením hry a předvídatelností zlepšuje zápas od zápasu. No a na univerzálu se nestačíme divit nad výkonem Elišky a Julči.

Všechny činnosti jsme skloubili do bojovnosti a chuti po vítězství a konečně se nám podařilo odolat tlaku Znojma po prohraném druhém setu a zopakovat odhodlání z prvního setu. Konečně vyhráváme tiebreak a získáváme 2 body do tabulky. Po prvním dnu tedy jdeme dál s 5 body.

Unaveni, ale s dobrým pocitem ze hry se ploužíme na večeři do nedaleké restaurace. Výborná bramborová kaše s přírodním kuřecím plátkem nám dodává ztracenou energii a vracíme se večerní procházkou zpět na ubytovnu.

Ráno vstáváme již v 6.30, abychom stihli nachystanou snídani v 7.30 na hale a připravit se na devátou hodinu k dalšímu utkání. Tentokrát nás čeká starý známý SVK Nový Jičín.

5. VK Raškovice - SVK Nový Jičín 0:2 (-22,-16)

Již jen to, že máme hrát s týmem, který jsme letos v krajském přeboru ještě neporazili nás dostává do stavu, kdy si podvědomě vsugerujeme, no jo Nový Jičín, to nemůžeme vyhrát :-(. První set však vypadá nadějně, nenecháváme se zlomit a bojujeme až do stavu 20:20. Koncovka se nám bohužel nedaří a se stejným výkonem pokračujeme i ve druhém setu a prohráváme 0:2.

6. VK Raškovice - Meteor Praha 2:0 (18,16)

Při sledování týmu, který nás čekal v šestém utkání, jsme si řekli, že nemáme co ztratit a půjdeme do všeho opět naplno jako první den. Konečně hrajeme s týmem, který je na tom, až na výjimky výškově srovnatelný s našimi hráčkami. Celý tým se semknul, rodiče povzbuzovali, jak nejvíce mohli, Dařilo se podání, nechybovali jsme a celým zápasem jsme projeli jako nůž máslem s konečným výsledkem v náš prospěch a prvním vítězstvím za 3 body, čímž získáváme potřebných 8 bodů, které nám stačí k udržení ve skupině. Trenéři v duchu jásají, hráčky se však ještě pilně připravují na poslední utkání s nejlepším týmem skupiny.

7. VK Raškovice - VSK Spartak Děčín 0:2 (-20,-14)

V tomto utkání se potvrdilo, že můžeme hrát s každým týmem vyrovnané utkání, co se bodů týče, kdyby se hrálo jen do 20 bodů. Děčín měl však ve všech činnostech nad námi navrch, ale my se srdnatě bránili. Celé utkání jsme dotahovali bodový náskok soupeřek, ale s pocitem, že jsme v Táboře zanechali bojovnou stopu, jsme z utkání odcházeli se vztyčenou hlavou.

Děkujeme všem hráčkám za reprezentaci klubu, rodičům za přízeň přímo na místě nebo držení palců na dálku a za pomoc s dopravou a finanční příspěvky, bez kterých bychom se této náročné soutěže nemohli účastnit.

Sestava: Barbora Novotná, Kamila Naji Hmoodová, tamara Naji Hmoodová, Stela Bonková, Karolína Škarabellová, Dorota Skotnicová, Julie Mikešková, Beata Dudková, Eliška Kovářová

Trenérky: Barbora Ivánková a Šárka Sonnková

Předseda VK v roli řidiče, zásobovače: Zbyněk Sonnek

Fanoušci a řidiči: tatínek Julie Mikeškové, maminka Karolíny Škarabellové

Jen fanoušci: kamarád tatínka Julie Mikeškové, tatínek Báry Novotné, dědeček Elišky Kovářové, hráčky SVK Nový Jičín