Ženy zahájily soutěž vítězstvím, juniorky a muži první utkání prohráli

10.10.2022

JUNIORKY

V prvním a druhém říjnovém týdnu zahájily své soutěže další kategorie. Juniorky (VK Raškovice A) hrající krajský přebor žen MS-Z se utkaly na domácí půdě ve sportovní hale v Raškovicích v sobotu 1.10. 2022 s celkem VK Karviná. V tomto předehrávaném dvojutkání byla znát výšková i útočná převaha hráček s většími herními zkušenostmi z Karviné a naše mladé hráčky prohrály v obou utkáních 3:0.

Sestava: Andrlová V., Blahutová A., Blahutová S., Kozlová A., Krbečková M., Ožanová V., Popelková K., Rusňáková N., Smítalová T., Strašilová V. , Bonková E.

Trenér: Sonnek J.

ŽENY

3. října zajížděly naše ženy VK Raškovice B do Metylovic k prvnímu utkání okresního přeboru žen této sezóny. V utkání se ženám dařilo, čemuž velmi napomohla nahrávačka Verča Bartošová, která se vrátila po mateřské ve skvělé formě. Tentokrát daly ženy Metylovicím šanci jen v prvním setu, ale poté nastal obrat v utkání, které ženy dovedly do vítězného konce s výsledkem 3:1.

Sestava: Rajnochová V., Domeny O., Jerglíková S. Ivánková B., Kurečková V., Pavlů M.

MUŽI

3.10. 2022 ve stejný den  jako ženy zahájili soutěž předehrávaným utkáním také naši muži VK Raškovice B. Bohužel odjížděli do Nýdku oslabeni o 2 hráče základní sestavy T. Garbu, který zároveň hraje extraligu U18 za Green Volley Frýdek-Místek (zranění prstu) a Vaška Sonnka (zranění ramene), na nahrávce chyběl také D. Dorociak (školní akce v zahraničí), kterého nahradil Daniel Strnadel, hrající extraligu U18 za Blue Volley Ostrava. Do týmu jsme přivítali také nového hráče na postu blokaře A. Golu, který se však seznamuje se systémem hry na jednoho nahrávače a postavením při obraně a útoku.

V tělocvičně, kde čáry tvoří stěny tělocvičny, se domácímu týmu Nýdku, který je na toto prostředí zvyklý, velmi špatně odolává v jakékoliv sestavě. Naši muži po prvním sehrávajícím setu 19:25 bojovali o vítězství v setu druhém, bohužel ho prohráli těsně 25:27. Ve třetím setu, který byl poznamenám předchozí prohrou, se již muži nedostali do tempa a prohráli 13:25. Celkový výsledek tedy 0:3.

Sestava: A. Gola, M. Kohut, D. Strnadel, J. Sonnek. M. Sonnek, V. Hlisnikovský,

trenér: Z. Sonnek