26.-28.9. VÍKEND: 20 MÍSTO v celé České republice vybojovaly mladší žačky na MČR

30.09.2020

Největší úspěch mládeže v historii fungování volejbalu v Raškovicích dosáhly mladší žačky v tomto roce neuvěřitelným 20. místem v celé České republice.

Na Mistrovství České republiky se holky probojovaly přes kvalifikaci viz. článek o kvalifikaci. Na MČR, které se konalo v Krnově, byla děvčata už jen mezi 24 nejlepšími družstvy republiky.

Sestava:

Zleva: Lucie Sonnková (asistent trenéra), Lída Hlisnikovská, Vendula Ožanová, Simona Blahutová (kapitánka), Veronika Opatrná, Šárka Sonnková (hlavní trenérka)

Zleva: Karolína Václavková, Ema Bonková, Stela Bonková, Anna Babulíková, Barbora Novotná.

Ležící: Jan Sonnek (asistent trenéra)

Ve skupině jsme se měli původně potkat s pěticí  účastníků, ale jelikož Lanškroun nedorazil, tak jsme hráli jen utkání 4. Ve velmi vyrovnané skupině jsme čelili celkům: Svitavy, Tábor (pozdější finalista), Roztoky a Orion Praha. Pro holky to byla velice dobrá zkušenost, jak nastartovat svoji volejbalovou kariéru, když mohly pozorovat družstva z celé republiky, jejich techniku, povzbuzování, odlišné styly hry i samotnou organizaci. V této těžké skupině jsme vzdorovali, ale bohužel jsme neuspěli natolik, abychom hráli skupiny vyšší o konečné umístění. Proto jsme se dostali do skupiny o 17-24. místo. Ačkoliv jsme Svitavy, které se dostaly do skupiny o 1.-8. místo, velmi potrápili v obou setech, nakonec koncovky rozhodly ve prospěch hostů.

V další skupině jsme narazili na Slezskou Orlici a Červený Kostelec. Slezskou Orlici-domácí celek holky porazily 2:0 vcelku jasným způsobem a trenéři očekávali, že nadšení a pohodu si přenesou i do dalšího utkání. A zprvu to tak vážně bylo s Červeným Kostelcem jsme se ujali hned 7 bodového vedení. Jenže už v průběhu setu Kostelec dominoval a nakonec zvítězil i v setu druhém. Jedna prohra a jedna výhra nám stačila na druhé místo ve skupině a tím přímý souboj o místo 19. s TJ Sokol F-M.

Utkání s TJ Sokol FM bylo velice dramatické. Na úvod utkání jsme prohráli první set, ale poté jsme se vzchopili a druhý set urvali pro sebe. Nicméně v tiebreaku byli silnější hosté a nakonec na nás zbylo místo 20.

V konečném součtu musíme říct, že je to neuvěřitelný úspěch vůbec na takovém turnaji být a zúčastnit se. Byla to zkušenost nejenom pro děvčata, ale i pro samotné trenéry.