VÍTÁME NOVÉ ČLENY

26.-27. 3. 2022: Kvalifikace na Mistrovství České republiky mladších žákyň - 1 kolo Raškovice sk. J

28.03.2022

Do letošního ročníku MČR mladších žákyň se přihlásilo celkem 72 družstev z celé České republiky. Tato družstva byla rozdělena do 10 skupin. V Moravskoslezském kraji se pořádaly 3 skupiny. Hrálo se v Bílovci - pořadatel ŠSK Bílovec, v Novém Jičíně - pořadatel SVK Nový Jičín a v Raškovicích - pořadatel VK Raškovice.

V Raškovicích jsme pořádali skupinu "J" , ve které jsme se potkali s týmy, které známe z turnajů v Přerově - TJ Sokol Štoky a Volejbal Vyškov, dále s TJ Sokol Frýdek-Místek, se kterým jsme se potkávali v rámci krajského přeboru. Ostatní týmy s námi soupeřili poprvé.

Konečná tabulka skupiny J


Na 1. kolo kvalifikace MČR mladších žákyň, ze kterého postupuje celkem 40 týmů, jsme se poctivě připravovaly v rámci sezóny, ale především poslední měsíc, kdy jsme pilovaly postavení na hřišti a seznamovaly jsme se na trénincích s aktivními bloky. Trenérka věděla, že to bude velice náročný turnaj a naše mladé hráčky mohou jen překvapit. Opět jsme bohužel patřily spolu s týmem z Újezdu k nejmenším na hřišti, a možná i k nejmladším. V základní sestavě týmu byly hned 3 hráčky ročníku 2010, 6 hráček narozených po 1.9. 2009. Bohužel se některé hráčky na turnaj bez omluvy nedostavily, ač poctivě celou sezónu s týmem trénovaly. Později se trenérka dozvěděla, že došlo k nedorozumění, což ji velmi mrzelo.

VK Raškovice - TJ Sokol Štoky

Dle rozlosování jsme hned v prvním utkání poměřily své kvality s nejlepším týmem skupiny, který má šance na přední místa v konečném pořadí MČR. Hráčky nám ukázaly tvrdý útok na síti a útočné vrchní podání. Na tyto herní činnosti jsme nestačily a byla to pro hráčky obrovská zkušenost a setkání s realitou, co vše se dá již naučit v tomto věku, když se poctivě trénuje min. 3x týdně. Prohra 0:2 (-9,-11) ukázala, že jen přehazovat míče už nestačí.

· VK Raškovice - Volejbal Vyškov

S družstvem z Vyškova jsme sehrály vyrovnané utkání, ve kterém rozhodly jistější údery soupeřek. Bohužel nám chybělo větší nasazení a bojovnost do konce utkání. Raškovické hráčky se však již více osmělily na útoku, zvláště Markétka, pěkně si nahrávaly a dokonec se nám podařilo dát několik přímých bodů z podání (Eliška). Problém nám dělal pohyb po hřišti a míče nahrané nepřesně k síti. Viděli jsme však hezké a dlouhé výměny. Těsná prohra 0:2 (-22,-23) nás velice mrzela.

· VK Raškovice - SKUP Beach Sport Olomouc

Ve třetím utkání jsme s družstvem z Olomouce na začátku prvního setu prohrávaly o 10 bodů, poté se nám podařilo přesnějšími údery na síti (Stela a Bára) a pohybem v poli (Kája) dotáhnout se na rozdíl 5 bodů 18:23. Ve druhém setu jsme však již na tým z Olomouce nestačily a prohrály jej 9:25. Celková prohra 0:2 (-18,-9).

· VK Raškovice - Újezd u Brna

Hned první utkání druhý den turnaje jsme se potkaly s týmem, se kterým jsme chtěly vyhrát. Po prvním dnu jsme ani jeden z nás nevyhrál žádné utkání. Dle herního pojetí hry trenérka viděla šance na výhru. Nezačaly jsme však dobře, kazily jsme jednoduché míče a rázem prohrávaly o 6 bodů. Po vystřídání některých hráček základní sestavy se hra uklidnila, trpělivou hrou jsme přinutily soupeřky více chybovat, skvělá Barča na podání dokázala dát v koncovce 9 krásných podání, což nám pomohlo zvrátit utkání v náš prospěch a tím vyhrát těsně 25:23, byly to nervy 😊. Do druhého setu jsme vstoupily v lepším rozpoložení a hned na začátku jsme si udělaly náskok 8 bodů, který jsme již nepustily. Hráčky si pěkně nahrávaly a některé dokonce začaly smečovat s výskokem, což nám přinášelo body. Výhra 2:0 (23,14) byla zasloužena a na radující a smějící se hráčky je radost se dívat, to je ta nejlepší odměna jak pro ně, tak pro trenérky.

Výhra 2:0 (23,14) byla zasloužena a na radující a smějící se hráčky je radost se dívat, to je ta nejlepší odměna jak pro ně, tak pro trenérky. 

· VK Raškovice - TJ Sokol Frýdek-Místek

Po vyhraném utkání jsme si řekly, že budeme co nejlépe hrát také s našim tradičním soupeřem z Frýdku-Místku. Ten nás však hned od začátku převyšoval v úderné síle na podání i na útoku, a také ve sporných míčích na síti, kde rozhodovala výšková převaha. Bohužel my jsme nezopakovaly bojovnost a radost ze hry z předešlého utkání. Výhra 2:0 (15,18) Frýdku-Místku nad našim týmem byla zasloužena.

· VK Raškovice - VSC Zlín

V posledním utkání turnaje byla již znát velká únava některých hráček. I když jsme mohli ze sebe vydat ty poslední zbytky energie, nepodařilo se nám to. Bylo to také dáno tím, že v tomto utkání se prostřídalo všech 11 hráček, včetně těch, které v letošní sezóně odehrály minimum zápasů šestkového volejbalu (Adélka, Anežka, Simča). Prohra 0:2 (-7,-18) jen ukázala na nutnost ještě mnohé potrénovat, a abychom měly v týmu všech 12 vyrovnaných hráček, musíme se zaměřit na to, aby všechny dostaly příležitost dostat se na hřiště. Trenérka je přesvědčena, že snaha zlepšovat se a chtít být stále lepší je u všech hráček.

Celková rekapitulace a hodnocení trenérky Šárky

Raškovické hráčky nabraly obrovské zkušenosti se šestkovým volejbalem, mnohé se toho za ty dva volejbalové dny naučily především v komunikaci, individuálních herních činnostech i spolupráci v kolektivu. Děkuji spolu s asistentkou Bárou všem hráčkám, které se turnaje zúčastnily, za jejich zodpovědný přístup a nadšení pro volejbal.

Moc děkujeme těm rodičům, kteří se přišli podívat a fandit a také těm, kteří napekli palačinky a buchty do bufetu.

Mrzí nás však, že našich rodičů bylo během celého turnaje nejméně ze všech týmů, ač jsme hráli v domácím prostředí. Hráčkám pořadatelé připravili veškerý servis - od ovoce, energetických tyčinek, pitného režimu i obědu, dostaly na MČR nové dresy, měly šatnu samy pro sebe. My prosili rodiče o vytvoření nezapomenutelné atmosféry. Ta se nakonec podařila díky našemu předsedovi Zbyňkovi, bubeníkovi Tomášovi a trenérovi kadetek a juniorek Honzovi. Byla bych ráda, kdyby příště tuto činnost převzali rodiče našich hráček.

Mrzí nás však, že našich rodičů bylo během celého turnaje nejméně ze všech týmů, ač jsme hráli v domácím prostředí. Hráčkám pořadatelé připravili veškerý servis - od ovoce, energetických tyčinek, pitného režimu i obědu, dostaly na MČR nové dresy, měly šatnu samy pro sebe.

Děkujeme všem zapisovatelům z řad starších žákyň, žáků a trenérů za vzorný přístup k organizaci, děkujeme správcům za přípravu kurtů a zázemí, moc děkujeme Ivě a Soni za zařízení bufetu a skvělou obsluhu. Děkuji Honzovi a Lucii a všem rozhodčím za skvělou organizaci a řízení jednotlivých utkání.

Celkové výsledky všech skupin naleznete zde

Fotogalerie