VÍTÁME NOVÉ ČLENY

Od Pondělí 19.8. do Čtvrtka 22.8. probíhalo na antukových kurtech soustředění mladšího žactva, které jsme zpestřili přípravným utkáním s Frýdlantem nad Ostravicí

26.08.2019

Po prázdninách jsme se opět sešli na antukových kurtech, abychom společně zahájili novou volejbalovou sezónu 2019/2020 mladšího žactva. A není nic lepšího než začít pořádným přípravným soustředěním. 

Ráno za ještě krásného počasí jsme přivítali 17 dětí od 4. až do 7. třídy v 8:30 na antukových kurtech. Počasí během naší přípravy bylo v celku podařené až na středu, kdy kvůli obsazenosti domácí haly soustředěním Juda jsme museli odcestovat do nedalekých Nošovic. V tělocvičně základní školy Nošovice jsme potom pokračovali v trénincích. 

Soustředění se zúčastnili tito Trenéři + hráči a hráčky 

Trenéři: 

Ing, Šárka Sonnková, trenér II. třídy

Bc, Jan Sonnek, trenér III. třídy

Stanislav Novotný, trenér mládeže VK Raškovice

Václav Sonnek, trenér mládeže VK Raškovice

Věra Kurečková, trenér Barevného minivolejbalu

Mladší žačky:

2005 - Veronika Hostačná 

2006 - Klára Klanicová, Anna Václavková

2007 - Ema Babulíková, Anna Babulíková, Ludmila Hlisnikovská

2008 - Ema Bonková, Vendula Ožanová, Karolína Šamajová, Karolína Václavková, Šarlota Pánková

2009 - Stela Bonková

2010 - Barbora NovotnáMladší žáci

2007 - Stanislav Novotný, Daniel Strnadel 

2008 - Roman Koloničný 

2009 - Jakub Klanica

Na soustředění jsme měli zařízené obědy v restauraci U Fojtíků, ale snídaně, svačinky a večeře jsme si dělali sami v pohodlí antukových kurtů. Jednotlivé služby měly za úkol každý den jiné činnosti (Snídaňáři/Večeřáci - Zametači - Svačinkáři s pitím - Uklízeči pomůcek a umýváren).

Na soustředění jsme používali mnoho sportovních pomůcek, které zlepšují kvalitu tréninků a regeneraci po náročných sportovních výkonech. (Bosu, balanční čočky, švihadla, TRX, Foam roller - masážní válec, kloboučky, překážky a další. 

PRŮBĚH SPORTOVNÍHO SOUSTŘEDĚNÍ

Každý den probíhal podle harmonogramu, který zůstával podobný, jen se měnily obtížnosti cvičení a sportovní hry. Do programu jsme zařadili oproti soustředění kadetek a kadetů více her - koordinace - kondice (jelikož tyto děti byli po celé soustředění neunavitelné) 

Ráno - Dopoledne 

Ranní trénink začínal v 9:00 míčovou hrou (používali jsme narozeninové balónky, volejbalové míče, tenisové míče), hráli jsme na bacily, vyvolávanou, 7 nahrávek, černého petra, molekuly apod. 

Po hře jsme se rozdělili převážně na 3 skupiny, kde jsme se snažili o koordinační cvičení na žebříkách, učili jsme se školku na švihadlech a Václav Sonnek měl základy balančních cvičeních na bosu a čočkách za použití nerovných gumových míčků. 

Hlavní část byla rozdělena na dvě skupiny, buď to na mladší a starší - trojkový volejbal a šestkový volejbal - podle úrovně. Učili jsme se základní volejbalové dovednosti - prsty / bagr / smeč - smečařský rozběh a poté jsme přidávali složitější úkony podání - pádová technika - příjem - nahrávka 

Na konci jsme se vyklusali, mírně procvičili v core - držení těla a na samotný závěr jsme strečovali. 

Ranní - dopolední jednotka byla tvořena dvěma tréninky, které jsme upravovali časově podle potřeby a 13:15 se odcházelo na oběd. Mezi tréninky měli děti svačinku. 

Odpoledne

Po obědě jsme měli prostor na odpolední klid do 15:30. Bohužel pro trenéry se mladším dětem moc spát nechtělo a hýřili kolem sebe obrovskou energií, takže po 45 minutách klidu už se hrál ping pong- šachy - karty - člověče nezlob se apod. 

Třetí tréninková jednotka se skládala z nácviků volejbalové hry trojkového a šestkového volejbalu a ti hráči, co ještě spadali pod základy barevného minivolejbalu např. červené barvy trénovali svojí úroveň. 

Po odpoledním tréninku následovala svačinka. Během celého soustředění jsme hráli bodované hry (technická jízda na kole na čas - bagrovaná - 7 nahrávek - podání - badmington - volejbalová hra čtverek, formulky, apod.) mezi top 3 se dostali Standa Novotný, Ema Babulíková, Bára Novotná Přípravné utkání s Frýdlantem n. O.

V rámci úterní tréninkové odpolední jednotky jsme sehráli přípravné utkání s celkem z Frýdlantu nad Ostravicí, který přijel k nám do Raškovic. 

Zápasu se zúčastnili mladší žačky, které začnou hrát na konci září krajský přebor mladších žaček 

Nad celkem z Frýdlantu jsme vyhráli 3:0 

KONEČNÉ HODNOCENÍ

Celé soustředění dopadlo velice dobře bez zvlášť těžkého zranění, když nepočítáme odřené kolena, naražené prsty apod. Tyto zranění, ale k volejbalu patří. Za trenéry jsme s morálkou družstva spokojeni a doufáme, že děti si soustředění užily, že nalákají další hráče, a že naše volejbalová rodina se bude stále rozvíjet. 

Fotky a videa zde: https://vkraskovice.rajce.idnes.cz/2019-8-19-22-Soustredeni_mladsi_zacky/