VÍTÁME NOVÉ ČLENY

Otevřený dopis představitelů sportovních svazů premiérovi České republiky

28.03.2021

Je to až neuvěřitelné, že se veškerý mládežnický a dospělý amaterský sport zastavil na celý rok a vláda s tím nebyla schopná vůbec nic udělat. Přečtěte si společný dopis 6 významných sportů adresovaný panu premiérovi na záchranu sportu v ČR. 

Velké sportovní svazy vyzývají premiéra ČR, nedopusťte zdivočení veřejnosti, která chce sportovat. Po posledních informačních veletočích ministra zdravotnictví p. Arenbergera, zaslali šéfové volejbalu, basketbalu, házené, fotbalu, hokeje a florbalu otevřený dopis premiérovi ČR p. Babišovi. V tomto dopise ho žádají, aby vláda nepřistoupila na sobotní rozhodnutí ministra zdravotnictví o opětovném snížení počtů sportovců při tréninku.

Velké sporty vyzývají premiéra: Nedopusťte zdivočení veřejnosti, která chce sportovat! Veletoč, který v přímém televizním přenosu předvedl nový ministr zdravotnictví, rozlítil velké české týmové sporty. Ministr Petr Arenberger nejprve potvrdil a detailně popsal, že od pondělí bude sportovat venku 20 lidí, aby následně vše zcela odvolal.

Pane premiére, každý, kdo navštíví jakékoliv české sídliště, vidí, že děti již sportují. Děje se tak často velice živelně. Sportovní svazy a kluby Vám nabízejí cestu, jak toto sportování kontrolovat a udělat jej bezpečnější. My nenavrhujeme, aby se mohlo venku setkávat bez omezení 20 lidí. My navrhujeme, aby 20 dětí pod dohledem trenéra mohlo bezpečně a organizovaně sportovat. Od pátečního veřejného prohlášení ministra Arenbergera se všechny kluby připravují na pondělní organizovaný restart. Pane premiére, nedovolte, aby pondělní rozhodnutí vlády vrhlo Českou republiku do chaosu, kdy veřejnost už nebude moci věřit veřejným slovům ministra.

Martin Malík - Fotbalová asociace ČR

Tomáš Král - Český hokej

Miroslav Jansta - Basketbal CZ

Marek Pakosta - Český volejbal

Filip Šuman - Český florbal

Ondřej Zdráhala - Česká házená

Autor: Jiří Carba

ZDROJ: https://www.cvf.cz/cvs/zpravy/otevreny-dopis-predstavitelu-sportovnich-svazu-premierovi-ceske-republiky-22400.html