VÍTÁME NOVÉ ČLENY

Víkend 3.10.-4.10. Reportáž z kvalifikací žactva včetně utkání kadetek a juniorek

04.10.2020

O víkendu bylo opravdu na pilno. V sobotu hrály kvalifikaci krajského přeboru mladší žačky v Polance nad Odrou a kadetky domácí utkání s Ostravou C. V neděli zase odcestovaly juniorky do Havířova a starší žačky zase v domácím prostředí hostily kvalifikační kolo krajského přeboru. 

Sobota: 

Kvalifikace mladších žaček - 1. místo 

V kvalifikaci viz. obrázek vpravo dole, odehrály holky 4 utkání. Hned první utkání prověřilo družstvo Šárky Sonnkové na maximum. Happy Sport Opava byl velmi dobrý soupeř a rozhodoval tiebreak. V něm byly holky z Raškovic šťastnější a radovaly se z první výhry v kvalifikaci 2:1. Druhé a třetí utkání proti Frenštátu pod Radhoštěm a Polance nad Odrou byly jednoznačné a výhry 2:0 byly zasloužené. V týmu se představila nová hráčka z přípravky, a to Terezka Glajcová, která v těchto utkáních dokonce nastoupila. Čtvrté utkání bylo opět v režii Raškovických holek a výhra 2:0 nad Novým Jičínem jen dokázala, že předchozí turnaj v Přerově byl výbornou přípravou pro sezónu. 


Kadetky VK Raškovice - TJ Ostrava 3:0 a 3:2

Kadetky nastoupily ke svému 5. a 6. utkání v sezóně. Již od rozcvičky jsme tušili, že to nebude úplně jednoduché utkání. I když výsledek prvního utkání zní pro domácí Raškovické holky jednoznačně (3:0), tak samotný průběh utkání byl velmi těžký. Většinou rozhodovaly početné série na podání v závěru setů a větší štěstí domácích v koncovkách. 

Druhé utkání jsme začali velmi dobře a ujali jsme se vedení. Nicméně v následujících dvou setech se soupeřkám podařilo zlepšit hru a pokaždé vyhrály a otočily průběh utkání na 1:2. V přestávce si holky vyjasnily, že tady nechtějí prohrát. Ve čtvrtém setu Ostravu smetly 25:7 a v tiebreaku dokonaly obrat!!!

Neděle: 

Kvalifikace starších žaček - 4.místo 

V kvalifikaci starších žaček hrály holky 4 utkání a bohužel nebyly, tak úspěšné jako jejích mladší kamarádky. Nicméně v loňské sezóně jsme tuto kategorii nehráli, a tak nasazení do kvalifikace bylo s těžšími týmy. První utkání s Novým Jičínem zřejmě rozhodl o průběhu kvalifikace pro naše děvčata. Prohra 0:2 přesto, že holky vedly v závěrech setu, vzala hned na úvod potřebné sebevědomí do dalších utkání. I když se povedlo vyhrát nad Frýdlantem nad Ostravicí 2:0, tak prohry 0:2 s Happy sport Opava a 1:2 s Frenštátem pod Radhoštěm nás katapultovaly na místo 4. Podle trenérky byly největší rozdíly na útoku a tvrdém podání soupeřů. Do dalšího turnaje mají holky čas ještě potrénovat tyto aspekty volejbalové hry a zlepšit se. 

Juniorky VAM Havířov - VK Raškovice (1:3 a 0:3)

Juniorky opět potvrdily, že když chtějí mohou vyhrát opravdu s každým. Velmi mladé družstvo tvořené převážně z kategorie kadetek a holek, které hrají juniorky poprvé se nezalekly tvrdých smečů soupeře a naopak ukázaly, jak jsou silné :D. Opět rozhodly koncovky jednotlivých setů, kdy pasáž od 15. do 22. bodu jsme měli velmi dobrou. Dokázali jsme v této fázi buď to dotáhnout soupeře nebo odskočit na více bodů a relativně hrát v klidu až do konce. Výhry 1:3 a 0:3 v tělocvičně, kde nebylo tolik místa a navíc velmi nepříjemně svítilo sluníčko skrz okna bereme všemi deseti.