Přehled minulých ročníků 

Pro mládežnické kategorie pořádají raškovičtí volejbalisté zpočátku v čele s Janem a Libuší Lyskovou, hlavními trenéry mládeže v letech 1970-1990, turnaje s názvem Malá cena Beskyd. Od roku 1971 se koná sobotní turnaj pro žáky a od roku 1977 se v Raškovicích rozšířil tento turnaj také pro žákyně. Od roku 1999, kdy je volejbal v Raškovicích opět na vzestupu a zastoupeny jsou v okresních nebo krajských soutěžích všechny mládežnické kategorie se Malá cena Beskyd rozšířila o nedělní turnaj pro dorostenecké kategorie. O mládež se v tomto období a až dosud starají především manželé Zbyněk a Šárka Sonnkovi. Turnaje konající se již pravidelně třetí víkend v červnu jsou ve velké oblibě družstev nejen z Moravskoslezského a Olomouckého kraje, výběrů MSK, ale do Raškovic jezdí také družstva z jiných vzdálenějších krajů, z Polska nebo Slovenska.

VÝSLEDKY 2020

- ZRUŠENO KVŮLI COVID - SITUACI

Výsledky 2019

Jedná se historicky o nejúspěšnější turnaj žaček v Raškovicích - Gratulujeme týmu. 

Turnajů se po oba dny účastnilo celkem 41 družstev. V sobotu přijelo 19 družstev žákyň a 9 družstev žáků a v neděli 11 družstev juniorek a kadetek a 2 družstev kadetů/juniorů. V sobotu jsme uspořádali turnaj dle kategorií - mladší žákyně - 7 družstev, starší žákyně 12 družstev a žáci 9 družstev. Mladší žákyně odehrály svůj turnaj v jedné tříčlenné a jedné čtyřčlenné skupině, semifinále, finále a utkání o celkové pořadí ve víceúčelové hale společně s jednou skupinou žáků, z níž poté postupovala první 2 družstva do semifinále, které se již hrálo na kurtech.

V neděli hrály děvčata ve dvou čtyřčlenných skupinách a jedné tříčlenné, poté čtvrtfinále, semifinále a finále. Kluci hráli jeden přátelský zápas na dva vítězné sety. 

Hráčům a hráčkám včetně jejich trenérům děkujeme za účast !!!

O hladký průběh turnajů se postarali členové VK Raškovice, kteří zabezpečili po oba dny občerstvení pro hráče i diváky, zapisovatele, vedení turnaje, rozhodčí. Všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje moc děkujeme za obětavou práci!!!

Výsledky 2018

Turnajů se po oba dny účastnilo celkem 47 družstev. V sobotu přijelo 24 družstev žákyň a 10 družstev žáků a v neděli 17 družstev juniorek a kadetek a 6 družstev kadetů/juniorů. V sobotu jsme uspořádali turnaj dle kategorií - mladší žákyně - 8 družstev, starší žákyně 16 družstev a žáci 10 družstev. Mladší žákyně odehrály svůj turnaj ve dvou čtyřčlenných skupinách, semifinále, finále a utkání o celkové pořadí ve víceúčelové hale společně s jednou skupinou žáků, z níž poté postupovala první 2 družstva do semifinále, které se již hrálo na kurtech.

V neděli hrály děvčata ve třech čtyřčlenných skupinách a jedné pětičlenné, poté čtvrtfinále, semifinále a finále. Kluci hráli v jedné šestičlenné skupině.

Hráčům a hráčkám včetně jejich trenérům děkujeme za účast !!!

O hladký průběh turnajů se postarali členové VK Raškovice, kteří zabezpečili po oba dny občerstvení pro hráče i diváky, zapisovatele, vedení turnaje, rozhodčí. Všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje moc děkujeme za obětavou práci!!! 

Výsledky 2017

Turnajů se po oba dny účastnilo celkem 40 družstev. V sobotu přijelo 19 družstev žákyň a 9 družstev žáků a v neděli 11 družstev juniorek a kadetek. Bohužel turnaj juniorů byl zrušen, přihlášena byla jen 3 družstva (Green Volley Beskydy A, B a Raškovice). V sobotu družstva hrála ve tříčlenných skupinách na dva hrané sety do 25 bodů, se začátkem stavu 10:10. Čtvrtfinálová, semifinálová a finálová utkání se již hrála na 2 vítězné sety.

V zhledem k počasí se po oba dny hrálo ve víceúčelové hale.

Celkem bylo odehráno v sobotu 41 utkání v kategorii žaček a 20 utkání v kategorii žáků. V neděli bylo odehráno celkem 26 utkání.

Hráčům a hráčkám včetně jejich trenérům děkujeme za účast !!!

O hladký průběh turnajů se postarali členové VK Raškovice, kteří zabezpečili po oba dny občerstvení pro hráče i diváky, zapisovatele, vedení turnaje, rozhodčí. Všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje moc děkujeme za obětavou práci!!!

Výsledky 2016

Turnajů se po oba dny účastnilo celkem 45 družstev. V sobotu přijelo 15 družstev žákyň a 10 družstev žáků a v neděli 17 družstev juniorek a kadetek a 4 družstva juniorů a kadetů. Družstva hrála v pětičlenných nebo čtyřčlenných skupinách na dva hrané sety do 25 bodů. Finálová utkání se hrála na 2 vítězné sety. Družstva juniorů vytvořily jednu tříčlennou skupinu.

Vzhledem k celkovému počtu družstev a z důvodů urychlení a hladkého průběhu turnajů jsme hráli nejen na 4 volejbalových kurtech v areálu TJ Sokola Pražmo-Raškovice, ale také na všech 3 hřištích v nové víceúčelové hale.

Celkem bylo odehráno v sobotu 38 utkání v kategorii žaček a 28 utkání v kategorii žáků. V neděli bylo odehráno celkem 36 utkání v kategorii dívek a 3 utkání v kategorii chlapců.

O hladký průběh turnajů se postarali členové VK Raškovice, kteří zabezpečili po oba dny občerstvení pro hráče i diváky, zapisovatele, vedení turnaje, rozhodčí, ....

Výsledky 2015

 ŽAČKY - 36.ročník

Konečné pořadí:

1. Nový Jičín

2. VKB Frýdlant n/O A

3. Sokol FM A

4. Sokol FM B

5. VKB Frýdlant B

6. VK Raškovice

7. Sokol FM D

8. Sokol FM C


ŽÁCI - 44. ročník

Konečné pořadí:

1. ŠSK Beskydy A

2. VK Ostrava A

3. ŠSK Ostrava

4. VK Frýdlant A

5. VK Ostrava B

6. ŠSK Beskydy B

7. VK Frýdlant B

JUNIORKY, JUNIOŘI, KADETI, KADETKY

V neděli se sjelo na turnja 14 družstev juniorek a 4 družstva juniorů z celého Moravskoslezského kraje.

Bohužel po zahájení turnaje v 9.00 hodin se odehrála z důvodů vydatného deště jen 2 utkání.

Po hodinovém čekání se většina družstev rozhodla z turnaje odhlásit. Na příznivější počasí vyčkala jen družstva juniorek z Českého Těšína, Bruntálu a Raškovic. Turnaj byl tedy zahájen znovu, avšak po 1,5h se opět rozpršelo.

Výsledky 2014

  Žačky - 35 ročník

Konečné pořadí:

1. Nový Jičín 

2. TJ Ostrava A

3. TJ Ostrava B

4. TJ Sokol FM mix.

5. TJ Soko, FM A

6. Kopřivnice A

7. Kopřivnice B

8. Frýdlant n/O A

9.Frýdlant n/O B

10. Hlučín

11. Palkovice

12. Bruntál

13. VK Raškovice


Kadetky+juniorky

Turnaje se zúčastnilo celkem 14 družstev juniorek a kadetek a 2 družstva kadetů a juniorů.

Konečné pořadí:

1. Sestry Sokolky (Frýdek-Místek)

2. TJ Ostrava - juniorky

3. Sokol Frýdek-Místek - kadetky

4. TJ Ostrava "A" - kadetky

o 5.-8.místo

Nový Jičín

TJ Ostrava "B" -kadetky

TJ Sokol Jehnice - Brno

VK Raškovice

9.-14. místo

Hnojník, Kopřivnice,Metylovice, Šenov, Palkovice, Bruntál 

Kadeti+junioři

Turnaje se zúčastnilo celkem 14 družstev juniorek a kadetek a 2 družstva kadetů a juniorů.

Konečné pořadí:

Družstvo juniorů ŠSK Beskydy hrálo s družstvem kadetů 2 zápasy na 2 vítězné sety, výsledky byly velmi vyrovnané.2:1 a 1:2. 

 

Výsledky 2013

Žačky - 

34. ROČNÍK

Konečná tabulka:

1. OSTRAVA

2. SOKOL FM A

3. KOPŘIVNICE

4. SOKOL FM B

5. VK RAŠKOVICE

6. SOKOL FM C

7. PALKOVICE

DRUŽSTVA ŽAČEK VYTVOŘILA 1 SKUPINU, VE KTERÉ HRÁLA KAŽDÝ S KAŽDÝM NA 2 HRANÉ SETY DO 25 BODŮ.

Žáci - 

42. ročník


Konečná tabulka:

1. ŠSK BESKYDY A

2. ŠSK BESKYD B

3. ŠSK BESKYDY C

DRUŽSTVA ŽÁKŮ HRÁLA VE SKUPINĚ NA 2 VÍTĚZNÉ SETY DVOUKOLOVĚ.

JUNIORKY+KADETKY - 15.ROČNÍK

Konečná tabulka

1. Sokol FM - juniorky EXL.

2. TJ Ostrava B

3. Hnojník

4. TJ Ostrava A

5. Frýdlant N/O

6. Raškovice A

7. Kopřivnice

8. Raškovice B

9. Krnov

junioři+trenéři (muži) - 15.ROČNÍK

Konečná tabulka:

1.ŠSK Beskydy - mladí a nevrlí

2.Raškovice (mladí muži)

3.ŠSK Beskydy - kadeti

4.ŠSK Beskydy - trenéři

5. ŠSK Beskydy

Výsledky 2012

ŽAČKY - 33.ročník

Žačky hrály na dva vítězné, bohužel se turnaj nedohrál

Raškovice - Frýdek-Místek B 2:0

Raškovice - Frýdek-Místek A 0:2

FM A - Ostrava 2:0

FM B - Ostrava 0:2

Další utkání nebyla odehrána vzhledem k nepříznivému počasí. Ceny si odnesly všechna družstva.

ŽÁCI - 

41. ročník 

ŽÁCI HRÁLI NA DVA HRANÉ SETY, vzhledem k nepříznivému počasí se odehrálo jen 1kolo.

Konečná tabulka:

1. ŠSK BESKYDY

1. DHL Ostrava A

2. DHL Ostrava B

JUNIORKY, KADETKY

K turnaji se prezentovalo 15 družstev juniorek a kadetek.

Družstva děvčat byla rozlosována do 3 skupin po 5. Všechna družstva tak odehrála minimálně 4 utkání na 2 hrané sety do 20 bodů. První ze skupin a nejlepší druhé sehrála utkání o postup do fimále. Poražení z této skupiny hrály o 3.-4.místo. Všechna zúčastněná družstva si odnesla ceny, které zajistili sponzoři turnaje-sladkosti a drobné upomínkové předměty.

Celý turnaj proběhl ve skvělé atmosféře a za příznivého, ikdyž poněkud aprílového počasí. Poslední míč finálového utkání mezi Ostrava jun. EXL a Sokolem FM A jun.EXL. byl odehrán v 17.30 hodin.

Celkové konečné pořadí:

1.OSTRAVA JUN. "A"

2.SOKOL FM JUN. "A"

3.OSTRAVA JUN. "B"

4.SOKOL FM - VRBIČI

5.SG OSTRAVA

6.SOKOL FM - HELSINKY

7.OSTRAVA KKY

8.METYLOVICE

9.HNOJNÍK

10.SOKOL FM "B"

11.RAŠKOVICE

12.SOKOL FM KKY - JEDENÁCTKA

13.KRNOV

14-15.PORUBA

14.-15.TŘINEC

JUNIOŘI, KADETI

Bohužel z řad chlapců se dalo dohromady jen družstvo domácích Raškovic a ŠSK Beskydy.

Tyto dvě družstva sehrála jedno utkání na 3 vítězné sety do 20 bodů. Vítězem se poměrem 3:1 stalo družstvo ŠSK Beskydy.

Výsledky 2010

ŽÁCI (39.ROČNÍK) - ŽÁKYNĚ (31.ROČNÍK)

V sobotu se turnaje i přes ranní velkou oblačnost nakonec zúčastnilo družstvo SŠK Beskydy-žáci (děkujeme) a samozřejmě byly přítomny i domácí družstva žáků a žákyň. Bohužel se ráno po vzájemné dohodě odhlásilo družstvo Orlové-žákyně a to z důvodu velmi nepříznivého počasí. Turnaj se však nakonec uskutečnil a děvčata i kluci mezi sebou odehrála kvalitní utkání.

Vklad se od družstva SŠK nevybíral, stejně jako v dotovaných Hodslavicích, které nás bohužel v letošním roce zaskočily pořádáním svého 2.ročníku ve stejném termínu jako jsou již 30 let pořádány turnaje u nás v Raškovicích. Rozdíl je v tom, že my na turnaje od MS KVS ani ČVS nedostáváme žádné dotace, tudíž nemůžeme nabídnout podmínky na které byly odlákané družstva, které se PŘEDEM na náš turnaj přihlásily. Můžeme nabídnout pouze dobře připravený areál a kvalitní organizaci z řad našich členů.

Bohužel nemůžeme měnit termíny turnajů operativně, protože termíny akcí v areálu jsou plánovány dlouhodobě dopředu. Druhou podmínkou je nekonkurovat ostatním turnajům v kategorii juniorek, které se konají v červnu v regionu a to ve Frýdlantě nad Ostravicí, v Metylovicích a v Kopřivnici. Velice nás mrzí, že jsme nebyli o termínu turnaje pořadateli MS KVS předem informováni, jak by se možná ze slušnosti patřilo. Snad pro příští rok najdeme řešení a po vzájemné dohodě s MS KVS si nebudeme vzájemně konkurovat a umožníme dětem se zúčastnit jednotlivých turnajů co nejvíce.

Konečná tabulka:

1. ŠSK Beskydy-žáci

2. Raškovice - žáci

3. Raškovice - žačky

JUNIORKY, JUNIOŘI (12. ROČNÍK)

V neděli již naopak počasí všude v regionu vypadalo nadějně a turnaje se zúčastnilo celkem 9 družstev juniorek a 4 družstva juniorů. Počasí nás ale letos příliš v lásce nemá a v podstatě celý den s malými přestávkami pršelo. Všechna družstva však turnaj odehrála až do konce, za což jim velice děkujeme a doufáme, že je počasí v Raškovicích neodradilo natolik, aby na nás zanevřeli. Věříme, že k nám najdou cestu i příští rok. Snad jsme jim špatné počasí vynahradili připravenou organizací turnaje, teplým čajem, klobáskami, oblíbenými párky v rohlíku :-) a sladkými odměnami pro všechna zúčastněna družstva.

A tady jsou výsledky:

Družstva juniorek byla rozdělena do tří skupin dle nahlášené výkonnosti v soutěžích. Poté dle umístění v odehraných skupinách, byly vytvořeny skupiny o 1-3. místo, o 4-6. místo a o 7.-9. místo.

1. Nový Jičín -extraliga juniorky 6. DTJ Polanka -krajský přebor juniorky

2. Frýdlant -1. liga juniorky 7. Raškovice -krajský přebor juniorky

3. Mittal Ostrava -1. liga juniorky 8. Sokol FM "B" -krajský přebor juniorky

4. Surbínci (FM) -extraliga kadetky 9. Sokol FM "C" -krajský přebor juniorky

5. Kylešovice -krajský přebor juniorky

Družstva juniorů hrála v jedné skupině dvoukolově.

1. Pstruží

2. ŠSK Beskydy

3. VK Raškovice

4. SLZA (družstvo neregistrované v žádné soutěži)

VŠEM ČLENŮM VK RAŠKOVICE PODÍLEJÍCÍCH SE NA KVALITNÍM PRŮBĚHU TURNAJE DĚKUJEME